Vlastní životopis Darwinův přehled

Vlastní životopis Darwinův
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335105/mid_vlastni-zivotopis-darwinuv-gUV-335105.jpg 4 15 15

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlastní životopis Darwinův. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

IHT
13.09.2024 4 z 5

Prijemne cteni skromneho velikana. Je usmevne videt jej hodnotit "mentalni kvality" svych kolegu a znamych. Vetsinou velmi velkoryse, jednou vsak i velmi kulantne: "Jeho úsudek byl vynikající a celá jeho povaha vyrovnaná, ale nemyslím, že by někdo mohl říci, že měl mnoho původní geniálnosti." :)
Dobovy uvod (1951) jsem radeji preskocil.

Česneksmedem
09.02.2024 5 z 5

Nejprve k předmluvě. Ta, kterou zde zveřejnil jistý pan doktor, by se jistě vyjímala jako přednáška ve VUMLu. Nejchytřejší ze všech byli M + E, kapitalizmus od začátku zahnívající a dělníci vykořisťovaní. A pak se dostanete k samotnému životopisu a ten je lahoda. Darwin se v něm rozhodně nepovažuje za neomylného, působí skromně, ale je pracovitý a systematický.
Velkým plusem knihy je i jmenný rejstřík a vysvětlivky. Škoda, že se tato krátká kniha tak málo čte.

Martin_Eli
12.11.2021 4 z 5

K mému překvapení vynikající kniha, i když je stará, není vůbec suchopárná, Darwin podává svůj život s velkým nadhledem a porcí zábavy. Přiznám se, že první polovina knihy mě opravdu nadchla, ale její závěr, kde popisuje své různé kolegy z akademického prostředí, jsem trochu prozíval, protože jsem se v množství postav ztrácel. Nicméně celkově velmi povedená jednohubka a u mě tímto Darwin svojí upřímností, otevřeností a nedostatkem upjatosti velmi stoupnul.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vlastní životopis Darwinův v seznamech

v dalších seznamech1x