Sociologické aspekty veřejné správy přehled

Sociologické aspekty veřejné správy
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516300/bmid_sociologicke-aspekty-verejne-spravy-85B-516300.jpg 2 1 1

Publikace vznikla s cílem modernizace povinného předmětu Sociologické aspekty veřejné správy vyučovaného v rámci magisterského navazujícího studijního oboru Veřejná správa na Právnické fakultě MU s cílem nejenom usnadnit studium daného předmětu poskytnutím nezbytného okruhu sociologických znalostí, ale především zvýšit sociální kompetence studujících a všech dalších zájemců v oblasti výkonných a řídících činností ve veřejné správě, a tím i posílit jejich společenskou odpovědnost v jejich praxi. K prohloubení studia je učební text doplněn kontrolními otázkami, na nichž si čtenář (zejména studující) může ověřit, zda obsah příslušné kapitoly dostatečně prostudoval a správně pochopil a zda je schopen ho využít v praxi.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sociologické aspekty veřejné správy. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (1)

Set123
02.09.2024 2 z 5

Kniha s až imbecilně špatným názvem, asi tak bych to postavil. Pojmenujete-li v nerozvážnosti svou knihu jako "Sociologické aspekty" něčeho, nezbytně tím ve čtenáři vzbudíte představu o multidisciplinaritě takového textu – v tomto případě jako souběh sociologie, správní vědy a vědy správního práva. Pokud pak doručíte učebnici právní sociologie pro začátečníky, nezbytně se trochu ztrapníte.

Tím víc pak, není-li to učebnice přílišné kvality. Pominu-li fakt, že je neuvěřitelně stručná (což asi být má) a některé kapitoly zaberou tak normostranu textu, je tu větší problém. A je osobní, to nepopírám. Tak ale co, knihu hodnotím já. Při veškeré úctě k profesoru Večeřovi, který je hlavním autorem knihy, neměl by už nic psát. Pro ilustraci. Na brněnských právech nás v ročníku studovalo prvý semestr myslím něco přes pět set. Víc než polovina osazenstva byla pak tvořena slečnami. Dovedete si představit, jak ten skupinová chat vypadal v okamžiku, kdy profesor začal vypouštět debilní sexistické vtipy a povídat nám, kterak jsou muži ti strašně racionální a ženy jsou uzpůsobeny spíše tomu starat se o děti? Upřímně? I mě z toho bylo špatně. Nejenže je to nesmysl, to by člověk pochopil, ale je to navíc nechutný nesmysl. Toho se Večeřa dopouští i v tomto textu. A jeho názorové spektrum (však cituje Kellera, bože můj) je vůbec podivné. Strašně mě baví jeho apodiktické tvrzení, že si dnes s liberálním limitem svobody zakazujícím nám škodit jiným, nevystačíme. Proč? Jak na to přišel? Co je relevantní náhrada? Neřekne. Ale Mill byl idiot (kecám, ani tak povrchní argument text neobsahuje). Jasně. Zmiňovat jeho nepochopení postmoderny, multikulturalismu a problematice migrace vůbec, to už snad nemá smysl. Je ale zajímavé, že se dozvíme jaká je to strašná hrozba ta migrace (protože migranti nejsou ochotní nechat se přeformovat naší kulturou, svině jedny nevděčný), ale o nacionalismu ohrožujícím samu podstatu demokracie, o tom neřekne ani slovo.

Nadto se mi jeví zbytečné rozsáhlé povídání o sociologickém výzkumu (čtenář se stejně prd doví, když takový výzkum bude chtít provádět, sežene si informace jinde). Ani Štepáníková to nezachraňuje. Její povídání o Weberovi je jistě zajímavé, potenciál ale nevyužitý. Pro problematiku neurčitých právních pojmů to platí dvojnásob.

Asi je to celkem neškodný slovník sociologie, ale to je tak všechno, co to je.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Sociologické aspekty veřejné správy v seznamech

v Přečtených1x
v Knihotéce1x

Autoři knihy