Stalker přehled

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461181/bmid_stalker-qhQ-461181.jpg 4 4226 4226

Majster trilerov Lars Kepler je tu opäť s knihou, od ktorej neodtrhnete zrak! Ak sú lampy rozsvietené, môže ťa stalker vidieť zvonku, ale ak sú zhasnuté, ty neuvidíš stalkera, ktorý je už vnútri. Na e-mailovú adresu Úradu kriminálnej polície prišlo video. Niekto sa vkradol do záhrady rodinného domu a tajne nakrútil ženu cez okno. Na ďalší deň sa našlo jej telo, zomrela na následky rezných a bodných rán. Polícia dostala ďalšie video, ale neobsahovalo nijaký záchytný bod, podľa ktorého by bolo možné ženu identifikovať. A potom už bolo neskoro. Björn Kern našiel doma surovo zavraždenú manželku Susannu a utrpel takú ťažkú psychickú traumu, že vyupratoval celý dom a mŕtvu uložil do postele. Možno videl nejaký dôležitý detail, ale bol v akútnom šoku a policajti ho nemohli vypočuť. Vyšetrovatelia pri pátraní po sériovom vrahovi povolali na pomoc psychiatra a psychoterapeuta Erika Mariu Barka a ten uviedol Björna do hypnotického stavu. Lenže to, čo mu muž v hlbokom tranze porozprával, spôsobilo, že Erik sa rozhodol polícii klamať. V roku 1921 zverejnil francúzsky psychiater de Clérambault štúdiu o pacientovi, ktorý mal imaginárny milostný vzťah. Tento prípad považujú mnohí za prvú odbornú analýzu stalkera. Dnes sa za stalkerov označujú ľudia, ktorí trpia syndrómom prenasledovateľa, chorobnou posadnutosťou pozorovaním inej osoby. Takmer desať percent ľudí sa počas svojho života stalo obeťou nejakej formy stalkovania. Krátko po vydaní v októbri 2014 sa Stalker stal najpredávanejším románom vo Švédsku, a to aj v kategóriách e-book a audiokniha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Stalker , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stalker. Přihlašte se a napište ho.

Gravedigger
30.05.2024

Nechci hodnotit, protože já se nedokážu přenést přes ten styl psaní v přítomném čase. Proto jsem ji četla v angličtině, takže mi to trvalo asi měsíc (je to taky docela tlustá bichle). Ale příběh je docela kvalitní, zajímavý a přišlo mi to i poměrně originální. Tušení na vraha jsem měla až třeba ve třetí čtvrtině knihy (často je to už v půlce nebo i dřív) a ani tady nedělali z žen takové ufňukané slepice jako v jiných Keplerových knihách, co jsem četla. 8/10

Hany.Honey
10.05.2024 5 z 5

Neuvěřitelně napínavě popsané scény, jak u jednotlivých obětí doma, tak finále ve staré sklárně, souboj nevidomé, útěk z hořícího domu... Opravdu skvěle vymyšlené. A konec musel být takový. Přece by ani Joona neměl ujít trestu.

berila
06.05.2024 5 z 5

Opět další výborný díl ze série. Další díly si ujít nenechám.

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Novinka Larse Keplera - Playground

25.08.2016

„Záhady existují jen tak dlouho, dokud je nezbavíme všech nereálných nánosů.“

„I ta sebemenší volba před námi otevírá tisíce nových dveří a stejně tolik jich zavírá.”

Kniha Stalker v seznamech

v Právě čtených83x