Traja kamaráti přehled

Traja kamaráti
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337509/mid_traja-kamarati-uEs-337509.jpg 5 3234 3234

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Traja kamaráti. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (362)

Pajulk
24.09.2024 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Přivedl mě k ní tatínek. Četla jsem jí už víckrát. A stejně jsem brečela. Vždy se k ní ráda vracím. Má vše. Lásku, přátelství až za hrob, napětí, drama, válečný příběh,..
Jelikož nejsem fanoušek úplně happy endu, tak tady je to přesně podle mého gusta.

MILUJI

Pablo70
22.08.2024 4 z 5

Byl jsem teenager, když jsem četl tuto knihu poprvé. Emoce se mnou pořádně cloumaly. Samozřejmě, to umírání na konci dá člověku zabrat, ale také jsem nechápal, jaké porce cynismu v sobě musela mít válečná generace. Aby přežila. Aby uvěřila alespoň v základní hodnoty. Válka byla pro mne daleko. A přece ji museli prožít moji rodiče i prarodiče. Dnes je zase mnohem blíž a já dobře znám, jak může být život nemilosrdný. Vzpomínám na svá mladá přátelství, na svou mladou ženu, kterou skosila v 48 letech rakovina. Chápu tuto knihu jako snahu spisovatele porozumět životu. Láska a přátelství jsou velmi silné hodnoty. Je třeba si jich považovat. Snad jsem neměl tuto knihu znovu číst po letech. Některé části se mi zdají po letech přebytečné. Čtěte ji, dokud jste mladí. Pak jí lépe procítíte.

bila.tecka
08.08.2024 3 z 5

(SPOILER) Nabízí se přímé srovnání s Nebe nezná vyvolených, osud Lillian a Patt je díky TBC tragicky podobný. Remarque ale Tři kamarády doslova přeplácal dialogy, chybí mi křehkost Nebe a především větší ponor do psyché postav. Celou dobu jsem se nedokázal "napojit", s nikým se identifikovat.

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Kniha Traja kamaráti v seznamech