Harry Hole no. 13

recenze

Zatmění (2023) 5 z 5 / ELIKALLY
Zatmění

Pokaždé očekávaný a pokaždé vysoce ceněný návrat nenapravitelného alkoholika Harryho na scénu. Hole se z Los Angeles vrací do Osla, aby se spolupodílel na vyšetřování z počátku pohřešovaných žen.
Na své misi v Americe byl vyrušen ženou, kterou potká v baru, od svého záměru upít se k smrti po tragické ztrátě své manželky.
Do Osla odjíždí pod tlakem událostí, kdy musí ve velmi krátkém časovém úseku sehnat balík peněz. Proto také přistupuje na nabídku právníka movitého realitního magnáta, aby jim pomohl očistit jej od podezření z obvinění v případu zmizení dvou žen.
Harryho návrat do Osla je pro mnohé zúčastněné jak radostný, tak bolestivý zároveň.
V knize se v různých částech objevují události z minulosti, které čtenáři umožňuje knihu číst i s faktem, že neabsolvovali maraton předchozích 12 příběhů.
Samozřejmě je pro fanouška toto výhodou, nikoliv však povinností.
Nesbo tentokráte balancuje již na hraně přílišné kombinace, nicméně na pomyslnou druhou stranu se zatím nedostává.
Vraha jsem si netipla, ale nebyl až tak neodhalitelný, jak se později ukázalo.
Harry Hole je zkrátka jistota slušného krváku, který vás i po tak dlouhé době stále připoutá pevně ke své,u příběhu.

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Měsíc se zalévá krví. Třináctý případ Harryho Holea. Harry se vrací domů z Los Angeles, kde se marně snažil upít se k smrti. V patách má vymahače dluhů a před sebou vraždu dvou mladých žen. Ze zločinu je obviněn známý realitní ... více