Studenti, láska, Čeka a smrt přehled

Studenti, láska, Čeka a smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208454/bmid_studenti-laska-ceka-a-smrt-mBu-208454.jpg 5 77 77

Deník ruské studentky (jak zní podtitul) z let 1916-1920.

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Vyšehrad

Studenten, Liebe, Tscheka und Tod, 1931

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Studenti, láska, Čeka a smrt. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (14)

Tozbee
13.09.2019 4 z 5

Deník, který by nikdo nechtěl sám napsat. Vnímavá autorka, která by se mohla pro své okolí rozdat a která ve všech lidech hledá to dobré, se zákeřnou ironií osudu narodila do bolestné doby v nelidsky zkoušené zemi. Díky jejímu talentu, pečlivosti a vytrvalosti můžeme u jejich zápisků tajit dech a o něco víc si vážit světa, ve kterém žijeme.

„Bolševici se ujali moci. Je těžké být prorokem, ale domnívám se, že to je konec ruské inteligence. Měli bychom si sbalit svých pár švestek a emigrovat. V Rusku už nemáme co dělat. Nebo snad přece jen existuje nějaké východisko... Připojit se k bolševickému hnutí, duševně se ponížit, zdrsnět, stát se primitivem po fyzické i psychické stránce...“

los
10.08.2019 3 z 5

čeští legionáři z autorčina vyprávění opravdu nevycházejí v dobrém světle
(škoda jen mizerné redakční úpravy)

Melanka
24.06.2018 5 z 5

To tedy byla síla! Když si vzpomenu, jak do nás komunisti hustili ty nesmysly o bolševické revoluci, o Leninovi a dalších "hrdinech" ze Sovětského svazu. Bylo to mnohem strašnější, než jsem si dovedla představit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Studenti, láska, Čeka a smrt v seznamech

v Právě čtených1x