Poslední kabriolet přehled

Poslední kabriolet
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120587/bmid_posledni-kabriolet-InD-120587.jpg 5 1140 1140

Na počátku knihy září ten kabriolet jasně zelenou novotou, a třebaže jde o mužný Packard, říká se mu Císařovna, protože to nejlépe vystihuje jeho vznešenost. Na konci knihy je Císařovnin lesk už zmatnělý, kožená sedadla jsou popraskaná a vůz sám je mírně dýchavičný. Však také přežil tři dekády. Na jeho majitelích zanechaly o poznání hlubší stopy. Bylo jich pět, pět kamarádů a bezstarostných studentů v době, kdy se o Hitlera zajímala víc Evropa než Amerika za mořem. Tam měli jiné starosti: swing Bennyho Goodmana dostával mladé lidi do transu, kdo by myslel na něco jiného, než jak se bavit a užívat si života. Do Tichomoří a na evropská bojiště odjížděli američtí muži houfně a v šoku, i když bigbandy jim k tomu nepřestaly vyhrávat. Domů se vraceli jen ti šťastnější.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , BB art

The last convertible , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední kabriolet. Přihlašte se a napište ho.

knihomolka.adel
22.06.2024 5 z 5

Málokterá kniha ve mně zanechala tak silný pocit jako tahle. Velká a nesmírně silná výpověď jedné generace, jednoho života, do kterého zasáhla válka, jedné nenaplněné lásky.

MilanBrabec
10.04.2024 5 z 5

Pro mne jeden z největších románů 20. století. Mládí, hudba, láska. Válka. Zralost. Hořkost. Život.

stanislava9718
21.03.2024 2 z 5

Autor sepsal příběh, nebo spíše osudy party kamarádů, kdy si užívají života a příběh zasadil do doby předválečné, válečné i poválečné a každá z postav se se životem v tom kterém období, vypořádává různým způsobem. Pro mě byl trochu těžší začátek, než jsem se začetla.

Zatím zde není žádná související novinka.

... je lepší udělat nesprávnou věc ze správných důvodů, než udělat správnou věc ze špatných důvodů.

Jaký máš právo řídit tohle auto.

Kniha Poslední kabriolet v seznamech

v Právě čtených21x