Příšerně nahlas a k nevíře blízko přehled

Příšerně nahlas a k nevíře blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1206/bmid_priserne-nahlas-a-k-nevire-blizko-ol3-1206.jpg 4 232 232

Druhý román amerického autora, kterému už prvotina Naprosto osvětleno získala velký věhlas. Její název odkazuje na všechny ty velké, důležité a strašné věci, které rozhodují o našem životě; jak autor tvrdí, láska, válka, násilí či moc se vždycky projevují „příšerně nahlas“ a jsou vždycky „k nevíře blízko“. Oskar Schell, hlavní postava románu, je vynálezce, milovník francouzské kultury, hráč na tamburínu, shakespearovský herec, šperkař, pacifista, origamista, detektiv, vegan a sběratel motýlů. A mimochodem – je mu devět let. Když jeho otec zahyne při teroristickém útoku na New York v září 2001, Oskar najde v jeho pozůstalosti záhadný klíč a začíná pátrat. Hledání jej provede celým New Yorkem, podivnými životy mnoha jeho obyvatel, ale zatáhne jej i na cestu do dějin a do hlubin vlastní rodící se osobnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Extremely Loud & Incredibly Close , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příšerně nahlas a k nevíře blízko. Přihlašte se a napište ho.

101evca
14.03.2023 4 z 5

"xxxxxxxxxxxx...."
Originální kniha, se stránkami plnými jen čísel a zvláštních myšlenek. Bavilo mě postupné odkrývání příběhu a jak se autor vypořádal s tématy předanými v knize. Oscarův pohled na svět mi přišel zajímavý, zaujaly mě hlavně jeho random myšlenky vnořené do knihy. Dítěti se ale moc nepodobal. Chápu, že děti s Aspergenem se mohou chovat odlišně, ale přesto bych ho ani náhodou neodhadla na devítiletého chlapce.
čteno v originále

bílárůže
18.03.2022 4 z 5

Už ani nevím, jak mne napadlo si tuto knihu přečíst, snad díky zmínce v hodině češtiny. O pád Dvojčat jsem se dříve moc nezajímala, ale po dočtení tohoto díla se můj zájem o tuto událost zvětšil. Velmi se mi líbilo, jak si autor pohrál s grafickou stránkou knihy. Poměrně časté fotografické vložky zpříjemňovaly četbu a mě osobně držely při četbě až do konce. Nejednalo se o četbu jednoduchou vzhledem k tématu a zpracování knihy. Snad až díky dodatku jsem si uvědomila, že hlavní hrdina knihy je autista. Nejsem úplně fanouškem knih podobného typu, avšak jsem za tuto zkušenost ráda. Vyplatí se knihu dočíst až do konce, přestože to není úplně jednoduché čtení, jinak čtenář nemá šanci pochopit pointu, která, myslím si, za to stojí. Doporučuji tuto knihu hlavně náročnějším čtenářům.

betth
14.10.2021 5 z 5

Téměř dokonalé!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příšerně nahlas a k nevíře blízko v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech6x

autismus zfilmováno americká literatura dětský hrdina WTC - Světové obchodní centrum New York

Jonathan Safran Foer
americká, 1977