Případ otrávené bonboniéry přehled

Případ otrávené bonboniéry
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103398/pripad-otravene-bonboniery-103398.jpg 4 36 36

Detektivka anglického autora, kterou W. Somerset Maugham řadil k nejlepším. Upoutá čtenáře nejen případem obratně osnované vraždy otrávenými bonbóny, ale i nabídnutím několika řešení, z nichž každé se zdá na první pohled správné, ale možné je samozřejmě jen jedno. (www.pitaval.cz)

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Svoboda-Libertas

The Poisoned Chocoletes Case, 1929

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ otrávené bonboniéry. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (9)

Hanka_Bohmova
03.08.2024 4 z 5

Óóó! To je ale moc pěkná detektivka, důvtipně a zábavně napsaná. Autor nám servíruje nejenom očekávatelnou záhadu, ale hlavně názorně dokládá, že detektivní román je mnohem spíš koncertem přesvědčovacích schopností než logiky. A při svých šesti gradujících "rekonstrukcích" si příjemně hraje s tónem a stylem, jak to odpovídá povahám vypravěčů.

marlowe
09.07.2022 4 z 5

Uvědomíme-li si, že román byl napsán téměř před sto lety, nezbude nám nic jiného, než uznale sejmout klobouček z hlavy.
Ve skutečnosti to ani není detektivka v pravém slova smyslu, jako spíše velkolepé, byť totálně statické spektákulum na téma dedukce. Jako kdyby si autor vytkl za cíl sestavit třírozměrnou křížovku. Což se mu nakonec podařilo. A velká pochvala za to, že při tom nezapomněl na humor.
Nemohu tvrdit, že bych porozuměl všemu, tolik mozkových buněk zase nemám, ale coby detailní záznam nevídaného experimentu Berkeleyho literární laboratoře vskutku obdivuhodné.

roman6788
20.08.2019 1 z 5

Strasne rozvlacne a nezazivne. Zachranuje to len humor. Ak by mala kniha o 100 stran menej, nic by sa nestalo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Případ otrávené bonboniéry v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x