Sharpův regiment přehled

Sharpův regiment https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220656/bmid_sharpuv-regiment-dmb-220656.jpg 5 91 91

Sharpe série

Jihoessexský regiment se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Neohrožují ho však Francouzi, ale byrokraté ve Whitehallu. Pokud nepřijdou z Anglie posily, bude jihoessexský regiment zrušen. Sharpe je rozhodnutý, že něco takového nesmí připustit, a spolu s Harperem se vrací do Anglie, kde odhaluje hnízdo vysoce postavených intrikánů, kteří jsou schopni jediným slovem zničit celou jeho kariéru. Za této situace je nucen jít do nejriskantnějšího boje svého života, v němž mu nemusí stačit ani vliv prince regenta.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Oldag

Sharpe's Regiment , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sharpův regiment. Přihlašte se a napište ho.

cori
včera 3 z 5

Major Sharpe v červnu 1813 stojí se zbytkem jihoessexského batalionu (pouhých 234 mužů schopných služby) na španělsko-francouzských hranicích a očekává příjezd posil z Anglie, jinak hrozí jeho rozpuštění. Dostává rozkaz zjistit, kde jeho slibovaní muži jsou. Bere s sebou Harpera, kapitána d' Alemborda a poručíka Price. Aby odhalil, kdo náhradní batlion ukradl, musí se dát naverbovat a znovu prožít krušný život nově naverbovaných vojínů. Cestu jim zkříží známý podplukovník Simmerson, jeho neteř Jane, princ regent, státní tajemník Fenner, krásná vdova lady Camoynes i starý známý diplomat William Lawford. Vše korunuje velkolepé překvapení na velké vojenské přehlídce 21. srpna v Hyde Parku. Ostré vojenské akce se dočkáme až v epilogu, kdy se v
listopadu podařilo obsadit francouzské hraniční pevnůstky.
"Harper se nemohl odnaučit oslovovat Sharpa povinným slůvkem "pane", jak byl zvyklý. "To není normální, pane." "Co?" "Říkat vám, teda tobě..." Nedopověděl a jenom pokrčil rameny. "Dicku?" "To nemůžu!" zavrtěl mohutný Ir hlavou, celý rudý. "Musíš! Však si na to zvykneš."

mi-380
06.01.2024 5 z 5

Anglie, 1813, Sharpova dramatická služební cesta. Velké podrazy, velké intriky, velká láska: vše, co má správný dobrodružný román s reálným historickým pozadím obsahovat, dokázal autor znovu vložit do čtivého a napínavého formátu. Velká spokojenost, škoda, že mi zbývá už jen pět posledních knih.
...
Generál s povzdechem vstal, došel k oknu a vyhlédl ven. Uviděl, že po přístavní hrázi pomalu přecházejí dva španělští důstojnici celní správy. „Víte, co nám ti bastardi dělají?“
„Ne, pane.“
„My tu jejich zatracenou zemi osvobozujeme, a oni teď chtějí, abychom jim za každý soudek prachu, který do Španělska dopravíme, platili clo! Věřil byste tomu?...“
90 % (zatím 81 hodnocení s průměrem 93 %).

druzickaster
20.01.2018 4 z 5

Nevím, ale tento díl nebyl vyloženě můj šálek čaje. Ten konec je vyloženě překombinovaný a když jsem četl začátek dalšího dílu musel jsem si myslet, že je Sharpe dle svých požadavků na konci, s odpuštěním pitomec, ale tak ne každý den je posvícení. Snad bude další díl lepší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sharpův regiment v seznamech

v dalších seznamech1x