Sběratel srdcí přehled

Sběratel srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44663/sberatel-srdci-44663.jpeg 4 23 23

Když se John Trenton, obchodník se starožitnostmi v americkém městečku Granitehead pomalu vzpamatovával z nejtěžšího zármutku nad tragickou smrtí své manželky, začaly se v jeho okolí dít podivné věci. Skřípání zahradní houpačky, nápisy na oroseném zrcadle či pozměněné fotografie považoval zpočátku za špatné žerty někoho, kdo ho nemá rád. Poté však došlo v městečku k několika hrůzným vraždám, jejichž provedení vykazovalo nadlidské schopnosti. I John sám se ocitl v ohrožení života – navštívila ho mrtvá manželka a chtěla si ho odvést do záhrobí. Johnovi se jen zázrakem podařilo uniknout. Jaký mohl mít přízrak motiv? Strašidelné jevy nepronásledují pouze samotného Johna… a tak se spolu s přáteli pustí do pátrání. Zjistí, že klíč k záhadě spočívá ve vraku lodi, jež se před staletími potopila nedaleko místního přístavu. Záhadný démon smrti, který požírá lidská srdce a je ve vraku uvězněn, chystá obyvatelům krvavou hostinu, proti níž John s přáteli zoufale bojuje…... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Odeon

Pariah , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sběratel srdcí. Přihlašte se a napište ho.

Ivan Kučera
03.08.2023 3 z 5

Skutočne nechápem dvom veciam: otrasnému obalu (čo to má byť, romantická melodráma s jemnou krimipríchuťou?) a prekladu (preložiť pariah ako Sběratel srdcí, to chcelo veľa fantázie, zmysel tejto obdivuhodnej snahy mi každopádne uniká). Dobrou správou je, že Graham Masterton píše skvele, má rád svoje postavy a nejeden raz som sa pristihol pri tom, ako sa spokojne usmievam pri vydarených dialógoch a hláškach. Problém je, že ma to ako celok príliš nebavilo. Tempo malo kolísavú úroveň. Najviac sa mi páčil stred, kedy to výrazne šlo do Lovecrafta. Najmenej žiaľ asi finále, kedy sa mali otáčky zvyšovať na maximum, ale v skutočnosti som mal skôr dojem, že už to autora bohvieako nebavilo a túžil to dopísať a ísť na čierne pivo do nejakého fajnového zadymeného pubu. Kuriózne na mňa pôsobili medailóniky prekladateľov, s tým som sa vážne ešte nestretol. Tiež ma zarazilo, že hlavný hrdina, vdovec, sa v manželkinej smrti utápa de facto len pár týždňov, to bude zrejme nejaký rekord (pritom v deji nič nenapovedá tomu, že by ju nemal rád, práveže naopak, dokonca bola tehotná).

zdendula31
21.08.2020 4 z 5

Takové mrazivé čtení na dlouhé temné večery.

E-leonor
23.11.2017 5 z 5

Kniha plná napětí pro mě super čtení

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sběratel srdcí v seznamech

v dalších seznamech3x