Setkání s Rámou přehled

Setkání s Rámou
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1775/bmid_setkani-s-ramou-j7k-1775.jpg 4 1099 1099

Ráma série

1. kniha série Ráma. První z řady románové tetralogie klasika světové sci-fi vypráví o prvním setkání lidstva s gigantickou kosmickou lodí neznámého původu. Výzkumný tým pronikne do jejího nitra, kde nacházejí zdánlivě mrtvé moře a opuštěné stavby, připomínající města. V průběhu průzkumu se v Rámovi objeví první známky života, jehož vznik nedokáže nikdo objasnit. Vědci pokračují ve svých výzkumech, politikové se chystají zlikvidovat loď pod záminkou ochrany integrity Sluneční soustavy.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Rendezvous with Rama, 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Setkání s Rámou. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (175)

J0hn
15.09.2024 5 z 5

Perfektní sci-fi, které jsme četl před 30 lety a teď poslouchal jako audioknihu a opět jsem se skvěle bavil.

KopernikDdK
14.09.2024 5 z 5

Parádní sci-fi, četl jsem ho poprvé jako malý kluk a je to jedna z knížek, která ve mě probudila lásku k tomuto žánru.

RoBertino27
01.09.2024 4 z 5

Dlouze a po několika čteních jsem dumal, proč je Ráma právě takový, až mi došlo, že za to může A. C. Clarke. Návazné knihy, třebaže jsou možná osobnější, osudově propletenější a snad i s mravním přesahem se původnímu "tulákovi po galaxiích" nemohly vyrovnat. A protože paměť sem tam selhává, je dobré míti Rámu v knihovně a čas od času se k němu vrátit, třebaže ho člověk místy zná stejně dobře jako autor.

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022

Ocenění knihy (5)

1974 - Locus Awards (Best Novel)
1974 - John W. Campbell Memorial Award for Best Science Fiction Novel
1974 - Hugo Award (Best Novel)
1974 - Cena Jupiter (Best Novel)
1973 - Nebula Award (Best Novel)

Kniha Setkání s Rámou v seznamech

v Právě čtených18x