Zrcadlovky – Kyberpunková antologie přehled

Zrcadlovky – Kyberpunková antologie
https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67684/zrcadlovky-kyberpunk-67684.jpg 4 66 66

Psal se rok 1986 a kyberpunkový subžánr, dravá próza zaměřená na technologickou transformaci lidstva, byl na vrcholu. Jako manifest jeho síly vyšla dnes již legendární antologie Zrcadlovky, poprvé shrnující věrozvěsty kybernetické budoucnosti do jedné jediné knihy, dnes jednohlasně považované za historický milník žánru. Poznejte stále svěží, čtivé, energické a strhující příběhy nejlepších autorů science fiction osmdesátých let dvacátého století, poznejte pravou duši kyberpunku. Zrcadlovky jsou lahůdka pro všechny milovníky kyberpunku. Jedinečná antologie, kterou sestavil Bruce Sterling.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Mirrorshades , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zrcadlovky – Kyberpunková antologie. Přihlašte se a napište ho.

R47
20.01.2021 3 z 5

Pro skalní fandy kyberpunku tak trochu povinnost. Kvalita jednotlivých povídek ovšem značně kolísá. Něco hlubšího ve mě zanechala jen Rudá hvězda, zimní orbita.

sedw
21.05.2020 4 z 5

Sbírka s povídkami kolísající kvality, ve které se ale najdou i klenoty:

Gernsbackovo kontinuum (5/10)
Hadí oči (9/10)
Minutu ticha za rokenrol (6/10)
Houdiniho příběhy (3/10)
Kluci ze čtyřstý (9/10)
Slunovrat (9/10)
Petra (7/10)
Dokud nás lidské hlasy nerozdělí (10/10)
Volná zóna (9/10)
Stone žije (10/10)
Rudá hvězda, zimní orbita (5/10)
Mozart v zrcadlovkách (9/10)

kralika
26.04.2020 4 z 5

Jak to tak u podobných souborů bývá: létá to nahoru - dolů, přičemž je u takto slavné antologie přimícháno nemalé očekávání, které ve výsledku může jen ublížit.
Já se bavil - i když bych tak třetinu povídek nikdy nálepkou kyber netituloval. Kromě skutečně ryzího kyberpunku (Hadí oči, Volná zóna, Stone žije) tu najdeme i něco, co by se dalo označit spíše jako biopunk (Dokud nás lidské hlasy nerozdělí) nebo dokonce weird(punk) (Kluci ze Čtyrstý) - a něco, něco se nedá označit asi vůbec nijak (Petra).
Já si to skutečně užil a vlastně teprve časem uvidím, který, ze zde předvedených kusů ve mě bude rezonovat dostatečně dlouho, aby se usadil v mých oblíbených.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2000 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Antologie)

Kniha Zrcadlovky – Kyberpunková antologie v seznamech

v Právě čtených2x