Před svatbou přehled

Před svatbou
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542359/bmid_pred-svatbou.jpg 4 644 644

Gregory Bridgerton na rozdíl od většiny mužů věří v lásku. A také věří, že až potká tu pravou, pozná ji na první pohled a pak už bude vše jen krásné a dokonalé. Jenže ho nikdy nenapadlo, že jeho vyvolená o něj třeba nebude stát. Okouzlující slečna Hermione Watsonová totiž miluje jiného. Naštěstí je tu lady Lucinda Abernathyová, její nejlepší přítelkyně, která udělá vše, aby se Gregory a Hermione dali dohromady – nehodlá brát ohled ani na to, že ji Gregory čím dál víc přitahuje. Ale lásce se poručit nedá a první pohled je někdy klamný.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

On The Way To The Wedding, 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Před svatbou. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (85)

knihárna
26.09.2024 5 z 5

Osmý díl Bridgertonových se zaměřuje na posledního, druhého nejmladšího, ze sourozenců Gregoryho. Tato knížka byla za mě nejslabší ze série, i ty hlavní postavy jsou prostě nudný. Nikdo pořádně neví co chce, bylo to tak nějak o ničem
Gregory je sympatický a životem proplouvá bez potíží. Nemá žádné povinnosti, jenom pije, spí s ženami a hledá lásku.
Lucy je velmi praktická žena, která myslí vždy napřed na druhé než na sebe. Je nudná.
Bohužel mezi hlavními postavami nebyla žádná chemie, žádné vtipy a slovní přestřelky. Hermione mi lezla na nervy, Haselby byl v pohodě a to je tak všechno ale jsou to Bridgertonovi, takže povinných pět hvězdiček :D

evismaior
23.09.2024 2 z 5

30% - Zatím nejslabší díl ze série o sourozencích Bridgertonových, který se mi dostal do rukou. Jestli se někdy Netflix dopracuje až ke zfilmování příběhu nejmladšího bratra Gregoryho a lady Lucindy, kterou nejdřív nemiloval a pak nějak zázračně prozřel, tak jsem celkem zvědavá, co z toho navaří. Protože tolik utahaných a naprosto zbytečných dialogů, v nichž nejen čtenář, ale ani postavy často nevěděly, co chtějí říct, jsem už dlouho nečetla. A to nemluvím o postavách - původní Gregoryho objekt zájmu - Hermione Watsonová (autorce už zřejmě dochází inspirace, co se týče jmen, a přiznám se, že jsem po zbytek knížky pořád čekala, kdy se tam taky objeví taky nějaká Emma Grangerová:-)) je totálně plochá vedlejší postava bez nápadu, kromě toho, jak je dokonalá a totálně zmatená, protože nejdřív musíme přetrpět, jak je hrozně zamilovaná do jednoho neurozeného pána, a následně se to zázračně vyřeší, když se zamiluje do jiného. Ani hlavní postava Lucinda mě ovšem nebavila a její myšlenkové pochody jsem sledovala s nedůvěřivě povytaženým obočím (nikdo ji vedle krásné kamarádky nevidí, ale jí to vlastně nevadí, protože je zasnoubená, páni, ale teda teď se jí asi někdo líbí, ale tomu se líbí Hermione, ne tak změna, už se mu líbí Lucinda, jenže ta zas neví, jestli ho může chtít, protože rodina je vydírána, ale tak co, aspoň si před svatbou trochu užít...). Gregory byl taky nemastný neslaný, vlastně nevím, co si o něm myslet. Jediná postava, která mě tam bavila, byl Lucindin gay snoubenec pan Haselby, který měl celkem sympatický smysl po suchý humor. Tak doufám, že ten v seriálu dostane široký prostor a také nějaký pěkný happy end, protože za to, jak velkoryse se ke svojí krátkodobé choti zachoval, si ho fakt zaslouží.

Květinka008
20.09.2024 2 z 5

Knížky si mě našly v knihobudce na nahodile navštívené zastávce MHD. Ne celá série, vlastně až při čtení druhé jsem si uvědomila podle jmen, že spolu zřejmě souvisejí... Netflix nemám :-) Dobré na nich je, že se dají číst nezávisle na sobě. Tahle mě úplně nevtáhla, oproti předchozím čteným se děj vlek, resp. chvílemi žádný nebyl v první třetině. Kráska nádherná opěvovaná byla spíše nesympatická, příběh neskrýval žádný historický podtext. Proto jen 2*

Zvrácená pouta, Netvor a další knižní novinky (48. týden)

28.11.2022

Lvi na výsluní a další knižní novinky (22. týden)

29.05.2022

Kniha Před svatbou v seznamech