Zazi v metru přehled

Zazi v metru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17149/bmid_zazi-v-metru-Gnb-17149.jpg 4 141 141

Dobrodružství malé Zazi v Paříži, která pobavila v šedesátých letech celé generace čtenářů.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Trigon

Zazie dans le métro , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zazi v metru. Přihlašte se a napište ho.

Marhulka14
předevčírem

Tak s tímto autorem jsem si tedy do noty nepadla. Třeba mu dám ještě v budoucnu šanci, ale tentokrát nedočteno. Zazi mi nepřišla vtipná, ale spíš jako nevychovaný spratek.....

Kulasec
16.05.2024 5 z 5

Tuto hříčku mám rád od gymnaziálních let. Je to takové trošku crazy, ale když se řekne Paříž, tak mi skočí tento titul a když Berlín, tak My děti ze stanice zoo. Je to nějak asi i propojené vzhledem k tomu "provozu". Nějak prostě ikonické tituly pro ta města. Je fajn to teď poslouchat v Rozhlase.

Palivo
18.02.2022 3 z 5

Bom dia, literární rodino.

Konečně jsem se dostal k této knížce z francouzského undergroundu, tedy metra. Lidi mají divný záliby a frantíci především, tahle mladá chce třeba jezdit metrem. Nevím, co ji k tomu vede. To nemá kolo? Nebo moped? U nás na vesnici měl každej kolo. Kde jsou ty časy, kdy bylo tak dobře! Všichni měli kolo, práci, brambory, já bych to zase zavedl místo toho tik taku! Copak se měl někdo špatně?

Každopádně, v Paříži je stávka metra, takže Zazie má smůlu. Místo toho chodí po městě a jelikož má ještě času dost na to, aby se z ní stala modelka nebo Amélie z Mrdmartru, otravuje lidi a všem říká, že jsou debilové. Voceňuji, dobrej swag. Dřív než řekneš ratatují se z toho stane kovbojka jak s Luďkem Sobotou, která se tlačí ke konci skrz lingvistické smyky, které též voceňuji. Taky voceňuji třeba rychlovarné konvice. Ale to s touto knihou moc nesouvisí.

7/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zazi v metru v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech1x