Zpověď Kateřiny Medicejské přehled

Zpověď Kateřiny Medicejské
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216134/mid_zpoved-kateriny-medicejske-216134.jpg 5 44 44

Čtrnáctiletou Kateřinu Medicejskou provdali za francouzského krále Jindřicha, kterému se vůbec nelíbila. Raději svou přízeň věnoval milenkám než královně. Když Kateřina ovdoví a zůstane s šesti malými dětmi sama v království plném zrádných šlechticů, musí zajistit trůn pro své syny.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Alpress

Confessions of Catherine de Medici

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpověď Kateřiny Medicejské. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (13)

Aghatte
06.02.2023 4 z 5

Beletrizované životopisy a zromantizovaná historická fakta pomáhají přibližovat minulost i lidem, jako jsem já, tedy těm, v dějepise plavali a hleděli spíše do budoucnosti.
Knihy pana Gortnera mám ráda, tento příběh mě bavil trochu méně než Carevna nebo Coco.

VendulaB
22.04.2022 5 z 5

Velmi zajímavý a čtivý životopis Kateřiny Medicejské, který čtenáři velmi detailně přibližuje život na francouzském královském dvoře v 16. století. Čtivé, živé, uvěřitelné. Skvělý pohled na neuvěřitelně divokou a turbulentní dobu.

alabra
30.05.2019 4 z 5

Historii miluji, po této stránce mě kniha uspokojila, ale něco tomu chybělo, neměla šmrnc

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zpověď Kateřiny Medicejské v seznamech