Železný plameň přehled

Železný plameň
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541817/bmid_zelezny-plamen.jpg 5 494 494

Empyreum série

< 2. díl

Všetci čakali, že Violet Sorrengailová neprežije prvý ročník na Basgiathskej vojenskej akadémii, vrátane nej samej. Kresanie však bolo len prvou skúškou, ktorá vyradila tých slabých a nehodných. Pravý výcvik sa ešte len začína a Violet musí zistiť, ako ho prežije. Nielenže je vyčerpávajúci a vytvorený s cieľom pripraviť jazdcov na neznesiteľnú bolesť, skutočnú výzvu predstavuje nový viceveliteľ. Ten sa rozhodol Violet ukázať, aká je bezmocná – pokiaľ nezradí muža, ktorého miluje. Po fyzickej stránke je Violet možno slabšia a krehkejšia než ostatní, pomáha jej však dôvtip a železná vôľa. Veliteľstvo navyše zabúda na najdôležitejšiu lekciu, ktorú sa naučila: dračí jazdci si píšu vlastné pravidlá. No aj s týmto odhodlaním môže byť nový rok na akadémii fatálny. Violet totiž pozná tajomstvo skryté medzi jej múrmi a nič, dokonca ani dračí oheň, ich tentoraz nemusí zachrániť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Iron Flame, 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Železný plameň. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (101)

XenasChakram
včera

Ještě nemám docteno, ale vytáčí mě milostné scény a popis líbání na deset stran. Přeskakuju.

zuzana4291
včera 4 z 5

I když jsem se na tento díl moc těšila. Tak jsem trochu zklamaná. Již to není co předtím a ten konec mi přišel až moc chaotický. Jako kdyby autorka chtěla tento díl již rychle zakončit.

whiolet
včera 5 z 5

Kvůli některým zdlouhavým a za mě i zbytečným pasážím jsem chtěla hvězdičku ubrat,ale víte co? Pořád mě to čtení dost bavilo a konec to dost vystřelil nahoru, takže fakt díky, že opět budu netrpělivě čekat bůhví jak dlouho na další díl :D

10 nejčtenějších knih (říjen)

15.10.2024

10 nejprodávanějších eknih (září)

11.10.2024

Sejdeme se u jezera, Odvážná rozhodnutí a další knižní novinky (37. týden)

08.09.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

„Pretože láska je v jadre nádej. Nádej pre zajtrajšok. Nádej pre všetko, čo môže byť. Nádej, že človek, ktorému ste zverili svoje všetko, to bude opatrovať a chrániť. A nádej? Zabiť poondiatu nádej je ťažšie než zabiť draka. “

"Violence, remember it's only the body that's fragile. You are unbreakable."

Tvoju dôveru si získam, len čo si uvedomíš, že nepotrebuješ vedieť úplne všetko. Stačí, aby si nabrala odvahu začať klásť otázky, na ktoré chceš odpovede. Posteľou sa netráp. Dostaneme sa tam. Očakávanie nám len prospeje.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Železný plameň v seznamech

v Právě čtených161x