Životopis
Anne (tehdy ještě Juliet Hulme) jako dítě opakovaně trpěla tuberkulózou, proto jí doktoři doporučili změnu ovzduší. Řadu let tudíž žila u pěstounů na Bahamách, později spolu s rodiči na Novém Zélandu. Tam si našla výjimečnou kamarádku a dohromady si vyfantazírovaly vlastní svět. Jeji rodiče se však rozváděli a hrozilo, že bude muset odjet s matkou pryč. Kamarádka s ní ale jet nemohla, zakázala jí to matka. Ze strachu z odloučení proto vymyslely plán, jak zůstat spolu – zabily kamarádčinu matku… Zločin se stal nadlouho senzací nejen pro svou brutalitu, ale i pro mládí obou pachatelek. Dívkám tehdy bylo kolem 15 let, což je zachránilo před vážnějším trestem. Takto jen strávily pět let v nápravném zařízení a pak se musely zavázat, že jedna druhou už nikdy nekontaktují. Obě začaly nový život v nové zemi a pod novým jménem… (Roku 1994 byl celý případ zručně zfilmován Peterem Jacksonem pod názvem Nebeská stvoření, byť k němu měla autorka výhrady.)
Po propuštění tedy autorka přijala nové jméno Anne Perry, vrátila se do Anglie a začala úplně nanovo. (Na jejích webových stránkách není o kauze ani zmínka, avšak chystá se o ní dokument.) Vystřídala řadu zaměstnání – prodavačku, úřednici, stevardku i dispečerku. Až roku 1979 jí vyšel první detektivní román z viktoriánské Anglie, na kterýžto žánr se zaměřila a který jí vynesl velkou popularitu. Knihy se pravidelně umisťují na žebříčcích bestsellerů a byly přeloženy do celého světa.
Nejoblíbenější jsou její historické série s inspektorem Thomasem Pittem – tato řada má již 25 knih, a detektivem Williamem Monkem, jehož případy už vydaly na 15 pokračování a který je představen i českým čtenářům. Dále však autorka píše i sérii zasazenou do bojů 1. světové války a detektivní řadu spojenou vánoční atmosférou. První případ inspektora Pitta The Cater Street Hanuman se v roce 1998 dočkal i televizního zpracování.
Ocenění (2)
2010 -
Edgar Allan Poe Awards
(Best Critical / Biographical Work)
- kniha Přehlídka
2009 -
Agatha Award
(Malice Domestic Award for Lifetime Achievement)