Michelle13 Michelle13 komentáře u knih

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Nejprve bych chtěla začít tím, že kniha mohla mít o 100 stran méně možná i o 150. Byla zbytečně dlouhá. Podle anotace jsem se na knihu velice těšila a po přečtení jsem z toho měla rozporuplné pocity. Kniha nás vtahuje do světa, kde hranice mezi virtuální realitou a skutečností postupně mizí. Příběh je o skupině přátel, kteří se ocitnou uprostřed mysteriózní hry G.O.D., slibující splnění všech snů po splnění jednotlivých úkolů. Neočekávejte plno akce, protože to moc nedostanete. První polovina knihy je tak trochu o ničem. Od druhé poloviny se už začíná něco dít. Čte se to rychle, protože to má krátké kapitoly. Je pravda, že se mi líbil námět, protože někdy váháte co je hra a co je skutečnost. A to vás tak trochu nutí číst dál hlavně kvůli tomu aby jste zjistili jak to vlastně všechno skončí. Někdy to bylo i dost předvídatelné. Nebylo to úplně špatné, ale taky to nebylo dobré. Jako věřím, že si u knihy spíš odreagujete.

23.03.2024 3 z 5

Šíbr Šíbr Joe Sacco

Tato kniha je poutavým a hluboce emocionálním pohledem na tragické události v Bosně během balkánského konfliktu. Autor, válečný reportér, se vydává na cestu, hledající jedinečný pohled na šílenství a krutost, které zasáhly tuto zemi. Jeho průvodcem je Neven, válečný veterán známý jako Šíbr, který se stal klíčovou postavou v tomto příběhu. Autor vyniká ve vizuální interpretaci událostí, a to prostřednictvím svého unikátního kresleného stylu. Kombinace detailních ilustrací a poutavého vyprávění vám přináší hlubší porozumění událostem, které zasáhly Sarajevo a okolní oblasti. Já to hodnotím průměrně, protože mě to moc neoslovilo. Ilustrace jsou opravdu krásné a díky tomu jsem to dočetla až do konce. Prostě to není můj šálek kávy a s touto knihou jsem opět vyšla ze své komfortní zóny. Takže pokud máte rádi historii a komiksy určitě si to přečtěte. Kniha neslouží pouze jako historický dokument, ale také jako kritika politické korupce, národnostních předsudků a absurdity války. Autor se nebojí odhalit temné stránky konfliktu a přináší vám nekompromisní pohled na tragédii, která postihla mnoho lidí.

10.03.2024 3 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Skvělý a napínavý příběh, který se opět odehrává po boku velkých bohů a skvělých polobohů. Miluji tyto příběhy. Taková fantazie. Nejde ani popsat jak skvěle se to čte a jak Vás to vtáhne do děje. Už se těším až si přečtu čtvrtý díl ze série Percyho Jacksona a zjistím jak to dopadne s Percym a Annabeth další rok a hlavně jestli se to proroctví vyplní.

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl ze série a opět příběh nezklamal. Četlo se to velice dobře, stránky ubíhaly tak rychle, že jsem během skoro dvou dnů byla na konci knihy a nutí mě to přečíst další díl abych zjistila jaký bude další rok Percyho Jacksona a jaké nástrahy ho opět čekají. Tento příběh mě fakt baví a určitě vřele doporučuji. A já vím, jsem s těmi 5 hvězdičkami otravná, ale nemám co vytknout.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Musím říct, že tento díl se mi líbil z celé série asi nejmíň. Přišlo mi, že z hlavní hrdinky chtějí udělat nemocnou holku, která furt brečí, trpí na úzkosti a deprese. Měla jsem z toho pocit, že ji nutí do něčeho co ona nechce, ale stejně šla a udělala to, protože neměla na výběr. Popravdě mě to tak nebavilo jako první dva díly a taky trvalo déle než jsem tu knihu dočetla. Už od začátku jsem měla problém, abych knihu dočetla, v tomto díle mi Katniss opravdu lezla na nervy, všem se když tak omlouvám, ale tento díl je nejslabší z celé série.

21.02.2024 3 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Tato kniha mě úplně chytla. Od toho co jsem přečetla za celou dobu tak musím říct, že styl psaní mi ze začátku trochu nesedl, ale pak mě to tak dostalo, že jsem knihu měla přečtenou za 3 dny. Beru ji jako jednu z nejlepších co jsem zatim četla. Skvěle napsané a když jsem se dozvěděla, že je pokračování této série a má to další 3 knihy tak je prostě ve své knihovně musím mít. Rozhodně doporučuji přečíst tomu kdo ji ještě nečetl.

Před námi Před námi Anna Todd

Tento díl je z pohledu Hardina a musím říct, že se mi to hodně líbilo, opět je to oddechové čtení, ale je to super v tom že si uděláte názor na to jak se vlastně cítil Hardin když ji potkal a také se mi líbilo to, že je tam příběh více postav s kým se znal.

Pouto Pouto Anna Todd

Je to vlastně čtvrtý a poslední díl v této sérii, dobře se to četlo, ale za mě se to mohlo více rozvést, příběh se mi líbil a jako oddechové čtení super, ale musím říct, že už jsem měla pocit, že Tessa furt jen brečí a že se furt jen hádají, dočetla jsem to jen kvůli tomu abych zjistila jestli budou či nebudou spolu no a už se těším na film abych to mohla pak s čím porovnat.

21.02.2024 5 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Tato kniha se vymyká tradičnímu ženskému románu. Autorka v ní otevřeně mluví o svém osobním životě, plném bolesti, trápení, ale i lásky a naděje. Kniha začíná dětstvím, ve kterém se cítila nechtěná a odstrčená. Jako dospělá se pak ocitla v toxickém manželství, ve kterém se snažila být tím, čím nebyla. To vedlo k závislosti, poruchám příjmu potravy a depresím. V knize autorka opisuje svůj proces uzdravování a hledání sebe samé. Nachází štěstí v lásce ke své partnerce Abby a v uvědomění si vlastní hodnoty. Kniha je psána otevřeným a upřímným stylem, který mi moc nesedl. Autorka se nebojí hovořit o svých slabostech a chybách. To jí umožňuje vytvořit si s čtenářkou hluboké spojení. Se mnou to však nenastalo. Knihu bych doporučila ženám, které se chtějí zamyslet nad svým vlastním životem a hledají inspiraci ke změně. Je to kniha, která která může pomoci ženám vymanit se z klecí, ve kterých se cítí uvězněné. V závěru je to silný příběh o ženském uzdravování a hledání sebe samé. Tato kniha může inspirovat a povzbudit ženy, aby žili svůj život naplno. Je pravda, že kniha se četla rychle a dobře, ale přišlo mi to jak deník. Mě to moc neoslovilo, ale věřím, že své čtenářky si určitě najde.

21.10.2023 3 z 5

Kosti obrů Kosti obrů Mike Mignola

Tak tohle byl úplně první komiks a já si to tak zamilovala. Kosti obrů je fascinující dobrodružství, které nám přináší výjimečnou směsici nadpřirozeného, mytologie a legendy, v kombinaci s charismatem a vtipem samotného Hellboye. Autoři spojili své síly, aby vytvořili příběh, který nejenže udržuje věrnost duchu Hellboye, ale také přidává nové a vzrušující prvky. Příběh, který zavádí Hellboye a Abea do Švédska, je plný nečekaných zvratů a překvapení. Mytické bytosti, severské legendy a dokonce mluvící veverky přidávají příběhu na originalitě a vzrušení. Budete pohlcení tímto světem plným tajemství a nebezpečí. Co je ještě významnější, je hrozba, která visí nad Zemí, ale i devíti říšemi ze severských bájí, což dodává příběhu zvýšenou vážnost a napětí. Představit si, že Hellboy a Abe musí stát tváří v tvář takovému nebezpečí, dodává jejich charakterům a jejich vztahu další hloubku. Jedinečná kresba a vizuální styl zůstávají silně přítomny, což dodává knize působivý vizuální prvek. Kreslené ilustrace spolu s poutavým vyprávěním tvoří synergii, která vás osloví na různých úrovních. Tato kniha nezklame fanoušky a všechny, kdo hledají dobrodružství naplněné mystikou a akcí.

21.10.2023 5 z 5

Loft Loft Linus Geschke

Tato kniha je napínavým a zároveň sugestivním thrillerem, který vás vtáhne do světa tajemství a nečekaných obratů. Autor dokonale staví atmosféru, která je naplněna napětím a podezřením, a postavy jsou vystavěny s takovou psychologickou hloubkou, že vás donutí přemýšlet nad tím, jak dobře známe ty, které máme nejblíže.

Příběh sleduje trojici přátel – Sarah, Marc a Henning – jejich vztahy jsou na první pohled idylické. Společně sdílejí nejen prostor luxusního loftového bytu, ale také své sny a touhy. Nicméně, když se v bytě objeví stopy krve a Henning zmizí, začíná se rozplétat spletitý příběh plný podezření a nejistoty.

Autor vás mistrně vede na cestě plného napětí, kdy se každá stránka otáčí novou otázkou a podezřením. Při každém výslechu se odkrývají nové aspekty příběhu, a díky tomu jste drženi v nejistotě ohledně toho, kdo je skutečným viníkem.

Jedním z nejsilnějších prvků této knihy je autorova schopnost vytvořit komplexní a realistické postavy, jejich myšlenky a činy jsou motivovány hlubokými emocemi a prožitky. Je skvělé sledovat, jak se jejich vztahy vyvíjejí a jak se odhalují jejich skryté motivace.

Četlo se to opravdu skvěle a dobře. Stránky ubíhaly hodně rychle. Musím uznat, že do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. A jak mě to hodně překvapilo když jsem to zjistila. Opravdu doporučuji přečíst pokud máte rádi napětí, inteligentní a spletitý thriller. O knize budete přemýšlet i dlouho poté co ji přečtete.

07.05.2024 5 z 5

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Když mě chytla čtecí krize, rozhodla jsem se přečíst dětskou knihu. A chybu jsem rozhodně neudělala. Od autorky jsem zatím nic nečetla takže tohle pro mě byla její první kniha. Poprvé jsem se seznámila s Nikki a jejím dobrodružstvím. Pohltilo mě to svou veselou a dobrodružnou atmosférou.

Příběh nám přináší napětí, zvraty a smich. Když Nikki zjistí, že její deníček byl ukraden její rivalkou MacKenzie, začne se dít opravdu veselo. Autorka nám vytvořila komické situace a dialogy a musím vám potvrdit, že se budete smát až do poslední stránky.

Co mě na téhle knize bavilo byly kresby. Měla jsem občas nutkání si to i vybarvit. Pokud bych se měla vyjádřit k příběhu tak mě bavilo to jak se hlavní postavy dost často hádaly. A taky to jak se snaží Nikki získat svůj deníček zpět.

Autorka nám umožňuje nahlédnout do myšlenek a pocitů nejen Nikki, ale i jejích přátel, což přidává příběhu na hloubce a zajímavosti. Tím, že je kniha pro mládež tak to není jen zábavnou četbou, ale také nabízí důležité učení o přátelství, odvaze a sebevědomí. Je úžasné vidět a sledovat, jak se Nikki vyrovnává s obtížnými situacemi a jak roste jako osoba.

Rozhodně mohu doporučit každému kdo má rád humor a věřím, že pokud se mi do ruky dostane další kniha tak si ji určitě přečtu. Bavilo mě to a četlo se to dobře a rychle. Takže pokud hledáte knihu pro své dcery, které začínají číst tak běžte do této série.

01.04.2024 4 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Graham Masterton

Je to fascinující kniha, která mě okamžitě vtáhla do svého světa plného tajemna, magie a neobyčejných postav. Příběh sleduje Anninu cestu, která začíná sliby a iluzemi, ale brzy se stává bojem o sebezáchovu a spravedlnost. Autor se v této knize ukazuje jako zručný vypravěč, který dokáže vytvořit komplexní postavy a zajímavou zápletku. Autorova schopnost spojit realitu s mytologií a nadpřirozenými prvky dodává knize jedinečnou atmosféru. Příběh je plný překvapení a budete mít radost z toho, jak se události vyvíjejí. Udržuje to vaši pozornost a touhu poznat všechny odpovědi. Je to kniha, kterou budete mít za hodinu přečtenou. Je plná emocí, akce a výtečných postav, které si získají vaší sympatii.

01.04.2024 4 z 5

Rex Rex Donny Cates

Miluju Marvel a tohle je teda neuvěřitelná jízda. Venom - Rex od geniálního autora Donnyho Catesa a talentovaného ilustrátora Ryana Stegmana je komiksem, který nezklame fanoušky a přináší novou úroveň dobrodružství, napětí a temnoty do světa Marvelu. Autor vytváří atmosféru, která je naplněná hrozivým napětím a nečekanými zvraty. Příběh pokračuje ve skvělém tempu, udržující vás v neustálém očekávání toho, co přijde dál. Ilustrace jsou jednoduše ohromující. Je to pečlivě vyvedené, plné detailů a energie. Autoři se spojili tak, aby vytvořili vizuální podívanou, která skvěle doplňuje temnou atmosféru a dramatický náboj příběhu. Rozhodně si pořídím další díly abych zjistila jak to s Venomem nakonec skončí. A co na to Eddie Brock ? To zjistíme pokud budeme číst dál.

Emily v Paříži Emily v Paříži Catherine Kalengula

Tato kniha je oslnivý román, který vás vezme na nezapomenutelnou cestu do srdce francouzské metropole. Kniha je inspirovaná první sérií stejnojmenného seriálu na Netflixu. Příběh Emily Cooperové, jejíž odvaha a nezdolný optimismus se stávají námětem vzrušujícího dobrodružství. Příběh začíná srdceryvně, když Emily usedá do pařížského taxíku a její srdce bije tak prudce, že lze až cítit tu elektrizující atmosféru. Autorka nás vtáhne do Emilyina světa, kde se sny mění v realitu a každá ulice má svůj vlastní příběh. Paříž se stává divadlem, na němž hrají hlavní roli slavné památky. Příběh vám vykouzlí úsměv na tváři. Je však třeba zdůraznit, že kouzlo této knihy neleží pouze v popisu malebného prostředí, ale také v nitru hlavní postavy. Emily je postavou, kterou si nelze neoblíbit. Její odhodlání, šarm a výjimečný smysl pro humor ji činí nezapomenutelnou. Autorka nám podává realistický pohled na to, jak se Emily vyrovnává s novými výzvami v cizi zemi, a to vše s gracií a elegancí, která je pro Paříž tak typická. Kniha se čte opravdu skvěle. Je to poutavý příběh, který nám připomíná, že každý sen se může splnit.

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Tato kniha je 4.díl úspěšné série a přináší vám dobrodružství v mystickém světě plném lásky, nebezpečí a nadpřirozených bytostí. Autor vytváří poutavý příběh, který navazuje na předchozí díly série a zároveň představuje nové postavy a dramatické zvraty. V této knize se vracíme do města, kde se upíři, vlkodlaci a čarodějnice zaplétají do spletitých vztahů. Hlavní postavy, které jsme již znali z předchozích dílů, čelí novým výzvám a temným silám, které hrozí rozhodujícím způsobem změnit osud všech postav. Musím říct, že příběh to není špatný, ale za mě mu prostě něco chybí. Není to nejhorší, ale není to něco co by vás vytrhlo ze židle. Nepřišlo mi, že by tam byly napínavé a emotivní momenty. Přišlo mi to hodně předvídatelné a docela podobné jako u předchozích dílů. Musím, ale zase říct, že se to čte dobře a rychle. Po tomto díle bohužel sérii dávám stranou a rozhodně nemám nutkání ji dočítat celou. Seriál miluju, ale ty knihy - to je prostě něco jiného a nechci ztrácet čas něčím co mě spíš naštve než pobaví. Myslím, že se budu asi opakovat, ale pokud bych knihy četla před seriálem a ve věku 12-15 let měla bych na to asi jiný názor.

23.03.2024 3 z 5

Rapovej deník Lukáše Kouřila Rapovej deník Lukáše Kouřila Lukáš Kouřil

Rapovej deník je fascinující pohled do světa hiphopového průmyslu, který mě okamžitě vtáhl do svého světa. Lukáš nám nabízí upřímný a autentický pohled na svou šestnáctiletou kariéru jako promotéra hiphopových koncertů, od počátků v roce 2007 až po své dobrodružství v Kolumbii v roce 2023.
Jeho příběh začíná úplně od nuly - od internetové soutěže “Prosaď Svůj Rap pořádané bez občanky, a pokračuje skrze různé výzvy, které se mu dostávají, jako je například komický festival Serial Hip Hop Fest. Autor nám v knize otevřeně sděluje všechny vzestupy a pády, kterými na své cestě prošel, a nepřekvapuje, že se mu do cesty dostaly i finanční průšvihy a nepříjemnosti.
Co mě hodně zaujalo, byla autorova schopnost sdílet tyto příběhy s takovou upřímností a humorem. Jediné za co strhávám jednu hvězdičku je za angličtinu bez překladu. Jelikož neumím anglicky musela jsem hodně často používat překladač a to mě moc nebavilo. Prostřednictvím této knihy se vám otevírá pohled do zákulisí hudebního průmyslu, který často zůstává skrytý. Přestože se jedná o osobní zkušenost autora, mnoho z ní může být inspirativní pro každého, kdo se snaží prosadit ve světě, který je plný výzev a nejistot.
Je to poutavé čtení a musím říct, že se mi to četlo opravdu dobře. Pokud máte rádi hiphop a rap tak tato kniha nesmí chybět ve vaší knihovně.

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

I přesto, že je kniha jedinečným a napínavým pohledem do světa tajných agentů, hazardu a mezinárodního intrikářství tak mě to teda nepřišlo. Kniha je docela jednohubka, ale v celém příběhu se toho moc nedozvíte. Vlastně jedna věc by byla a to hraní v kasinu. Je pravda, že je to první dobrodružství agenta 007, Jamese Bonda, je tedy možné, že se vytváří standard pro veškeré budoucí špionážní romány. Autor představuje Bonda jako muže, který není pouze nesmlouvavým zabijákem, ale také sofistikovaným gentlemanem s neotřesitelným vztahem k hazardu. Musím říct, že hazardu tam bylo až přehnaně. Příběh se rozvíjí při hazardní hře baccarat, kde se Bond snaží překazit plány nebezpečného ruského agenta. Intriky, špionáž a napětí jsou zde podávány s nádechem elegance a vkusu, což dává příběhu specifický šarm. Knihu jsem četla v rámci binga a děkuji za to. Do knihy bych sama nešla, ale nevím jestli si přečtu další knihy od autora. Uvidíme co přinese budoucnost. Pokud bych to měla srovnat i s filmem tak se mi film rozhodně líbil víc než kniha.

10.03.2024 3 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Máme tady dojemný příběh, který vás vtáhne do světa silných emocí a nečekaných zvratů. Autorčina schopnost vytvářet realistické postavy a přirozený dialog přispívá k autentičnosti celého příběhu. Příběh se zaměřuje na trojici kamarádů - jednoho podivína, jednoho playboye a krásnou dívku. Dohoda uzavřená mezi nimi se zdá být pevná, ale osud a láska mají své vlastní plány. Vstupujeme do světa zlomených srdcí, vzpomínek a nevyslovených citů, což přidává příběhu hloubku. Vykreslení vztahů je dojemné a citlivé. Hlavní postavy procházejí životními výzvami, které jsou nám všechny povědomé. Je obtížné nevcítit se do jejich situace a nesdílet s nimi jejich radosti a bolesti. Příběh se stává ještě zajímavějším, když hlavní hrdina objeví, že jeho dlouholetý vztah s kamarádkou Amber není tak jednoduchý, jak se zdálo. Erotický prvek příběhu není jen o vášnivých chvílích, ale také o odhalování skrytých citů a nečekaných propojení. Odehrávají se tu překvapující zvraty a odhalení, které vás udrží napnuté a zvědavé na to, co se stane dál. Čte se to opravdu dobře.

10.03.2024 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Pokud máte rádi kanadské spisovatele a nikdy jste nečetli tuto sérii určitě stojí za to si ji přečíst. Toto je první díl z celé série a já ji už četla před kolika lety a byla jsem z ní opravdu nadšená, musím říct, že teď jsem z ní nebyla tak nadšená tak jako dřív (proto ta hvězdička dolů), ale jinak příběh je fakt super a styl psaní mi také hodně sedl. Za mě určitě doporučuji.

21.02.2024 4 z 5