Stínadla se bouří přehled

Stínadla se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106748/bmid_stinadla-se-bouri-b4h-106748.jpg 5 1776 1776

Stínadelská trilogie série

Druhý díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 3. Tajemství Velkého Vonta) napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer. ISBN 80-7033-769-5 (chybné) ISBN 978-80-7033-869-8 (dotisk 2008)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stínadla se bouří. Přihlašte se a napište ho.

JustABookReader
04.05.2024 5 z 5

Super pokračování první knihy.
Pokračování jsem si užil, byli tu další tajemství, zápletky a další dobrodružství a myslím si, že všechny tři knihy jsou na pět hvězd bez pochyb. Myslím si, že věková kategorie je neurčitá a může se velmi měnit vůči nostalgii a zálib.

dpxcz
26.04.2024 5 z 5

Poté, co jsem si přečetl Záhadu hlavolamu znovu snad po třiceti letech, tak jsem věděl, že se pustím i do dalších dílů této trilogie. A druhý díl Stínadelské trilogie je opět výborný a nové vydání od Albatrosu z roku 2020 (podobně jako díl první) je velmi povedené.

Ristridin
15.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Super pokračování, ve kterém lze sice zase objevit několik naivit a "úžasných" náhod (získání klíčů do zahrady Rezatými klíči, v zahradě zrovna Uctívačů je čirou náhodou taková důležitá věc za dveřmi, ...), ale kniha je prostě paráda. Hltal jsem jako dítě celou trilogii.
Hodně zvláštní a až úsměvné mi přišlo, jak se Foglar vyjádřil o Mažňákovi tvrdým způsobem, že se jednalo o "povahově vadného" chlapce a především Mirek, který Jirkovi Rymáněmu řekl, aby "vypadnul" z jejich klubovny, aby dodělali TAM-TAM. V kontextu veškeré té chlapecké vzornosti a vznešených myšlenek mi to přišlo až neuvěřitelné, že tam něco takového vidím napsané :)
Přes patetický konec o míru a ušlechtilosti všech na světě (jsme přece jenom v roce 1947) knihu považuju za něco, co bych doporučil každému dítěti všemi deseti.
Široko je top postava a ačkoliv ji trochu zpatlali v seriálu z roku 1969 (společně skoro se všemi představiteli Rychlých šípů), tak Jan Tříska v jejím ztvárnění exceloval.

Ani slovo, Někdo klepe a další knižní novinky (28. týden)

10.07.2022

Knižní novinky (20. týden)

09.05.2020

Kniha Stínadla se bouří v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených2 808x