Panství na ostrově přehled

Panství na ostrově
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38528/bmid_panstvi-na-ostrove-ZY0-38528.jpg 4 11 11

Román anglicko-irské autorky (1767–1849) zavádí do Irska na začátku 19. století, kdy byly zlikvidovány poslední zbytky irské autonomie. Na pozadí romantické zápletky odhaluje tzv. absentismus, tj. situaci, kdy se irští šlechtici snaží proniknout do londýnských aristokratických kruhů a přenechávají panství nájemcům, kteří potom bohatnou na úkor pánů a zejména venkovského lidu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Práce

The Absentee , 1812

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Panství na ostrově. Přihlašte se a napište ho.

Lili2
16.10.2022 5 z 5

Pěkný roman, i když byl trochu tezkopadny, mohl by být i zfilmován, i s těmi komickymi scénami, kdy Petitova u pana Ronaldse zakopne o psa a zachytí se dveří. Komicky temi svými rozmary a uminenosti pro vysokou společnost v Londýně na mě působila i lady Clonbronyova.
Hned ze začátku jsem však byla zmatená z těch spousty jmen a sem tam jsem si trochu pletla Colambre X Clonbrone, Brook X Beryll.

marym
09.02.2021 5 z 5

Odpočinkové a příjemné. Nalákalo mě na další romány o Irsku.

May
05.10.2020 3 z 5

Nedávno jsem zjistila, že paní Maria Edgeworthová byla oblíbenou autorkou mojí milované Jane Austen, takže jsem neměla jinou možnost než alespoň jednu knihu od M.E. přečíst :) Pro mě poněkud těžkopádnější čtení než od J.A. a i méně nadčasové.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Panství na ostrově v seznamech

v dalších seznamech3x

19. století aristokracie, šlechta Irsko irská literatura venkov