Zbabělí hrdinové přehled

Zbabělí hrdinové https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520510/bmid_zbabeli-hrdinove-Nqt-520510.jpeg 4 37 37

Každý jsme viníkem vlastního života. Každý vztah může skončit nevěrou, každé sousedství bláznivým sporem, každý sen o úspěchu krachem. A příliš nezáleží na tom, jak moc se manželé na začátku milovali, kde trčí kořeny nekonečných žabomyších válek a kolik má kdo skutečného talentu. Simona Bohatá přichází s knihou povídek, v níž rozehrává osudy svých hrdinů nemilosrdně, ale přesto s nadhledem a porozuměním, jako by navzdory času stále posedávala na starém klepadle mezi činžáky. Zbabělí hrdinové tu totiž budou vždycky, protože jsme to my sami, kteří klopýtáme přes kořeny vlastních pochyb, nedostatečností a kupodivu i občasných hrdinství. Není slovo „osud“ jen milosrdnou omluvou pro naše slabosti?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbabělí hrdinové. Přihlašte se a napište ho.

LenV
20.02.2024 2 z 5

Smutné příběhy. Styl výpravění mi moc neseděl. Člověk se trochu přenese do atmosféry příběhu a už to končí a hned jinam. Takové uspěchané. Soukupová, ani Dvořáková to není, i když tam cítím literární inspiraci. Nic moc, nooo.

pakoshka
10.02.2024 4 z 5

Další povídky. Moje první Bohatá. Vůbec ne špatný, jedou na vlně syrových životů lidi odvedle, a protože má každej příběh různý úhly pohledu, vezmeme vždy k jedné povídce dva. To mě hodně baví.

evilunicorn
09.02.2024 4 z 5

Simonu Bohatou mám rád.Četl jsem od ní všechny knihy a její styl mě hodně baví..Tahle kniha pro mě ale byla trochu překvapení,způsob psaní je jiný,blíž k Dvořákové nebo Hanišové..Nicméně, i když z toho není cítit poetika uzavřených dvorů a pavlačí,pořád je to hodně dobře napsané, takové krátké depresivní šlehy. Autorka tentokrát zabrousila do hlubších vod a popasovala se s tím zatraceně dobře.

Pasažér, Zmije a další knižní novinky (34. týden)

20.08.2023

Kniha Zbabělí hrdinové v seznamech