Ostrov doktora Moreaua přehled

Ostrov doktora Moreaua
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231905/mid_ostrov-doktora-moreaua-jfS-231905.jpg 4 423 423

Ostrov doktora Moreaua (The Island of Dr. Moreau, 1896) je vědeckofantastický román popisující biologické experimenty měnící zvířecí bytosti a přibližující je lidem a konflikty vyplývající z toho, že jejich osobnosti se jako celek neřídí lidskými schématy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov doktora Moreaua. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (76)

alishek
16.06.2024 4 z 5

Knížku jsem si poslechla jako audioknihu a bylo to fakt super, když vezmu jak je to starý, skvělý příběh.

Kronika1
22.04.2024 5 z 5

Několik let po přečtení a do teď ve mně přespává ona děsivá atmosféra, která je zakotvena v písmu této knihy. Opravdu. Na takto perfektně ztvárněný příběh dlouho nezapomenu.

konicekbily
16.04.2024 4 z 5

Jeden z prvních sci-fi příběhů, který byl napsán, se dá přečíst a přinutil mne se zamyslet nad možnostmi moderní vědy a jejímu prospěchu či škodě lidstvu. Někdy nové přístupy či objevy lidstvu pomáhají - jiné naopak mohou naší společnosti škodit. Autor podle mne před tímto varuje a mně nabídl téma k přemýšlení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ostrov doktora Moreaua v seznamech

v Právě čtených2x