Zámek přehled

Zámek
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464289/bmid_zamek-CtK-464289.jpg 4 1359 1359

Když si Zámek pročteme pozorně, přesněji rozpoznáme vlastnosti světa, v němž žijeme – a protože skutečné poznání osvobozuje, bude se nám o něco volněji dýchat, plněji a smysluplněji žít. Západ má po bibli jen Shakespeara a Cervantese a Kafku… Tímto svazkem a následujícími třemi dáváme dnešní generaci možnost procítit to nejpodstatnější z Kafkova díla v naprosto současném – vlastně před pár dny dokončeném překladu. Jeho autor Hanuš Karlach vložil do knihy veškeré pochopení svého citu a rozumu, a připojil doslov osvětlující vznik románu i jeho další osudy a charakterizující jeho hodnoty. K hlubokému prožitku z četby přispívají svébytné, výrazné ilustrace malíře Michala Singera. Se vztyčenou hlavou si přečtěme svého Kafku!... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Leda

Das Schloss, 1926

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zámek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (175)

Katrinreading
20.09.2024 5 z 5

Je to krásné, temné, mystické a tak nadčasové. Kafkova osobnost mě fascinuje a troufám si říct, že se do Zámku velmi silně promítla. Nádherný čtenářský zážitek.

Ristridin
05.09.2024 1 z 5

Maxi Brode, co jsi to udělal? Proti přání přítele jsi zveřejnil jeho snahy o psaní a zkazil tím navíc nejednu hodinu mým unaveným očím. Běda ti!
Kafku vážně nedávám ani napotřetí. Zcela neosobní postavy, pro mě naprosto sterilní příběh a prostředí.
Přijdu si většinou spíše jako vděčný čtenář, ale zde to nedovedu.
Nedivím se, že Kafka nebyl schopen navázat intimní vztah, já bych ho jako žena nemohl vystát.

cmelda87
31.08.2024 3 z 5

Tuhle knihu a příběh v ní jsem už dřív zkoušela číst několikrát. Vždycky jsem to po chvíli vzdala. Teď jsem se tím prokousala, ale jen díky Kamilu Halbichovi, který to obdivuhodně načetl pro ČRo. Příběh ve mě vyvolával maximální rozporuplné pocity. Říkala jsem si, že je to ztráta času, ale přesto jsem poslouchala dál.
Iritoval mě, svoji rozvleklostí, temností, ponurostí a místy řekla bych až hloupostí, ale při tom jsem žasla nad autorovým spisovatelským umem!
Každopádně,pro mě rozpačité, leč výživné seznámení s panem Kafkou .. ;-)
Víc k tomu psát nebudu, protože bych jen opakovala všechno to, co tu přede mnou napsali jiní.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zámek v seznamech

v Právě čtených48x