Za všechno může kcour

recenze

Lásky čas (2024) 5 z 5 / TPWK-writer
Lásky čas

Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas....

Tohle je přesně můj šálek kávy... Gay romance
Tuhle knihu, jsem si pravdu užila.
Postupně budování vztahů mezi kluky, kdy začínají pomalu tím že se zavraždí a přejde to v lásku.
Nemálo k tomu dopomůže toulavý kocour, který si adoptuje oba kluky.
Hodně se mi líbilo, jak holky zde použily Moravské nářečí, bylo příjemné číst něco odlišného a při tom jsem se velice bavila.
Několikrát jsem se smála, pak byla naštvaná, na některé osoby v knize.
Vilém má moc krásný vztah se svými sestrami.

Teo, které je vytržen z Prahy a se svojí mamkou se přestěhuje do moravského městečka, kde znovu otevírá kavárnu po své zesnulé sestře. Teův otec pendluje mezi Prahou a Moravou, aby doučil školní rok.
Cizí město, nová škola a Teo se snaží s tím nějak vyrovnat.

Villy neboli Vilém. Jeho rodina vlastní bistro Kulový blesk a vůbec se mu nelíbí, že se kavárna znovu otevřela a bojiště přebrání jejich zákazníků.
Vrchol všeho je, když se jeho starší sestra Mila začne bavit a konkurencí, považuje ji za zrádkyni.

Jak to mezi kluky nakonec dopadne? Jak dopadne jejich nebo spíše Villémovo naštvání vůči jejich konkurenci?

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Za vším hledej kocoura! Jarní queer romance, ve které láska jen kvete. Teo se nedávno přestěhoval z Prahy na Moravu a ztěžka si zvyká na nový život. Nikoho tu nezná, navíc se jeho rodina jen pomalu vyrovnává s tetinou smrtí a pro... více