Něco jako, já nevím... Znáš Constantina?

recenze

Hněv andělů (2013) 5 z 5 / katy238
Hněv andělů

Asi tak přibližuji příběh přátelům se zájmem o četbu, když se zeptají, co čtu. Nemusím pak více vysvětlovat. Pokud tedy Constantina znají. Pokud ne, nemá pro ně tato kniha asi význam.

Ale přesné to není. Je to totiž mnohem lepší, než Constantine.

Kniha je zjevně posledním u nás vydaným příběhem Charlieho Parkera, detektivem se zvláštním posláním nejenom na tomto světě, ale i v mnohých dalších. To se odráží i na jejím ději, jež odkazuje právě na jiná prožitá dobrodružství. Deset předchozích knih neznám, ale už v průběhu čtení mi bylo jasné, že tak to rozhodně nemůžu nechat.

Charlie Parker za to rozhodně stojí.

V příběhu jde jen o jedinou věc. Ztracené letadlo uprostřed lesů. Vzácný náklad na jeho paubě. Mnoho existencí, kteří jej touží nalézt a použít. Každý jiným způsobem. Každý stejně fatálním, ať tvrdí o svých záměrech cokoliv.

A detektivu je každým dalším dnem jasnější, že letadlo musí bezpodmínečně najít, pokud možno dříve, než ostatní. Každý další promarněný den přibývají mrtví a jejich smrt spojují jako tenká nitka právě trosky zmizelého stroje.

Závod nejen s časem začíná.

Svět Johna Connollyho není pro každého, ale autor dokáže přesvědčivě vykreslit noční můry a umístit je do reálného světa tak přirozeně, jako by šlo jen o samozřejmou maličkost. Bledé mrtvolné prstíčky chytí čtenáře za víčka a nedovolí mu vzdálit se do bezpečného světa mimo knihu, aniž by věděl, jak to dopadne.

Je to prostě duchařina, ale ne blbá duchařina. A to je vzácnost.

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

V hlubokých lesích Maine je objeven vrak letadla. Nikde se však ani nemihla zpráva o jeho zmizení, nikde nejsou žádná těla. Jen někteří lidé, dobří i zlí, po něm usilovně a velmi, velmi dlouho pátrají. To, co se ve vraku ukrývá, m... více

katy238
12.11.2016

A přitom přirozeně. Je to skutečně kvalitní série.

niki-chan
20.10.2016

Osobně postavu a svět Charlieho Parkera miluji, hlavně i kvůli tomu, jak reálně svede hrůzu podat.