Žena k nakousnutí přehled

Žena k nakousnutí
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26180/bmid_zena-k-nakousnuti-v4r-26180.png 4 36 36

Pvní román Margaret Atwoodové, vydaný v roce 1969, který autorce pomohl etablovat se jako prozaička zásadního významu. Je to příběh mladé Mariany, jejíž zdravý, strukturovaný a konzumně orientovaný svět se začne vytrácet z pozornosti. Po zasnoubení Marian cítí, že její tělo a její já se oddělují. Mariana pracuje u agentury Seymourovy průzkumy, která se zabývá reklamou na potravinářské výrobky. Žije naprosto konvenčním způsobem života, někdy se jí samotné zdá, že až příliš. Má přítele Petra, mladého, uhlazeného a nadějného právníka. Jednou se Mariana při jednom z výzkumů seznámí s velmi zvláštním mladíkem Duncanem. Krátce potom, co ji Petr požádá o ruku, začne mít potíže s jídlem, až po čase nemůže jíst téměř vůbec. Zřejmě pod vlivem pozoruhodného vztahu s Duncanem se Mariana rozhodne opustit jak zaměstnání, tak i snoubence a toto osvobození jí chuť k jídlu opět vrátí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Šulc a spol.
Originální název:

The Edible Woman, 1969


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žena k nakousnutí. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (6)

Blanc2301
10.10.2023 2 z 5

Zvláštní kniha, nevím, co si o příběhu myslet. Do půlky jsem se musela prokousávat, nakonec jsem knihu dočetla, ale nesedla mi.
Duncan byl opravdu divný týpek.

Imor
17.05.2022 3 z 5

Žena k nakousnutí - kniha k zakousnutí. Nelehký obsah, ale i po 53 letech od vydání hodnotím jako dobře a kvalitně napsaný příběh zvláštní ženy.


miuk
11.09.2017 2 z 5

Kniha mi vůbec nesedla, těžko se mi četla a ten děj - to je jako vtip?

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Žena k nakousnutí v seznamech

v Přečtených43x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených1x
v Mé knihovně6x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit6x

(tato data se aktualizují 1x za hodinu.)