Pani riek přehled

Pani riek
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436299/bmid_pani-riek-655757bbc870a.jpg 4 58 58

Nová séria o vojne ruží od obľúbenej autorky historických románov Katarína Aragónska - večná princezná, Druhá Boleynová a Dedičstvo Boleynovcov. Jacquetta Luxemburská, vojvodkyňa z Bedfordu a grófka z Rivers, rozpráva svoj neobyčajný životný príbeh od stretnutia s Janou z Arcu, ktorú väznili na hrade jej strýka cez sobáš s vojvodom z Bedfordu, synom anglického kráľa Henricha IV., až po manželstvo s jej osudovou láskou Richardom Woodvillom, za ktorého sa tajne vydala bez kráľovho zvolenia a mala s ním 14 detí vrátane budúcej kráľovnej Alžbety Woodvillovej. Vďaka rodinným vzťahom Woodvillovci nadobúdajú na kráľovskom dvore vplyvné postavenie aj moc a Jacquetta sa stáva hneď po kráľovnej druhou najvýznamnejšou ženou anglického dvora.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Lady of the Rivers , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pani riek. Přihlašte se a napište ho.

ZuzziŠ
05.01.2024 5 z 5

Jak jinak si představovat odlehčený historický román, když ne takhle?

(odlehčený ve smyslu "není to kláda jako Feuchtwanger", rozhodně myšleno pozitivně a se vší krásou)

Petras_ka
13.04.2023 5 z 5

Pri tejto knihe som si povedala, že by som mala čítať viac historických románov. Bolo to veľmi príjemné čítanie, pri ktorom som si nielen oddýchla, ale získala aj nové poznatky z tohto obdobia. V predchádzajúcich komentároch spomínané hluché miesta alebo pasáže, ktoré mohli byť vynechané mi vôbec nevadili. Práve naopak som mala pocit, že sa stále niečo deje. Ako celok sa mi kniha veľmi páčila a určite budem v sérii pokračovať.

petraj30
20.09.2021 4 z 5

Tahle kniha mě mile překvapila. Hned na začátku se mě zmocnil pocit nostalgie, protože mi kniha připomněla hodiny dějepisu. Vím, že to byla historická romance, ale kdyby všechna historická fakta byla psána stejným stylem, jakým píše autorka, tak bych měla hodiny dějepisu mnohem raději. I když se tu a tam našla hluchá místa, tak i přesto byl příběh napsán velmi čtivě. Hodně povedené

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Kniha Pani riek v seznamech