Špionážní thriller z “domácí půdy

recenze

Pravidlo tří zdrojů (2024) 5 z 5 / lucie.svobodova
Pravidlo tří zdrojů

Pravidlo tří zdrojů, od českého autora Eduarda Krainera, je napínavý špionážní thriller.
Thrillery miluji, s těmi špionážními se moc nesetkávám, ale poměrně nedávno jsem četla knihu Osobná záležitosť od slovenského autora Alexandera J Kenji, která mě mile překvapila a tady to nebylo jiné, opět milé překvapení .

Odehrává se v různých místech, mezi dvěma kulturně i geograficky odlišnými světy – Středním východem a Českou republikou. Hlavní hrdina, David Prokop, se ocitá uprostřed rozsáhlé policejní a kontrašpionážní operace, která odhaluje hloubku zločinů skrytých pod povrchem. Krainerův příběh je jako ledovec; vidíme jen malou část, zatímco větší a temnější část zůstává skrytá.

Prokop se musí potýkat nejen s lákavým případem, ale také s vlastními pochybnostmi a démony z minulosti. Jeho spolupráce s místními Kurdy je opředena nedůvěrou, přesto mu poskytují možný klíč k odhalení nebezpečného fundamentalisty.

Krainer mistrně vykresluje, jak je hledání pravdy komplikované a jak samotné odhalení informací nestačí, pokud nedokážete přesvědčit ostatní o jejich relevanci.

Autor vytváří atmosféru plnou intrik a napětí, kde čtenář nikdy neví, komu lze věřit a komu nikoli. Prokop se stává malým kolečkem ve velkém soukolí, kde každý hraje svou vlastní hru a čestné jednání je vzácností.

Kniha je vynikajícím příkladem toho, jak lze kombinovat akci s psychologickou hloubkou postav a ukazuje, jak nevyzpytatelné mohou být cesty ke spravedlnosti.

Celkově je fascinujícím čtením pro každého, kdo má rád příběhy plné zvratů, skrytých agend a morálních dilemat. Zabruslíme i trochu do historie a pochopitelně politiky, takže kdo tohle neprožívá, mohl by mít se čtením trochu problém a sáhla bych po jiné knize .


Pravidlo tří zdrojů Pravidlo tří zdrojů Eduard Krainer

Špionážní thriller odehrávající se na Středním východě a v České republice. Kriminalista z brněnské policejní expozitury David Prokop nemá moc důvodů věřit místním kurd­ským obchodníkům, kteří často jednají ve svém zájmu. Vypad... více


Komentáře (0)

Přidat komentář