Lux Perpetua přehled

Lux Perpetua
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429/mid_husitska-trilogie-lux-perpetua-rLR-429.jpg 4 572 572

Reynevan, hrdina knih Narrenturm a Boží bojovníci, má neustále potíže. Pořád mu někdo usiluje o život nebo mu dává nabídky, které se nedají odmítnout. Pronásledují ho nepřátelští agenti i nečisté síly, které se ani nesnaží skrývat svůj pekelný původ. Žije přece v kruté době. Zeměmi Koruny české se valí křižácká vojska i husitská armáda, země je zničená a lidský život má pramalou cenu. Slovo „smilování" se ze slovníku válečníku vytratilo. Reynevan věří v obnovu náboženství a tak stojí na straně přívrženců Jana Husa, i když se, stejně jako druhá strana, dopouštějí neuvěřitelných krutostí. Lékař a bylinkář, idealista, který se ze všech sil a nezištně snaží pomáhat nemocným a trpícím, se musí převtělit do role husitského špeha, diverzanta, vraha a nelítostného mstitele. Musí volit mezi povinností a hlasem srdce. Vsadí vše na jednu kartu a snaží se svou milovanou dostat z rukou nepřátel.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Lux perpetua, 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lux Perpetua. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (72)

Janadvorackova
10.09.2024 5 z 5

Poněkud temný konec celé série, ale ta doba veselá nebyla, i když se autor snaží o vtip. A často mu to jde.

kuruteku
28.08.2024 5 z 5

První díl navnadil, druhý vystrašil a tady už jen temnota, zkáza, oheň, bolest, řev až k nalezení světla věčného. Nemá cenu psát, kdo cestou všude a všady zemřel - Samsonovo tajemství zůstalo nerozluštěno, Reynevan našel něco, co nehledal. Snad jen Šarlej zůstal na svém. V dnešním světě je povinné číst takové knihy, abychom věděli, že jako lidé opakujeme stejné chyby stále dokola, stejně tápeme ve slepých uličkách, uhýbáme před ranami a rozdáváme těm nesprávným. Velice moudré a vznešené čtení. Škoda, že toho nenapsal víc. A možná si téhle série vážím i víc než populárnějšího Zaklínače.

Luigi1
21.08.2024 5 z 5

Tato trilogie bylo něco úžasného doporučuji

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Knižní novinky (34. týden)

16.08.2020

Ocenění knihy (1)

2008 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Fantasy a horor)

Kniha Lux Perpetua v seznamech

v Právě čtených4x