Proud času přehled

Proud času https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517/mid_proud-casu-THj-517.jpg 4 308 308

Michael Crichton se tentokráte vydal na tenký led příběhů o cestování v čase. Profesor historie a jeho tři postgraduální studenti se pomocí kvantové teleportace dostávají do středověku, kde prožívají celou řadu napínavých a dobrodružných příhod.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet , Knižní klub

Timeline , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proud času. Přihlašte se a napište ho.

PierReVesper
09.05.2024 4 z 5

Před dávnými roky jsem poprvé viděl film Proud času a bavil mě tak, že si ho jednou za dva roky pustím zase.
Co víc může malej kluk chtít, vykopávky a rytířy.
Ke knize se dostávám v podstatě náhodou, když ji objevuji v antiku zjišťuji, že ji nemám ve sbírce. A ještě de i hodí do čtenářské výzvy. Crichton je můj oblíbený autor a nenarazil jsem u něj na špatnou knihu, však co napsal to zfilmovali a Jurský park je srdcovka.

Kniha se od filmu dějem celkem liší, ale myslím si, že to ve filmu vyřešili taky dobře a není mu co zazlívat.
A když to čtu takhle po letech jsem i spokojen, že je děj odlišný. Vcelku jednoduchý příběh, ale i tak zajímavý.

cousin
13.12.2023 5 z 5

Jen drobná přípomínka k jinak bezvadně napsanému příběhu. Okcitánština není v Evropě mrtvý jazyk.
Edward II. to byla krutá poprava i na středověké poměry. Prosadili to jeho syn, jeho žena, její milenec.

thorir
13.10.2023 5 z 5

Ke knize se vracím po letech, čistě nostalgicky. Vlastně to byla jedna z prvních, co jsem koupil za své. Už tenkrát mě příběh zaujal a zcela pohltil a i po všech těch letech se to pořád čte skvěle. Crichton zkrátka měl dar psát čtivě, svižně a atraktivně. Hlavní devizou příběhu, a platí to o více autorových knihách, je zdání uvěřitelnosti. Text čtenáře pohltí, iluze konzistence je téměř dokonalá, hloubka vystavěného světa rozhodující. Jasně, lze hledat chyby, nedokonalosti, nekonzistence, věci, co ruší hloubku, ničí ponor do příběhu, rušivé věci, ale proč? Proč, když příběh tak baví? Jeden by vážně věřil, že banda studentů historie podnikla naprosto bezprecedentní výlet. A škarohlídi a hnidopichové si mohou neustále připomínat, že je o fikci a sci-fi. Ano historie mě baví, téma pro mě bylo nanejvýš atraktivní. Je to klasický Crichtonův technothriller vezoucí se tentokrát na vlně nadšení z kvantové mechaniky a souvisejících technologií. Příběh je akční, svižný, napínavý a zábavný. Postavy jsou velmi sympatické, čtenář je po celou dobu s nimi. Je tam vše, co správné romantizované dobrodružství potřebuje a čte se to jedním dechem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Proud času v seznamech

v Právě čtených4x