Nikdy tě neopustím

recenze

Nikdy tě neopustím (2024) 5 z 5 / lucie.svobodova
Nikdy tě neopustím

Autorka představuje příběh plný tajemství, lásky a nadpřirozených prvků.

Tento román kombinuje historický a současný svět, čímž vytváří poutavou a napínavou atmosféru.

Příběh začíná v roce 1806, kdy je Astrid Pooleová, mladá nevěsta, zavražděna ve svůj svatební den.

S posledním výdechem slibuje svému novomanželovi, že ho nikdy neopustí.

Tento slib se stává jádrem rodinného prokletí, které přetrvává po generace.

Přesuneme se do současnosti, kde se setkáváme se sympatickou Sonyou, grafičkou, která je překvapena zjištěním, že její zesnulý otec měl bratra - dvojče, který jí odkázal viktoriánský dům a veškeré jmění.

Sonya, po příjezdu do nového domova, brzy zjistí, že spolu s majetkem zdědila i rodinné prokletí.
Jaké? To už si budete muset zjistit.

Tento dům, plný starobylých předmětů a duchů minulosti, se stává dějištěm tajemných a nevysvětlitelných událostí.

Sonya musí odhalit temná tajemství své rodiny, která sahají až k onomu osudovému dni, kdy byla Astrid zavražděna.

Robertsová se v tomto románu vrací k osvědčenému stylu kombinace romantiky s prvky thrilleru a nadpřirozena.

Atmosféra viktoriánského domu je vylíčena velmi sugestivně, s důrazem na detaily, které nás vtáhnou do děje a vytváří pocit napětí a nejistoty.

Přechody mezi minulostí a přítomností jsou plynulé a přidávají příběhu na dynamice.

Tato kniha si získá fanoušky jak romantických příběhů, tak i milovníky nadpřirozena.

Autorka opět dokazuje, že je mistrem v budování složitých rodinných vztahů a zápletek, které udrží čtenáře v napětí až do poslední stránky.

Na podzim ideální knížka - škoda, že jsem s ní trošku nepočkala, venkovní pochmurná atmosféra by ji slušela ještě o něco více než 35 stupňů a jasno.

Teď už jen netrpělivě čekat na pokračování!

Nikdy tě neopustím Nikdy tě neopustím Nora Roberts

1806: Astrid Pooleová se v den své svatby stane obětí vraždy a s posledním dechem slíbí novomanželovi, že ho nikdy neopustí. Současnost: Grafička Sonya se s úžasem dozvídá, že její zesnulý otec měl bratra, dvojče, který jí odkáza... více