Temná cesta

Temná cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443752/bmid_temna-cesta-i8N-443752.jpg 5 364 364

Před osmi lety byl Joseph King za vraždu své ženy odsouzen na doživotí. Podle místní policie to byl „padlý“ amiš a známý uživatel drog se vznětlivou povahou. Teď King utekl z vězení a míří do městečka Painters Mill. Novinky o uprchlém vrahovi se šíří jako požár a v týmu policejní náčelnice Kate Burkholderové panuje nervozita. Když se King v městečku ukáže s pistolí a z domu jejich amišského strýce unese svých pět dětí, noční můra se stane skutečností. Kate má o děti strach, a tak se vrhne do akce, jenže v průběhu zběsilého pátrání po vrahovi sama padne do jeho spárů. King ji ale propustí nezraněnou a požádá ji, aby dokázala jeho nevinu. A tak se Kate začne pídit po pravdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Down a Dark Road , 2017

Iva B.
05.09.2021 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem! Amiši, tajemství, vražda.. jako vždy skvělé čtení a já můžu jen doporučit. Říkám si, čti pomalu, užij si to, ale člověk pořád otáčí a otáčí stránky, až je na konci. A zase nádherná obálka.

Prateri
05.09.2021 5 z 5

Dětská přátelství, první láska - nezapomenutelné celý život. Máme je kdesi schované ve své duši. První, ještě skoro dětská láska naší náčelnice Kate je v pořádném průšvihu. Kate jde hledat pravdu. A máme tu zase tajemství. A máme tu i amiše, kteří vědí, ale mlčí (už mě tím trochu štvou). Jako vždy je to dobré napínavé čtení.

iška
15.08.2021 5 z 5

Absolutní spokojenost. Tahle série se čte jedním dechem.

PetraBery
30.07.2021 4 z 5

S náčelnící Kate Burkholderovou již po deváté, tentokrát při odhalování pravdy, jestli její přítel z dětství Joseph King mohl spáchat zrůdný zločin, za který byl odsouzen. Stejně čtivé jako předchozí díly, tuto sérii mám ráda.

Erlif
21.06.2021 5 z 5

Vůbec nevím, jak se mohlo stát, že jsem knihu tak rychle přečetla... pořád se něco dělo a pak jsem zjistila, že jsem skoro ve finále :)
Tahle série je prostě super, tehle díl bych za nejlepší v sérii neoznačila, ale čtivě to tedy rozhodně bylo.

muchomurka
12.06.2021 5 z 5

Tento díl mi prostě sedl. Žádné hloupé dlouhé politikaření, urputnost Kate byla akorát a hlavně Tomasetti, který má hlavu i srdce na správném místě. Vím, že tato dějová linka je vedlejší, ale mě tak hřeje u srdce, že mají stabilní vztah, drží spolu. Moc jim fandím, tak doufám, že jim autorka nevymyslí nějakou příšernost.
Co se týče vyšetřování, tak jsem si říkala, jak to, že na spoustu věcí nepřišli během původního vyšetřování? Ale když jsem dospěla k závěru, bylo to jasné.
Jen ten začátek by mohl být jiný, nejdřív jsem si myslela, že to Kate vyřeší od stolu zavřená v chalupě s Josephem, kdy jí budou ostatní dodávat informace a moc jsem se na to těšila, ale i když to nabralo jiný směr, tak mi to nevadilo a detektivku jsem si užila.

evask
08.06.2021 4 z 5

Zvláště v první polovině knihy byly takové jalové stránky, nic se nedělo, jen Josef pořád opakoval, že svou ženu nezabil. Moji třetí Amišové a teď si už od nich musím řádně odpočinout.

berila
25.05.2021 5 z 5

Mám ráda celou sérii a tento díl patřil, alespoň podle mě, mezi ty nejlepší. Určitě doporučuji k přečtení.

Jukulinka
13.05.2021 5 z 5

Výborná jako vždy

šipek
11.05.2021 5 z 5

Jednou za čas sáhnu po knize ze série případů s Kate Burkholderovou a nikdy nejsem zklamaný. Tato autorka úžasně popisuje amišské prostředí s kterým jsem se v žádných jiných knihách nesetkal. Čtivá napínavá kniha se smutným příběhem.

Pavlnka
10.05.2021 5 z 5

Hodně napínavé a zajímavé, ale celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem knihu četla. V zapisování přečtených knih jsem pečlivá, takže asi jen pocit de ja vu?

Johana
06.05.2021 5 z 5

Dobrá detektivka, napínavá, z případů Kate Burkholderové se mi asi líbila nejvíc. Lindu Castillo mám prostě ráda a sedí mi, snadno se začtu a bezvadně si u jejích příběhů o amiších odpočinu.

Njangu
28.04.2021 5 z 5

Výborný díl, za mě zatím nejlepší. Konečně jsem se dozvěděla něco víc ze života Kate. Většinou je to tam jen tak na okraj. Jinak je to moc pěkná série. A Amišové jsou zajímavé téma. Trošku něco jiného, než ostatní detektivky

begoni
18.04.2021 5 z 5

Tato série je stále skvělá. Čtení na 2 dny a zas nemám co číst :(

harena
12.04.2021 5 z 5

Devátý díl a stále dobrá detektivka. Vražda u Amišů, která se ale tentokrát bude Kate bolestivě dotýkat. I když oficiálně nemůže pátrat, stejně začne tajně zjišťovat, proč dvě osoby zemřely a kdo je vinen. Zajímavé, dobré, čtivé a budu vyhlížet další díl.

Evka27
06.04.2021 5 z 5

Temná cesta se mi líbila daleko víc než předchozí díl série, ale proč zas neřekla nikomu kam jede??

SimonaP
28.03.2021 3 z 5

Kniha opět zajímavá, Amiši mě stále baví, ale tentokrát bych knihu zařadila mezi ty slabší. Děj nebyl tak strhující, ani jsme se moc nepohybovali v amišské kultuře.

JitkaHambi
15.03.2021 3 z 5

Kniha čtivá, ale za mně trochu slabší.A už mi začíná vadit nesmrtelná Kate.Konec vždy takový stejný.

Januli
12.03.2021 3 z 5

Ja teda musím přiznat, že pro mě to byla jedna z těch slabších... mám moc ráda případy Kate a Amišů, ale tenhle byl tak nějak průsvitný, že mi to bylo celkem jasné od začátku.

astra3
18.02.2021 5 z 5

Velmi dobré, napínavé a jako vždy pro Kate velmi nebezpečné. Chudák Tomasetti to nemá jednoduché.