Rudý kníže: Utajený život habsburského arcivévody přehled

Rudý kníže: Utajený život habsburského arcivévody
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109008/bmid_rudy-knize-utajeny-zivot-habsburskeho-arcivevody.jpg 4 11 11

Životopis Viléma Habsburského, aristokrata z vedlejší větve habsburského rodu, osobnosti úzce spojené s ukrajinským národním hnutím. Dramatické životní osudy Habsburka vylíčil autor na pozadí složité evropské historie 1. poloviny 20. století. Vilém Habsburský se celoživotně upnul k projektu ukrajinské korunní země v čele se zástupcem habsburského rodu. Kniha amerického historika, specialisty na moderní dějiny střední Evropy, zasazuje poněkud dobrodružnou životní pouť hlavního protagonisty do širokých a zajímavých souvislostí doby, kdy se rozpadaly velké říše na národní státy. Vilém, jehož rodiče se roku 1908 usadili v Polsku, se účastnil jako důstojník habsburské armády první světové války na východní frontě, po ztroskotání svého ukrajinského plánu pobýval ve 20. a 30. letech v kosmopolitních metropolích západní Evropy. Zemřel roku 1948 ve vězení na západní Ukrajině, kde si měl podle rozhodnutí sovětských soudů odpykat pětadvacetiletý trest.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Red Prince: The Secret Lives of a Habsburg Archduke, 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rudý kníže: Utajený život habsburského arcivévody. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

radek6465
27.02.2022 4 z 5

Zcela zásadní kniha pro pochopení Ukrajiny.

Oter
07.06.2014 2 z 5

Ač mám velmi ráda historické biografie, tato mne tedy nenadchla. Člověk se při čtení této knihy doslova nudí, což při 260 stranách textu je opravdu problém.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rudý kníže: Utajený život habsburského arcivévody v seznamech

v dalších seznamech1x