Lovci mamutů zajímavosti

Lovci mamutů
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302551/mid_lovci-mamutu-gch-302551.jpg 4 2011 2011

Román ze starší doby kamenné se odehrává na různých místech Čech a Moravy a vychází ze skutečných archeologických nálezů. Autor však dokázal mistrně skloubit fakta s příběhem. Čtenář se tak stává součástí napínavého děje, sleduje putování hlavních hrdinů Kopčema a Veverčáka, prožívá s nimi všechna jejich dobrodružství a s napětím sleduje jejich vynálezy, ale současně se seznamuje s pravěkou dějepisnou látkou, získává základní vědomosti o paleolitické společnosti... První kapitoly románu vznikly již na počátku 20. století, ale jeho poznávací i literární hodnoty obstojí i ve století jednadvacátém.... celý text

Zajímavosti (10)

Lovci mamutů 2 - Kopčem v nebezpečí .. vyšlo v roce 2003 v audio verzi, načetli Petr Kostka, Bronislav Poloczek ad. (lioncel)


Lovci mamutů 1 - Kopčem, strážce ohně .. vyšlo v roce 2001 v audio verzi, načetli Petr Kostka, Bronislav Poloczek ad. (lioncel)


V roce 1973 vyšlo i v audio verzi, načetl Rudolf Pellar. (lioncel)


V roce 1939 napsal Eduard Štorch pokračování Lovci mamutů ještě po pěti letech jako novoročenku, pod pseudonymem Edus Štorchus-Ciconius Troglodytus. (Dajda)


Za tento román a ostatní svá díla získal autor v roce 1948 literární cenu Boženy Němcové hlavního města Prahy. (Luccy78)


Knihu provází realistické kresby Zdeňka Buriana z roku 1954 (pérovky i barevné obrazy). (Luccy78)


Děj románu se odehrává před 20-30 tisíci lety na území Moravy a Čech.
Pouť tlupy pravěkých lidí začíná od jejich sídla na břehu Dyje u současných Dolních Věstonic až po Libeň na území dnešního hlavního města Prahy. (Luccy78)


V díle vystupují skutečné nálezy historických předmětů z doby kamenné, které jsou do děje zakomponovány. (chaera)


První stránky příběhu byly napsány v roce 1907, kdy jej Eduard Štorch vydal jako útlý svazek pod názvem Člověk diluviální. Podstatně rozšířený vyšel v roce 1918 již pod názvem Lovci mamutů. Po dalším rozšíření byla kniha vydána v roce 1937, kdy získala současnou podobu. (chaera)


Doslov napsal PhDr. Jiří Hrala, CSc. (Luccy78)