Nemilosrdný rival

Nemilosrdný rival https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506764/bmid_nemilosrdny-rival-JXu-506764.jpg 4 374 374

Cruel Castaways série

1. díl

Když byla Arya Rothová malá, stali se se synem hospodyně její rodiny nejlepšími kamarády. Jejich přátelství se brzy přetavilo na dětskou lásku, a když ho Arya vyzvala, aby ji políbil, spustila se řetězová reakce katastrofálních událostí, jež vedly k tomu, že chlapce poslali z Aryina života pryč. O dvě desítky let později je z Aryi nadějná propagační agentka a milovaný otec je jedním z jejích největších klientů. Když tedy jejího otce zažaluje bývalá zaměstnankyně, Arya se rozhodne dokázat, že táta není to monstrum, za jaké ho mají. Jediným problémem je právník, jenž je odhodlaný otcovo dobré jméno zničit. Christian Miller je okouzlující, ambiciózní a ďábelsky dobře vypadá, přičemž Arya nemá tušení, že jde o chlapce, který ji tehdy před lety políbil. Minulost a současnost se protnou a Arya se do Christiana zamiluje. Jenže až se dozví, kým skutečně je, a o jeho posedlosti se jejímu otci pomstít, dokáže mu dát před svou rodinou přednost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Ruthless Rival , 2022

Leído
10.04.2023 5 z 5

Čtení je závislost. A dost dobře se dá přirovnat k té drogové, protože dobrá knížka nám přináší hodiny čiré euforie a pak často dny příjemných dozvuků. No a L.J.Shen je dealerka, u které je spoleh, že dodá vždy kvalitní matroš. Oproti ostatním mým oblíbeným autorkám, sype knížky jako z rukávu a ještě nikdy mě nezklamala.

MAU256
28.03.2023 5 z 5

"Ty blázínku," zaúpěla jsem. "Jsi naprostý, totální idiot. Vždycky jsem tě milovala. Odjakživa jsem tebou byla posedlá. Proboha, vždyť jsem tě přemluvila, abys mě políbil."

A právě tím prvním polibkem vše krásné, co mezi sebou měli, bylo zničeno. Protože tímto se dotknul pro něj nedotknutelného. Otec "princezny se stříbrnou lžičkou" zasáhl a v ten jeden okamžik změnil jejich osudy. Moc hezky se knížka četla, ač je jasné, jak to celé skončí, bylo to hezké čtení. Tahle autorka prostě nezklame, romantickým dušičkám vřele doporučuji.

petraLI
25.03.2023 4 z 5

Shen opět nezklamala. Sice to nebylo tak skvělé jako hříšníci, ale kniha mě bavila. Postavy jsou velmi sympatické. Příběh hezky utíká a slovní přestřelky jsou místy vtipné. Na další knihu se určitě těším.

Kukicka
24.03.2023 3 z 5

Ja mam z knizky rozporuplne pocity. Tema neotrepane, ale nejak mi to uplne nesedlo. Kniha mi neodsypala. Prislo mi, ze moc casto koukam na jake jsem strance a to je pro me signal, ze neco je spatne.Urcite to neni spatna kniha, ale cetla jsem od autorky lepsi.

havrmoni
18.03.2023 4 z 5

Už jednou jsem psala, že postavy této autorky nejsou černobílé, zmítám se mnohdy mezi sympatií a antipatií k nim. Nutí mě přemýšlet o jejich motivech a činech. Velmi mě zajímalo jak to dopadne a hlavně se to čte samo. 4* jen proto, že některé její knihy jsou hezčí.

P3_tis
10.03.2023 5 z 5

Jak již bylo zmíněno - krásný příběh, o kterém tušíte, jak skončí, přesto vás pohltí a nutí číst dál a dál!
Postavy byly sympatické, příběh zajímavý. Určitě si přečtu další autorčiny knihy.

Bryel
09.03.2023 5 z 5

"Bylo to směšné, dětinské a pod tím vším hloupě roztomilé. Protože to dokazovalo, že byla pořád ta rozmazlená princezna, kterou jsem zbožňoval, až jsem jí nenáviděl. Nedokázal jsem jí odepřít nic. Ani kdyby to mohlo znamenat moje naprosté zničení. Co od ní chci? Všechno a vůbec nic. Ze všeho nejvíc chci, aby si vzpomněla. Na to, co jsme bývali. A co už nikdy znovu nemůžeme být."

Úchvatný příběh! Který mě skutečně chytil.
Krásná romantika. Dvě časové linky.
První o dospívání a probouzení první lásky. Nicky a Ari.
Druhá o dvě desetiletí později. Christian a Arya.
Ve víru vichřice nenávisti, pomsty a starých křivd.
Luxusní slovní přestřelky mezi dvěma komplikovanými charaktery.
Vřele doporučuju a jsem moc zvědavá na další členy HPV týmu :)

LilianaFalcon
09.03.2023 4 z 5

Četlo se to úplně samo a svým způsobem byl pro mě hlavní hrdina nečekaný. Tak nějak jsem u Shen zvyklá, že hlavní hrdina je totální hajzl nad všechny hajzly, ale vždyť on byl tentokrát v podstatě dobrák, co se mstil skrz zákonný soudní proces.

Zomy
08.03.2023 3 z 5

Shen je vždycky dobrá, ale jen někdy mě osloví. Když tam té nenávisti je moc a když je hlavní hrdina příliš velký hajzl, tak mě to čtení netěší.
Tady je příběh založen na knize Pokání a já tohle téma dávné křivdy a série nedorozumění prostě nemám ráda, proto už se ke knize vracet nebudu.

Kubikuli
08.03.2023 3 z 5

Dlouho mě trvalo se do toho začíst a několikrát jsem to chtěla vzdát, ale tak ve třetině se to celkem vzchopilo. Nebylo to to nejhorší, ale určitě jsem od autorky četla lepší knížky.

Jita160
05.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Další dětská zakázaná láska, která neměla mít šanci. Trochu slabší rozjezd tohoto hodně smutného příběhu o velké křivdě, ztrátě a bolesti.
Muselo přejít spousty let aby Arya dcera milionáře a Nicky syn uklízečky našli opět jeden druhého a pokusili si navzájem odpustit a vzkřísit co už se zdálo být pohřbeno .

keiko33
25.02.2023 5 z 5

Ako vždy bol príbeh od tejto autorky super. Láska, nenávisť, pomsta. Bolo tam všetko. Aj keď hneď od začiatku viete, ako sa príbeh skončí, hltáte stránku za stránkou. No a po tomto sa už možno konečne "dokopem" ku prečítaniu Pokánia. Mám rada príbehy, kde vás autor navnadí na druhú knihu, ktorú použil ako námet.

hana1039
25.02.2023 5 z 5

L.J.Shen nezklamala, její knihy mě prostě baví,i když už většinou víme, jak to dopadne...Aria i Nicky si museli projít obdobím, které nebylo ani pro jednoho lehké... těším se na,, příběhy života,, jeho kamarádů...

Pedruska01
24.02.2023 4 z 5

(SPOILER) SPOILER --- SPOILER --- SPOILER
Na další, novou Shen jsem se ohromně těšila. Autorka patří mezi mé velké oblíbenkyně a slibuje mi toho hodně. A anotace zněla báječně, takže ihned jakmile jsem se k ní dostala, jsem se do ní i pustila. Styl je pokaždé na vysoké úrovni. Skvěle se to čte, velmi rychle a díky pohledu obou hlavních hrdinů je to o tolik lepší zážitek. Knihu jsem jen neochotně pouštěla z ruky, jak moc jsem do ní byla zažraná. Bavilo mě také to, že jsou tam dvě linky - minulost a současnost, které se pěkně prolínaly a doplňovaly.
Hlavní hrdinka Arya mi padla do oka, ať už jako dítě anebo dospělá žena. Byla jiná, než by se mohlo na první pohled zdát. Mohla mít všechno a zadarmo, jen díky bohatství své rodiny, ale ona si to své vydřela sama. Za to měla určitě můj obdiv, že se nejednalo o obyčejnou fiflenu s nosem nahoru. Hrozně mě mrzela její rodinná situace - s bratrem, matkou a v poslední řadě i s otcem, který pro ni znamenal svět. Matce jsem upřímně nedokázala moc věřit ani po odhalení pravdy. Otce jsem měla chuť zatlouct do země, a to permanentně. Hrozná až toxická rodina. Zasloužila si toho víc. A to nemluvím o té hlavní habaďůře na rádoby bitevním poli. Bylo mi trochu podivné, že by to skutečně neprokoukla? Moc se mi to nezdálo, ale co. V každém případě jsem ji měla ráda a celkem jsem ji fandila.
Druhý hlavní hrdina Christian byl velmi zajímavá postava. Jeho minulost mě vážně rmoutila. Tohle si nezasloužil. Bylo to drsné, kruté, nespravedlivé až nehumánní. Jeho matku bych nacpala do děla a vystřelila do vesmíru, a to při nejlepším. O dalším zacházení ani nemluvím, hnus. Ten vzestup na společenském žebříčku si zasloužil. Měl samozřejmě i takové štěstíčko, které by klasický smrtelník určitě jen tak nedostal, ale byl to pro něj začátek. Hnal se za pomstou a řekla bych, že za to všechno si to zasloužil, jisté zadostiučinění a satisfakci. Musím však říci, že si mě získal. Však, abych byla upřímná, věřila jsem, že bude daleko horší, krutější a nelítostnější (tak jako jiné autorčiny mužské postavy). Nebylo to pro mě zklamáním, ale nebudu lhát čekala jsem víc. Jeho jediní a nejlepší přátelé se mi líbili, a to především Arsène. Vidím v něm mnohé, a proto se těším na jeho příběh.
Oba hlavní hrdinové se mi líbili a rozhodně k sobě šli. Ukázka totálních protikladů, alespoň z počátku. Určitě si velmi ublížili, ať už vědomě nebo nevědomě. Bylo to mezi nimi divoké, však mezi sebou rozhodně měli jistou chemii, takže jim to klapalo, i když za podivných stanovených podmínek. Bavili mě a já je ráda sledovala. Závěr jsem jim přála, jako obvykle u podobných příběhů, vždyť si zaslouží to dobré - konečně. Jednoznačně si to zasloužili, ale jejich epilog mi přišel až moc přeslazený a trochu i zvláštní.
Kniha se četla sama a bavilo mě to. Příběh byl velmi zajímavý, ale tak nějak jsem si nemohla pomoc - podvědomě jsem vnímala snad podobnost s něčím jiným? Nepřišla jsem na to, ale toho pocitu se nemůžu zbavit. Taky tenhle příběh byl víc "dospělým". Zda to bylo věkem hrdinů, kdy jim bylo přes třicet anebo tím, že se většinu knihy opravdu řešili právní věci, těžko říct. Osobně bych se ale přikláněla k tomu druhému důvodu. Bylo fajn do toho světa právníků víc nahlédnout, ale upřímně, moc mě tohle zrovna nebralo. Nejen, že to nebyla moje parketa, ale hlavně, moje romantické srdce si žádalo něco jiného, co si budeme. Neměla jsem ale pocit, že by mi to extrémně vadilo nebo mě to nudilo, což ve výsledku bylo plus.
Závěrem bych knihu doporučila. Bylo to silné a pěkné. Autorka za mě jednoznačně umí, což mi už mnohokrát dokázala. Samozřejmě moje představa byla malinko jiná - chladnější a bezohlednější, krutější, co se týče chování Christiana, ale nejsem vyloženě zklamaná nebo tak. Přeci jenom převládá mnoho kladů před těmi drobnostmi, které mi osobně moc neštymovali. Tentokrát bych však Shen a její knize věnovala hodnocení ve výši 4 nádherných hvězd, které si rozhodně zaslouží. Je ale škoda, že jsem nemohla dát víc. Přesto se těším na další naše společné setkání, zvláště u příběhu Arsèna. :)

happy19
24.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Dokonalá kniha!
Skvostně napsaná pro Vaše romantické srdce:-*
Parádně vykreslené postavy!
Četla se jedním dechem...
Moc ráda si přečtu další díly ze série Cruel Castaways;-)

„Moje duše...je klidná,když je vedle té tvojí."

„Nejsem žádná trofej."
„Ne, to nejsi.
Jsi všechno."

„Nevěřte, že se člověk může stát šťastným neštěstím jiných.“

jeny-v
21.02.2023 4 z 5

I přesto, že kniha má přes čtyři sta stran, četla se velice dobře a rychle. V oblasti této literatury se vyskytuje hojnost příběhů s podobnou osnovou. Nemilosrdný rival je můj druhý vytipovaný román od spisovatelky.
Tenkrát kamarádství mezi Nickem, nohatým a ušatým puberťákem, který se dotkl té nejcennější věci v domácnosti Rothových a Aryou, privilegovanou bohatou dcerou, princeznou se stříbrnou lžičkou dopadlo hodně nešťastně. Nyní se setkává uznávaný a sexy přitažlivý právník Christian v rámci soudní žaloby s Aryou, mladou emancipovanou ženou, která nevěří vzneseným obviněním proti svému otci Conradovi. Okouzlující je pevná vazba Christiana s Riggsem a Arsènem, jejich přátelství, semknutost a hašteření, to kvůli nim se těším na další pokračování.

kristy.books
20.02.2023 4 z 5

L. J. Shen je jednou z tých autoriek, ktorej knihy už automaticky pridávam do svojho TBR zoznamu. Nemilosrdný rival je príbeh o zrade, pomste a intrigách, ale aj druhej šanci, priateľstve a veľkej láske. Príbeh sa mi páčil, jeho čítanie som si užila, hoci musím povedať, že autorka má aj lepšie knihy.

V príbehu sa prelína prítomnosť s minulosťou. Návraty do minulosti boli nevyhnutné, aby sme dokázali lepšie pochopiť niektoré súvislosti zo súčasnosti. Je pravda, že niektoré časti boli možno zbytočne dlhé, ale až tak mi to nevadilo.

Arya vyrastala v bohatej rodine, no jej život nebol taký dokonalý, ako by sa mohlo zdať. Jej brat, dvojča, zomrel krátko po narodení a mama sa o ňu nikdy poriadne nestarala. Jediný, na koho sa mohla vždy spoľahnúť, bol jej milovaný ocko. Nebola to žiadna rozmaznaná fiflena, ale inteligentná, šikovná, priateľská mladá žena, ktorá rozbehla vlastnú úspešnú firmu a dokázala sa postarať sama o seba. Život sa jej zo dňa na deň obrátil hore nohami a ona zistila, že jej doterajší život bol plný lží. Najhoršie na tom bolo, že jej klamali ľudia, ktorých milovala a verila im...

Christian pred svetom nosil masku nemilosrdného právnika, ktorý svojich nepriateľov zakaždým porazí, vždy dosiahne to, čo si zaumieni a na nikoho neberie ohľady, no vo vnútri taký chladný a arogantný vôbec nebol. Život sa s ním od detstva nemaznal, vyrastal v chudobe, otca nepoznal, matka ho nechcela, a tak sa nemožno čudovať, že sa naučil nedávať najavo svoje emócie. Keď však išlo o jeho blízkych, pre nich by urobil čokoľvek. Napriek nepriazni osudu sa dokázal vypracovať na úspešného muža. Páčili sa mi aj jeho dvaja najlepší kamaráti, síce to boli tiež pekní „hajzlíci“, ktorých poznačila minulosť, alebo bolo vidieť, že vždy stoja pri sebe a kryjú si chrbát.

Romantická linka bola taká horkosladká. Vyvíjala sa pomaly, hoci Arya a Christian sa v podstate ľúbili od prvého stretnutia. Na prvý pohľad nemohli byť viac odlišní, no v skutočnosti toho mali veľa spoločného. Za svoju lásku museli tvrdo bojovať, život im neustále hádzal pod nohy polená. Ich vzťah bol poriadne komplikovaný, a to hneď z viacerých dôvodov. Viac vám nebudem prezrádzať, aby som vám nepokazila zážitok z čítania.

narisa
17.02.2023 5 z 5

L. J. Shen prostě umí. Kniha je velice čtivá, a i když není mou nej od autorky, i tak je to krasný romantický příběh, který mě velice potěšil.
Christian vůbec nebyl tak nemilosrdný, jak se tvářil, ve skutečnosti měl obrovské a měkké srdce. Hlavně ve vztahu k Ari, což mě nesmírně těšilo. Jejich láska opravdu vydržela hodně.
Moc se těším na pokračování o Christiánových přátelích, tedy Arsenovi a Riggsovi.
Doporučuji.

petusska01
15.02.2023 5 z 5

Hmmm. L.J. SHEN okupuje popredné priečky mojej autorskej hitparády. Zatiaľ som nebola zo žiadnej jej knihy vyslovene sklamaná. Určite sú niektoré viac a niektoré menej skvelé, ale stále skvelé. Hlavná hrdinka sa mi páčila aj ako mladá aj v prítomnosti - jej sila, jej humor, jej bláznivost. Áno, to celé okolo jej rodičov bolo také pre ňu dosť zmätočné, ale potom spravila správne rozhodnutie!! Nicky aj Christian sa fajnovo naladili na túto humornú vlnu a dodali tomu skvelý nádych tajomstva, romantiky, mužskej agresie ale aj emócií. Preskakovanie do minulosti ma udržiavalo v napätí a to pomalé rozlúskavanie tajomstiev povýšilo tento príbeh nad nálepku romantický. Rada si prečítam aj ďalšie príbehy o Christianových kamošoch to jen jasné.

zuzana9386
13.02.2023 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha plná emocí, chemie...