Mrs.Depp Mrs.Depp komentáře u knih

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Miluju knihy, ze kterých se dozvím něco poučného a zajímavého. Tahle knížka není úplně na čtení, ale spíše na prohlížení a plánování výletů a dovolených u nás v Republice. Nás teď čekají pár let spíše dovolené u nás, než v zahraničí a s touhle knížkou mě to bude bavit. Dokonce jsem tam našla 2 restaurace z našeho města, v jedné jsem dokonce ještě ani nebyla, tak je asi čas to napravit. Navíc jsou v knížce Tipy na 3 gastromísta kam bych se chtěla podívat . Esku v Praze, Kafe Smetanku v Plzni a Entreé v Olomouci. Knihu jen zatím jen zběžně prolistovala, takže se těším, jaké zajímavé místa ještě objevím :-)

25.07.2023 5 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

Tuhle knihu jsem se chystala koupit několik let, ale říkala jsem si, že ji jednou objednám pro naše miminko. Minulý měsíc konečně nastala ta chvíle a ze smutné holky se stala nejvděčnější maminka na světě. Mapy jsou jedna z prvních knížek, které jsem pro naši vymodlenou holčičku koupila a i když ještě pár let uběhne, než si ji spolu budeme prohlížet, teď na ni ve volných chvílích budu koukat já.
Jak tady někdo psal v komentářích Mapy jsou ve stylu map mořeplavců a objevitelů a měl pravdu, pří prohlížení jako bych se přenesla mezi Piráty z Karibiku :-D Sice tam nejsou všechny státy, zato zpracování je nádherné.
Já osobně jsem hned hledala Dánsko, které mám na Travel listu a marně, přesto nebo právě proto mě zrovna tato knížka navede jaké informace si mám o této zemi zjistit. Věřím, že tahle velice poučná knížka pomůže jednou naší holčičce ve škole a i já si doplním své mezery ze zeměpisu. Všem moc doporučuji a budu se k ní často vracet.

25.07.2023 5 z 5

Stejně jako kniha Mé cesty do hlubin mozku i tahle od stejného autora opravdu stojí za to. Dozvíte se spoustu věcí o vyšetřování vražd i o práci detektiva, pro mě např. byla novinka rozdíl mezi vyšetřovatelem a operativcem, jaká je pracovní doba na oddělení vražd, ale i spousta dalších věcí.
Doporučuju si určitě poslechnout i rozhovory s panem Marešem na Youtube a já jsem se konečně dostala po několika letech odkládání ke sledování seriálu případy 1. oddělení a chci kouknout i na Devadesátky a Docenta.
Spousta případů, které se v seriálu objevily je popisována i v knize.
Už se těším, až si přečtu další knihu ze série tentokrát o práci pilota Mluví k vám kapitán.

11.06.2023 5 z 5

Dočetla jsem a je mi smutno... Poprvé jsem pochopila, jaké trauma si Kurt nesl z dětství a provázelo ho nejen dospíváním, ale i celým životem. Jak to všechno bylo se asi už nikdy nedozvíme, proto nezbývá, než si užívat jeho hudbu a vše, co nám po sobě zanechal. Je ho věčná škoda.. Wanting to be someone else is the waste of The person you Are!!! Jak zpívá Frances Bean: I know you Were meant to stay in this place, sometimes i find it hard to look at my own face, maybe one Day i will talk to you, if im Lucky, it wont be too soon.

26.05.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

TAHLE KAPELA, ZROZENÁ ZE ZLOMENÝCH SRDCÍ A TRAGÉDIÍ NELEHKÉ MINULOSTI, BYLA OSLAVOU LÁSKY, ŽIVOTA A ODHODLÁNÍ NAJÍT ŠTĚSTÍ V KAŽDÉM DALŠÍM DNI. A NYNÍ, VÍCE NEŽ KDYKOLI JINDY, PŘEDSTAVOVALA UZDRAVENÍ A PŘEŽITÍ.
Jsem moc vděčná, že se mi do ruky dostala tato kniha. Patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla a to nejen proto, že Davea Grohla celý život obdivuju. Pamatuju si to jako dneska když jsem byla malá 13tiletá holka, která přišla do ložnice svých rodičů, kde si brácha na televizi pouštěl koncert Unplugged in New York. I když jsem teď o asi tak 22 let starší, obdiv a láska ke Kurtovi Cobainovi, Davovi Grohlovi a Kristovi Novoselicovi mi vydržely dodnes.
Vypravěč je určitě nejpovedenější biografie, kterou jsem kdy četla. Při jejím čtení máte pocit, že jste si šli sednout na pivo s tím neustále vysmátým, pohodovým chlapem ve Vanskách, riflích a flanelové košili. Milující tatínek a manžel. Člověk, který má životních zkušeností jak těch krásných, tak i těch smutných tolik, že by mu podle mě nestačilo ani deset takových knížek, aby nám je všechny řekl. Proto mě mrzí, že se v knize nezmínil o dvou koncertech, kterými jsou právě Unplugged in New York a taky Nirvana Rock and roll hall of fame. Moc ráda bych zjistila, jak tyto dva významné dny v jeho životě prožíval. Ale chápu, že vše se do knížky vejít nemohlo.
Překvapilo mě, jak moc se v jeho životě objevuje téma tzv. zákona přitažlivosti, jak moc věří na osud a nechává život plynout tak, jak přichází, což je něco co nesmírně obdivuju a pořád se to učím. V knize se také zmiňuje o lidech, kteří ho v životě ovlivnili a už nejsou mezi námi. Píše jak se s jejich odchodem vyrovnával. Proste píše o tom, že ani takové hvězdě, jako je Dave se nevyhýbají i těžké a náročné dny a je moc obdivuhodné, jak se s nimi umí vyrovnávat.
Z knihy je cítit, jak strašně moc si váží toho, že má rodinu, když vypráví o svých dcerách, je vidět, že je bezmezně miluje a udělal by pro ně první poslední. Doufám, že jednou pro své děti budu taky taková máma jako byla ta Davova pro něj a jaký je on sám pro své děti tatínek.
Knížku všem doporučuju a jdu si zavzpomínat k Těžší než nebe.
Na závěr ještě jeden Davův citát, který si chci neustále připomínat.
VZDÁVANÍ SE ALE NIKDY NEBYLO V MÉ DNA.

16.05.2023 5 z 5

Nebudu ti lhát Nebudu ti lhát Petr Vydra

Hodnotit tuto knihu je pro mě opět těžké. Čte se moc dobře a přečetla jsem ji za jeden den. Michala mám moc ráda a už teď vím, že se k ní budu ráda vracet, protože jsem se díky této knize o něm dozvěděla spoustu nového. Moc se mi líbí, jak hezky mluví o své teď už bývalé manželce (i přesto, že jim vztah nevydržel) a o dcerách, jaké hodnoty v životě vyznává, jeho upřímnost (jak popsal vztah s Katarinou Knechtovou a např. s Ready Kirken) a také celková atmosféra knihy - povídání u kafe nebo v zimě v prázdném kempu v karavanu. Jeho názory jsou pro mě často inspirující. Opět na mě působí jako vyrovnaný dospělý chlap, který to má v hlavě srovnané, ví co chce a má zdravé sebevědomí.
Na druhou stranu zrovna čtu Vypravěče od Dava Grohla a to je pro mě úplně TOP kniha a když mám tyhle dvě knížky srovnat, přece jen je tahle o něco slabší. Podle mě nebylo úplně šťastné napsat tuto knihu formou rozhovoru s Petrem Vydrou, který má neustále potřebu se ke všemu vyjadřovat a na vše říkat svůj názor jako by byla kniha o něm. Navíc mi vadily časté změny tématu a v určitých chvílích jsme se vyloženě ztrácela v čase a bylo by lepší nepřeskakovat a vyprávět věci chronologicky.
Přesto všechno se ke knize určitě vrátím a myslím, že i celkem brzy, abych si ji přečetla postupně, pomaleji a třeba taky u toho kafe. Za sympatie k Michalovi bych dala určitě hvězdiček 5, ale za mě mu to Petr Vydra kazil a působil rušivě, takže by bylo lepší, kdyby knihu napsal Michal jako samostatné vyprávění nebo když formou rozhovoru tak, aby byly otázky k věci.

11.05.2023 4 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Přečteno podruhé po necelých třech letech. A opět to stálo za to. Tahle kniha ukazuje závislost takovou, jaká asi opravdu je i když pro někoho, kdo s drogami má minimální zkušenosti jako já je i tak těžké se do situace Katky vžít.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla podruhé, protože na příkladu Katky jsem si jasně uvědomila, jak moc je důležité vyrůstat ve fungující rodině, kde se dítě může na rodiče spolehnout a jak moc je důležité přemýšlet nad tím, co asi vaše dítě prožívá a jak se cítí.
Opět pro mě bylo smutné číst kapitolu o Katčině těhotenství a o její dceři a až tady jsem si uvědomila, že v praxi opravdu funguje to, že ženy, které bojují se závislostí se o své dítě chtějí starat, mají ho rády, ale droga je prostě silnější a nejsou schopny se o své dítě starat.
Je smutné, že kdyby Katka chtěla s drogami přestat, musela by si život budovat úplně od základů a asi málokdo věří tomu, že pro to najde odhodlání po tolika neuspěšných pokusech se léčit.
Zkrátka příběh ze života o holce, která měla život před sebou a zničila si ho drogama. Je to velká škoda.
Co dodat, snad jen to, že ty nejsilnější příběhy píše sám život.
Věřím, že se ke knize určitě ještě nejednou vrátím.

25.04.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Na tuhle knihu od Ladislava Zibury jsem se těšila nejvíc a to proto, že jsem věděla, že mě bude bavit číst o všech krásných místech, které jsem měla dosud možnost navštívit a zároveň se pořádně prodlouží můj seznam míst, kam bych se chtěla podívat.
Musím se přiznat, že obecně se mi špatně čtou různé krátké kapitolky, fejetony apod., tak mám s knihami Ladislava většinou problém a čtu je celkem dlouho a vždy přemýšlím jak je ohodnotit, ale vždy nakonec dám 5 hvězdiček.
Bavilo mě číst o místech, které tak dobře znám, protože psal o našem kraji: o Ostravě, Havířově a jeho Šikmém kostelu, Českém Těšíně a dalších.
Užívala jsem si čtení o místech, které jsem si zamilovala - hlavně o Jižní Moravě a taky o místech kam bych se chtěla podívat, např. Karlova Studánka, Šumava a Rychlebské hory.
Doufala jsem, že si v knize přečtu něco o své milované Plzni, která je takový můj český cestovatelský sen, což se nestalo, ale aspoň mě tato kniha přivedla na myšlenku, přečíst si o ní někde jinde.
Na závěř můžu říct snad jen to, že je to kniha pro všechny, kteří stejně jako já milují cestování a poznávání nových míst.

18.04.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Opět zajímavá knížka, kterou mě moc bavilo číst, miluju cestování a teď si ho moc neužiju, takže je super, že můžu poznávat cizí země aspoň takhle. Jen mě u Láďových knížek mrzí to, co všichni ostatní tak chválí, že než aby popisoval zajímavá místa, kam by se člověk mohl vydat a další zajímavosti týkající se zemí, o kterých píše, popisuje zajímavé lidi, se kterými se setkal, což se mi po pár stranách slévá dohromady a zpětně vlastně vůbec nevím, o čem jsem četla. Za mě by bylo ideální obojí zkombinovat. Přesto jsem si díky knížce našla pár míst, které si přidám na svůj seznam míst, kam bych se ráda podívala jako např. Albánie a Rovaniemi, o kterém už jsem slyšela i dříve a nedá mi to, než mu dát plné hodnocení a zrovna on je autor, od kterého mě láká přečíst všechny jeho knihy. Jdu hned na Prázdniny v Česku, na kterou se těším už dlouho.

16.03.2023 5 z 5

Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Denisa Písaříková

Od téhle knížky jsem čekala, že mi dá návod jak pečovat o miminko, ale dala mi mnohem víc. Pomohla mi ujasnit si, jaká chci být máma pro naše dítě. Pomohla mi pochopit, co je opravdu kontaktní rodičovství a pomohla mi ujasnit si, jaký mám pohled na spoustu věcí týkající se péče o nejmenší miminka, které mi doteď nebyly jasné. Jsou to například zavinování, jak utišit plačící miminko, nošení dětí, pomohla mi ujasnit si názor na nošení miminka v šátku a v nosítku, masáže miminek při bolení bříška, barefoot boty, a taky pochopit to, že každé dítě je jiné a každé má svoje tempo. Troufám si říct, že už vím, že je důležité nejen umět dítě přebalit a uspat, ale taky spousta dalších věcí, které dohromady tvoří to, proč miminko cítí, že ho opravdu milujete. Pochopila jsem, že mít dítě znamená 1000 malých věcí, které musíte umět a zvládnout a že pokud chcete být opravdu dobrý rodič, měli byste udělat ještě i něco navíc. No a hlavně taky to, že je důležité mezi tím obrovským množstvím informací najít tu svou cestu, aby vám všem doma vyhovovala a teď už nezbývá, než doufat, že se nám to podaří. Věřím, že se k téhle knížce v průběhu prvního roku života našeho dítěte ještě hodněkrát vrátím.

29.01.2023 4 z 5

Svépomocná příručka sestry Svépomocná příručka sestry Radkin Honzák

Kniha, kterou by si měla přečíst a v průběhu let se k ní vracet každá sestřička, která se chce ve své práci dále vzdělávat a záleží jí na tom, aby ji dělala dobře. Poradí nejen jak komunikovat s problematickými pacienty, ale také jak si udržovat své duševní zdraví i přes psychicky náročné zaměstnání. Z knížky je vidět, jak si pan doktor sestřiček váží, což není vždycky samozřejmost. Věřím, že tako knížka by byla užitečná i pro nezdravotníky. Prostě kníha o tom, jak se psychicky cítit dobře a jak se o sebe starat.

04.12.2022 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Tohle je asi ta nejzajímavější kniha, co jsem kdy četla, měla jsem pocit, jako kdyby si pan doktor šel se mnou sednout někam na kafe a vyprávěl mi všechny ty zajímavé věci, co prožil a taky o všech zkušenostech, které za svou kariéru získal. Z knížky je znát, že je to člověk, který opravdu ví o čem mluví a svojí práci opravdu rozumí a baví ho. Pro mě jako pro zdravotní sestřičku bylo zajímavé a velmi přínosné číst o tom, jak má rozloženou svoji pracovní dobu a jaký má ve své práci systém. Díky panu doktorovi jsem si zase jednou potvrdila, jak je naše práce důležitá a naplňující a že i když je taky hodně stresující, vybrala jsem si správně a to co dělám má smysl. A jak moc je důležitá práce všech dalších zdravotníků nejen lékařů a sester, ale také například ošetřovatelů, radiologů a všech dalších. No a taky se mi líbilo, že k tak náročným diagnózám, které ve své práci denně řeší přistupuje velmi rozumově a věcně. Nejvíce mě bavila kapitola O etice v medicíně, ve které se probíraly např. eutanázie, distanázie, ale taky poplatky ve zdravotnictví, žaloby, úplatky, farmaceutický průmysl, VIP pacienti a spousta dalšího. V knížce jsou zajímavé prognózy různých neurochirgických diagnóz a to jak se s nimi pacienti smiřují nebo třeba to jaké jsou prognózy u poranění mozku. Zkrátka jsem si rozšířila zase trochu obzory o zdravotnictví a medicíně a navíc si přečetla ještě jaké to je lovit brouky po světě a i z této oblasti má pan doktor spoustu zajímavých zážitků. Všem doporučuji a já se snad brzy dostanu k další knížce, kterou napsal lékař a na kterou se už dlouho těším: Všichni žijem v blázinci.

27.10.2022 5 z 5

Michal Hrůza Michal Hrůza Dana Čermáková

Michala jako zpěváka znám už roky a přesto jsem jeho práci nikdy nijak zvlášť nesledovala, na jaře jsme byli s manželem a s přáteli na jeho koncertu, který jsme si moc užili a pak šel zase tak nějak mimo mě. Zjistila jsem kolik známých písniček, které jsem si s ním předtím vůbec nespojovala, vlastně napsal Michal. Až v poslední době jsme si o něm přečetla něco víc a koukla na nějaké rozhovory s ním a zjistila jsem, že to má v hlavě opravdu srovnané a je to člověk, který nad životem přemýšlí. Je pro mě velkou inspirací díky jeho zajímavému životnímu příběhu, ať už to byly studia na vojenském gymnáziu, také to, že vyrůstal v době, která mě je už více vzdálená a díky němu si opět o něco více rozšířím takový ten celkový rozhled, jeho hudební začátky, které nebyly jednoduché a musel si vše postupně vybudovat, tak taky zajímavé projekty, kterým se věnuje, např. hudba pro filmy a seriály, práce pro Anetu Langerovou a hlavně také to jak zvládnul překonat vážný úraz hlavy a i když má dodnes následky, bojuje s nimi, nic nevzdává a je to optimista a hlavně je to chlap, který se z ničeho nehroutí ani když je to třeba nepříjemné a taky je moc sympatický, což se ukazuje na koncertech. Věřím, že nás může ještě spoustou věcí v budoucnu obohatit. Třeba tím, že jako já věří na to, že to jak myslíme se nám vrací a je proto dobré na to pamatovat.
Ke knize se moc vyjadřovat nechci, četla se mi dobře, přečetla jsem ji za pár dní, ale jak řekl Marek Ztracený autorka spíše sesbírala různé rozhovory a přepsala je, což by zvládnul v podstatě každý. Ty 4 hvězdičky jsou spíše za to, že jsem se dozvěděla mnoho zajímavých informací o Michalovi, než za kvalitu práce autorky. Přesto jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou a časem bych si ráda přečetla i knížku o Markovi i když ten se vyjádřil, že to nemá cenu a ať si počkáme na jeho vlastní biografii (na kterou se moc těším, stejně jako na tu Michalovu, která brzy vyjde), což mě dlouho od čtení knih této autorky odrazovalo, ale přece jen je to fajn, pokud máte někoho rádi a rádi sledujete jeho práci přečíst si i něco z minulosti, kdy jste ho třeba ještě tolik nesledovali.

11.10.2022 3 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou asi rok a půl a asi čekala na správnou dobu, kdy budu moct rady Cameron dostatečně ocenit. Jsem zrovna na nemocenské, přemýšlím, co dál a díky této knize jsem pochopila na čem zkrachovaly vždy mé snahy udělat něco pro sebe: na nedostatku důslednosti. Na začátku knihy Cameron píše, ať si z této knihy uděláme svou knihu, do které si budeme vepisovat různé poznámky a že až ji dočteme, pochopíme základy toho, jak funguje naše tělo. Spousta lidí tady v komentářích píše, že to pro ně nebyly žádné novinky a že vlastně bylo zbytečné si tuto knihu koupit, já jsem sice taky o spoustě věcí, o kterých Cameron píše už slyšela, ale přesto v knížce je to vše sepsáno pohromadě, takže konečně můžu tyto informace využít. Na knize se mi hlavně líbí, že díky ní konečně chápu základy toho, jak mít ráda sáma sebe takovou, jaká jsem, ne tu vysněnou představu, kým bych se chtěla stát, tuto cestu si k sobě hledám už roky a stále jsem nevěděla, jak na to. Jako už tady někdo psal, chtěla bych si vypsat důležité informace z knížky, které mi v mnohém pomohou, díky knížce jsem si začala více hlídat svůj pitný režim, začala jsem si více hlídat, abych jídlo, na kterém jsem doslova fyzicky závislá, tedy to které obsahuje cukr a kofein začala postupně nahrazovat zdravějšími alternativami, začala si více hlídat pohyb a dělat pro sebe toto všechno tak, aby mě to bavilo a měla bych z toho radost a s tím, že nemusím vše zvládat dokonale, ale každá procházka, každý kousek zdravého jídla nebo naopak každá nesnězená sladkost pomáhá..a to je teprve začátek..věřím, že teď když se chystám si části, které jsem si zvýraznila znovu projít, najdu tam pro sebe ještě spoustu dalších užitečných tipů, Cameron pro nás sepsala cenné rady..to jak je využijeme už je na každém z nás, kteří jsme knihu četli, protože jak píše Cameron, pokud jste si její knihu jen přečetli a nebudete se jí řídit, byl to pro vás zbytečně strávený čas.. určitě všem doporučuji a těším se až si přečtu Longevity book:)

07.08.2022 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Kdo nezažil..tak neví..a potom třeba napíše, že je tahle knížka přeceňovaná..určitě bych ji doporučila všem, kdo se trápí a nechápou proč.. mě by určitě strašně moc pomohla v dobách, kdy jsme zjistili, že otěhotnět nebude jen tak, kdy jsem byla na dně a trápila se, proč zrovna my..tyhle doby jsou naštěstí snad definitivně pryč..dnes už je mi jen líto, kolik krásných let jsem strávila tím, že jsem se trápila a měla v hlavě jen dítě...máme to za sebou všechno..IUI, IVF a hlavně neustále otázky proč a obrovské nepochopení ostatních, kteří to ani chápat nemůžou, protože neví jak šílená bezmoc to je....když mi například kamarádka po asi 2 letech, co jsme se snažili o miminko a pořád nic v dobré víře řekla, já to chápu, taky jsme se snažili asi půl roku, myslela jsem, že ji na místě uškrtím..vždycky když mi bylo nejhůř, utíkala jsem ke knížkám, ty pro mě představovaly jediný únik z té šílené reality..do IVF jsme už dali více než by nás stála nádherná dovolená na mých vysněných Maledivách a nedočkali se ani té vymodlené druhé čárky na těhotenském testu natož zdravého miminka a naše cesta ještě neskončila..ale přesto všechno v tom všem vidím obrovský smysl..možnost pomoct nějakému dítěti, které by bez nás šťastný domov nikdy nezažilo, posílilo to neuvěřitelně náš vztah a třeba se ještě stane zázrak a dočkáme se i my, ..však nás brzy čeká pokus č. 5..

25.07.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tahle kniha mě tak nadchla, že jsem měla včera co dělat, abych vůbec stihla přijít včas do práce. Mohlo by se zdát, že Ladislav řeší jen, kde a s kým pil čaj, kolik kilometrů za den ušel a jak sháněl místo na spaní, přesto mě ta knížka úplně dostala a to nejen kvůli nádherným ilustracím, ale také proto, že jsem se z ní dozvěděla mnoho zajímavého, jako například jsem si ujasnila kdo jsou vlastně Kurdové, jakou mají v Turecku nádhernou architekturu, aspoň trochu pochopila, jak je to s Izraelem a Palestinou a spoustu dalších věcí, které mi rozšíří všeobecný přehled a navíc jsem si přidala Turecko na seznam míst, kam se chci podívat. K tomu klukovi mě to táhne, protože tuším, že i ostatní jeho knihy budou super, těším se, najaké místa díky němu zase podívám, chci si přečíst postupně všechny jeho knihy, hlavě se už teď nemůžu dočkat na Prázdniny v Česku, kde doufám najdu spoustu tipů, které s manželem využijeme. Navíc jsem ráda, že jsem díky téhle knize mohla aspoň trochu poznat nová místa, protože my jsme si letos dovolenou museli odpustit.

24.07.2022 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

"Ježíš odpovídá slepým, kteří jej prosí o uzdravení (Matouš 9, 28): I dí jim Ježíš: "Věříte-li, že to mohu učiniti?" Řekli jemu: "Ovšem pane." Tedy dotekl se očí jejich řka: "Podle víry vaší staň se vám."
.."Nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít."
Krásná knížka, která na mě přenesla klidnou atmosféru Bali a jeho krásných pláží a přírody a také spoustu moudrých rad. Knížka pro mě asi nebude úplně tou přelomovou, která by mi změnila život, ale tyhle dvě citace z knihy, které jsem tady vypsala opravdu stojí za zmínku.
Poslední stránka knihy je dobrým připomenutím, že je třeba děti učit věřit jejich snům a podporovat je v nich, ne je kritizovat.

20.06.2022 3 z 5

Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Chris Roberts

Heath patří k mým nejoblíbenějším hercům už roky i přesto, že jsem s ním mnoho filmů neviděla. Prostě mě dostal svou osobností a stačil mi k tomu jediný film: Deset důvodů proč tě nenávidím.
Teď bych to ráda napravila a podívala se na ostatní filmy s Heathem, které jsem zatím ještě neviděla.
Odešel příliš brzy a je mi líto toho, kolik nám toho mohl ještě prostřednictvím svých filmů předat a už nepředá..Jeho smrt je ještě větší tragédií proto, že zde po sobě zanechal krásnou malou dcerku...život je někdy opravdu nefér a měli bychom si užívat každý den naplno, tak abychom jednou nemuseli litovat...věřím, že Heath by nemusel, i když zemřel mladý, jeho život byl naplněn spoustu smysluplných lidí a filmů a jsem ráda, že jsem díky této knize dostala možnost si o něm více přečíst, jen mě mrzí, že nebyla více zaměřena na Heatha jako osobnost...
Heath Ledger..gone too soon..miss you forever

24.05.2022 3 z 5

Domov je místo, odkud tě nevyhodí Domov je místo, odkud tě nevyhodí Dagmar Zezulová

"Cizí" děti si zaslouží náš zájem. Pak již nebudou "cizí".
Tato knížka mi byla zadána za "domácí úkol", četla se mi dobře, i když knížky typu krátkých povídek většinou moc nemusím, tohle téma mě zajímalo.
Díky knížce jsem si uvědomila moc důležitou věc, že v adopci a pěstounství je na prvním místě ne člověk, který si dítě k sobě bere, ale právě dítě se všemi jeho problémy a starostmi a náhradní rodič je tady proto, aby mu pomohl a vychoval z něj dobrého člověka.
Paní Zezulová si zaslouží velký obdiv tím spíše, že "nemusela", protože měla vlastní a klidně si mohla pořídit další, ale "chtěla" pomoct.
Obdivuju lidi, kteří stejně jako ona dokážou dát lásku a přijmout do rodiny dítě jako byla jejich Saška, chce to určitě spoustu odvahy a Sašenku to zachránilo od smutného dětství v dětském domově a věřím, že jejich do jejich života to přineslo obrovský pocit smysluplnosti a naplnění.

09.04.2022 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Knížka mě zpočátku celkem nudila musela jsem se do čtení dost nutit, ale od poloviny to začalo být konečně zajímavé. Pak jsem byla zvědavá, jak celý příběh dopadne a přemýšlela, kdo je vrah. Autorce se Vidara podařilo popsat tak perfektně, že jsem pak až do konce knihy cítila podvědomě při každé zmíňce o něm nasládlý zápach a věděla, že bych se v jeho společnosti cítila nepříjemně. Takže mě vůbec nepřekvapilo, jak kniha nakonec dopadla. Zajímavé byly náznaky toho, jak přišel Simon na svět, to z knihy udělalo thriller, který mi v hlavě nejspíš jen tak nezapadne mezi ostatními a tato dějová linie, mě zaujala snad ještě víc než samotná hlavní zápletka.

20.03.2022 2 z 5