Zpěvy rolnické a pastýřské přehled

Zpěvy rolnické a pastýřské
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173181/bmid_zpevy-rolnicke-a-pastyrske-173181.JPG 3 9 9

Zpěvy rolnické jsou naučná báseň o čtyřech knihách, jež pojednávají o polních pracích při pěstování obilí, o ošetřování ovocných stromů a vinné révy, o chovu dobytka a o včelách. Do věcného výkladu jsou vplétány krásné epizody, jako chvála Itálie, chvála vesnického života, popis koňských závodů, zápasu býku, nebo dobytčího moru. Do poslední knihy je vloženo vyprávění o zahradě koryckého starce. Zpěvy pastýřské jsou sbírka deseti nevelkých básní idylického rázu, zvaných eklogy. Polovina z nich líčí skutečný život pastevců, v zbývajících pěti básních vystupují v rouše pastýřském Vergiliovi současníci - politikové nebo literáti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpěvy rolnické a pastýřské. Přihlašte se a napište ho.

ArkAngel
17.04.2024 3 z 5

Číst veršovaný rady pro rolníky bylo vlastně i zajímavé, byť v nich asi nevidím takovou krásu, jakou bych měl. Nejsem úplně fanda lyriky, vesnického života a popisů stereotypní práce, takže to nebylo čtení úplně pro mě, ale taky chápu, jaký dopad dílo tehdy muselo mít. Výpravné Aeneis mi ale přesto přišlo lepší.

Kopretina
05.10.2020 2 z 5

Knihu jsem jen proletěla. Návody, jak co pěstovat a chovat s ohledem na božstvo. Verše jsem nenalezla.

sika444
29.09.2020 2 z 5

Zpěvy rolnické mají určité kouzlo. Zpěvy pastýřské (s výjimkou 4. eklogy) se svým sentimentem a stále se vracejícími motivy působí opravdu odtažitě. Proroctví o narození dítěte je pozoruhodné, a když je člověk čte bez komentáře, snadno je vztáhne na narození Krista. Jsem rád, že to mám za sebou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zpěvy rolnické a pastýřské v seznamech

v dalších seznamech1x