Uteč rýchlo a ďaleko přehled

Uteč rýchlo a ďaleko
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105336/bmid_utec-rychlo-a-daleko-dhg-105336.jpg 4 99 99

Komisař Adamsberg série

Fred Vargas je autorkou vyše desiatky kníh.Vo Francúzsku sa považuje za významnú predstaviteľku detektívnej literatúry. Enigmatický titul románu Uteč rýchlo a ďaleko je francúzskym prekladom stredovekého varovania pred morom: Cito, longe fugeas et tarde redeas. Mor, obávaná choroba stredoveku, „čierna smrť“ v strede Paríža a na prelome tretieho tisícročia? Vtipná zámienka na premýšľanie nad novodobým „morom“? Mŕtvi majú síce na telách čierne fľaky a stopy po pichnutí hmyzom, ale že by to spôsobil Nosopsyllus fasciatus, teda blcha potkania, prenášačka moru?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Pars vite et reviens tard, 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Uteč rýchlo a ďaleko. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (22)

Vesper001
04.04.2024 4 z 5

Po letech jsem se vrátila k případům komisaře Adamsberga, čekala jsem, až zapomenu, kdo je vrah, abych si vyšetřování užila. A musela jsem si dlouho počkat. „Morový“ případ je geniálně vymyšlený a zajímavý. A komisař zajímavý i inspirativní. „Já oceňuju ztracený čas podle jeho skutečné hodnoty.“

mataj
26.11.2023 5 z 5

Další Adamsbergův případ je opět neuvěřitelně nápaditý a srší originalitou. A to jednak způsobem prováděných "vražd", celkovou zápletkou ale hlavně okruhem zvláštních, osobitých ale velmi sympatických postav. Čtení jsem si neskutečně užila.

Chesterton
01.07.2023 5 z 5

"Joss by nikdy neposkytl důvěru věcem, stejně jako lidem nebo moři. Ty první vás připraví o rozum, druzí o duši a třetí o život."

Opravdu parádně "jiná" detektivka s dokonalými samorosty. Otevřela jsem Vargas po roce. První rande jsme měly na Rhodu, druhé u Atlantiku v Portugalsku :o)
Zpočátku bylo 'co to jako je toto?', ale rychle si vše sedlo a už jsem si jen užívala originality, vtipu a luxusních detailů. Rozuzlení pocitově nepatrně překombinované, ale třeba je na vině moje nižší soustředěnost?
Velice dobrý relax.

"Adamsberg nadarmo vysvětloval, že ztrácet čas není nikdy ztrátou času."
4/5

Listopadové knižní novinky

14.11.2016

Ocenění knihy (3)

2004 - Deutscher Krimi Preis (1. International)
2002 - Prix des libraires
2002 - Grand prix des lectrices de Elle (Crime fiction)

Kniha Uteč rýchlo a ďaleko v seznamech

v dalších seznamech2x