Mrs.Depp Mrs.Depp komentáře u knih

Katka Katka Michael Třeštík

(SPOILER) Pro mě zatím nejlepší kniha o drogách, kterou jsem četla, asi proto, že o životě Katky jsem už toho hodně slyšela, takže si její příběh můžu spojit s konkrétní osobou, což jsem například u Mementa nemohla. I přesto, že kniha je takovým shrnutím spousty článků a dokumentů, které jsme o Katce mohli vidět již v minulosti, což některým čtenářům vadí, ale podle mě by to bez toho nešlo. Myslím si, že je dobře, že je v knize popsán celý její život od dětství až do teď. Katky je mi opravdu líto, na začátku to byla opravdu nádherná holka a celý svůj život takhle promarnila bezdomovectvím, prostitucí, krádežemi, zničila si svoje zdraví. Co mě ale mrzí nejvíc jako člověka, který se s manželem roky snaží o otěhotnění a nic si nepřeje víc než zdravou rodinu a zdravé miminko a dělá pro to první poslední je, že Katka tenhle dar dostala, aniž by pro to musela cokoli udělat a neváží si toho a ani Terezka pro ni nebyla dostatečná motivace, aby s drogama přestala. I tak si myslím, že pro nás může být její příběh obrovské ponaučení. Navíc je kniha plná fotek, které ukazují, vzhledovou proměnu Katky a co s člověkem udělá drogová závislost a jak ho dokáže dohnat k věcem, které jsou pro lidi, kteří se s drogami nesetkali nepochopitelné. Knihu jsem přečetla za pár dní a určitě s k ní v budoucnu vrátím. Určitě doporučuji.

20.08.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opravdu napínavá knížka, od které se nejde odtrhnout. Má první kniha od Shari a už teď se nemůžu se dočkat, až si přečtu další. Kniha má asi tu nejhezčí obálku, jakou jsem kdy viděla. Rozuzlení mě opravdu překvapilo, do půlky vyprávění jsem si myslela, že vím, kdo je únosce a nakonec vše bylo úplně jinak, i když byl i závěr knihy zřejmě do detailu promyšlený a vše do příběhu zapadlo, osobně bych uvítala trochu větší happy end, zatímco ze závěru autorky mě mrazí, což je asi úkol správného thrilleru. Díky Shari prožíváme únos malé Cory jak prostřednictvím její matky, která sama trpí psychickými problémy, tak zároveň můžeme nahlédnout do uvažování únosce a zároveň i detektiva Rasbacha. Super taky bylo, že se absolutně nedalo odhadnout, jak celá kniha dopadne a čtenář je napjatý s každou stránkou, jak se příběh dále vyvine.

17.08.2020 4 z 5

Memento Memento Radek John

(SPOILER) Kniha, kterou by si měl přečíst aspoň jednou za život každý, ať už má s drogama zkušenosti nebo ne. V knize je popsáno, jak vzniká závislost i jak je těžké se z tohoto začarovaného kruhu dostat. Je smutné kolik lidí to nechá dojít tak daleko, že je nezastaví ani vězení, krádeže a vážné zdravotní problémy. Proto pro mě bylo těžké se do Michala vcítit ale na druhou stranu vím, že zvládnout závislost je opravdu těžké a myslím, že každý máme tu svou, někdo má to "štěstí", že je závislý na kofeinu, někdo třeba na internetu a někdo má zase tu smůlu, že propadne tvrdým drogám. Člověku by těchto lidí bylo až líto, ale je pravda, že spoustu věcí si dělají sami a spousta z nich se ani o léčbu nesnaží a byli by schopni i ublížit ostatním, jako třeba Michal, který kvůli halucinacím plánoval vraždy. Tyto případy se bohužel stávají i v reálném světě a je moc smutné, že to lidé nechají dojít tak daleko. Přesto myslím, že jakoukoliv závislost je těžké zvládnout a chce to opravdu pevnou vůli a mělo by se těmto lidem pomoct.

10.08.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na poprvé jsem tuhle knihu odložila, ale brácha mi ji doporučoval, tak jsem se k ní vrátila a řekla si, že jí dám ještě jednu šanci, ale pokud mě nevtáhne do děje prvních sto stran, tak ji definitivně odložím. Začetla jsem se u přibližně 90 strany a příběh Harriet jsem si opravdu užila. Trochu mě zklamalo, že rozuzlení přišlo nečekaně rychle asi sto stran před koncem, se kterými jsem se pak taky celkem trápila, ale jsem moc ráda, že jsem ji četla, protože Stieg Larsson je díky jeho Miléniu určitě ikona a měl by si ji přečíst každý, kdo se zajímá o moderní literaturu. Jednou se třeba ke trilogii vrátím a přečtu si další díly:)

02.08.2020 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Jestli mi ilustrace v P.S. přišly nádherné, tak tahle kniha je překrásná, plná pozitivních barev a myšlenek. Určitě se k ní budu často vracet. Louise L. Hay jsem vždy obdivovala a vždy pro mě byla inspirací. Na to až se ke mě dostane tato kniha jsem si musela roky počkat, ale přišla v té nejsprávnější chvíli a věřím, že mi pomůže ujasnit si ve své hlavě vše, co potřebuji.

11.07.2020 5 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Pratická knížečka, kde najdete spoustu jednoduchých tipů, jak si usnadnit péči o domácnost. Myslím, že si z ní hodně vezmu a bude se mi žít líp :)

11.07.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velice silný příběh o lásce, která je v dobrém i ve zlém. Vyprávění je velice poučné, čte se moc dobře, od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Sledujeme příběh Lalea, který se obětoval pro svou rodinu a v Osvětimi několik let pomáhal spoustě lidem a pro záchranu života ostatních riskoval svůj vlastní. Zároveň tam našel svou životní lásku, se kterou strávil po válce zbytek života a a překonali spolu spoustu nesnází.
Moc se těším na Cilčinu cestu a jsem vděčná, že se ke mě příběh Lalea dostal, protože v Osvětimi bylo takovýchto příběhů spoustu a je skvělé, že spousta z nich už bylo sepsáno, aby se na ně nezapomnělo. Lale je obrovská inspirace a tato kniha si určitě získala trvalé místo v mojí knihovně.

12.06.2020 4 z 5

Vždy s láskou, Petra Vždy s láskou, Petra Petra Němcová

Nádherná kniha, čte se moc dobře, četla jsem už poněkolikáté a určitě se k ní opět někdy vrátím. Petra je neskutečně pozitivně uvažující člověk a díky ní jsem pochopila, že i když se člověk ocitne v nesmírně těžké situaci, nemá se nikdy vzdávat.

01.06.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Moc milá knížka se spoustou nádherných myšlenek a překrásnými ilustracemi. Po celou dobu čtení ve mě vyvolávala rozpor, jestli se mi vlastně líbí, ještě chvíli před dočtením jsem byla rozhodnutá ohodnotit ji dvěma, maximálně třema hvězdičkama. Pak jsem se na ni ale začala dívat jinak. Jako na pohled do ženského světa, ve kterém denně žiju i já a spousta dalších žen, spousta příběhů a myšlenek Aňi vás donutí srovnat si v hlavě své vlastní hodnoty a když ne při prvním čtení, při tom dalším podle mě určitě, myslím, že se k ní budu v různých obdobích svého života vracet a těšit se z krátkých příběhů a pohledu na život této ženy, který je stejně tak krásně obyčejný a přitom zcela výjimečný jako ten můj. Kniha i její obálka jsou krásně pozitivní a až mi bude smutno, ráda si ji znova otevřu, aby mi zlepšila náladu:)

01.05.2020 3 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Knížka, která bude určitě zajímavá pro všechny, kdo stejně jako já milují cestování, najdete v ní spoustů tipů a rad, ke kterým se budu určitě ráda nejednou vracet:)

27.04.2020 5 z 5

Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Glenda Nevill

Amy je neskutečná inspirace, její styl, její hudba jedna z osobností, která mě nejvíce ovlivnila a mrzí mě, že nám toho dobrého už nemůže předat víc, žít dále svůj život a být prostě šťastná.
Tato kniha je úžasná, všem fanouškům ji moc doporučuji. Obsahuje nádherné fotky a i když v ní není mnoho textu, jako bonus obsahuje DVD s dokumentem o Amy. Popisuje to krásné, co nám Amy předala a objektivně se snaží zachytit i Amyiny problémy.
THEY TRIED TO MAKE HER GO TO REHAB..SHE DIDNT GO GO GO:(

11.04.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Moje třetí kniha od Liane Moriarty a zároveň první, která mě bavila od začátku do konce a u které jsem neměla problém zorientovat se v postavách. Paní v knihkupectví mě loni od knížky odradila s tím, že mě nebude bavit, já po ní přesto tak dlouho pokukovala, až se ke mě dostala i přes obavy, že se do ní nezačtu a rozhodně nelituju :)
Příběh je pro mnoho lidí asi nereálný, proto je asi i tolik negativních recenzí tady na Databázi knih, lidé zkrátka asi čekali typickou Liane a příběh ze života :) Přestože jsem podle anotace i já čekala, že si kupuju thriller a místo dramatu Liane na 90 % stran opět rozebírá uvažování hlavních postav, ani tak nelituju, že jsem si ho přečetla a asi by mě zklamalo, kdyby to bylo jinak. Přišli bychom tak o to, co je pro knížky Liane tak typické:)
Jako u Manželova tajemství a Sedmilhářek, i tady můžeme opět číst o tragických lidských osudech, ze kterých bychom se měli poučit. Každá z postav v této knize má své osobní trauma, se kterým se snaží se vyrovnat. Co mě v této nelehké době pro nás pro všechny potěšilo bylo, že se to všem více či méně v závěru podařilo:)
Knihu určitě doporučuji a těším se, co dalšího si od Liane Moriarty ještě přečtu.

03.04.2020 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Po letech jsem podruhé sáhla po této knize, což běžně nedělám, ale už teď vím, že si ji ráda třeba za 10 let přečtu znova a taky její pokračování a jiné knihy s touto tématikou.
Christiany mi je na jednu stranu líto, ale na druhou ona se opravdu vždy při první příležitosti k drogám vrátila, je to neuvěřitelné, kam až to nechala zajít a je opravdu smutné, že to není jen její příběh, ale spousty jiných lidí.
Napsáni této knihy rozhodně mělo smysl, stejně jako její čtení, proto doporučuji:)

10.02.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Neskutečně skvělá kniha. I když prvních asi 150 stránek jsem se bála, že se do příběhu nedostanu, nebavil mě a musela jsem se do něj nutit, pak se ukázalo, že každá z hlavních postav má své tajemství a mě s každou kapitolou čím dál tím víc zajímalo, jak kniha dopadne. Jenže tajemství stále přibývalo, takže mě to ke čtení táhlo čím dál tím víc a vše se vysvětlilo až na konci. Je to především kniha o přátelství mezi ženami a o tom, že ani nejlepší kamarádky k sobě vždy nejsou stoprocentně upřímné, protože některé věci je těžké svěřit i těm nejbližším. Určitě doporučuji:)

01.02.2020 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

"Období, kdy pro nás naši přátelé znamenají rodinu, prožíváme dodnes. Některé věci se nemění a Přátelé nám to připomínají. Proto se k nim tak často vracíme ve chvílích zármutku či strachu, když nás postihne katastrofa nebo když v životě nevíme, kudy dál. Mnohem spíše než pozůstatek minulosti představují symbol čehosi, co přetrvává - věci a lidi, kteří tady s námi budou vždycky."
Kniha o Přátelích, která ve skutečnosti ani tak moc není o Přátelích. Je spíš o homosexuálech, lidech jiné barvy pleti, 11. září, hnutí MeToo, sexuálním obtěžování apod. I když všechny tyhle témata dohromady tvoří celkem fajn knihu k zamyšlení, místy se čte celkem těžce a příliš nenaplnila mé představy o knize o tom, co všechny, kdo si ji koupí zajímá: o Monice, Chandlerovi, Rachel, Rossovi, Phoebe a Joeym. Sice se autorka v knize zmiňuje o některých epizodách seriálu a dozvěděla jsem se o něm i spoustu nového, ale tak nějak jsem doufala, že více prostoru dostanou hlavní postavy a herci, kteří je ztvárnili a bude popisovat vývoj jejich postav v seriálu, než scénáristy, tvůrce apod. I když chápu, že bez nich by Přátelé nebyli, ale přece jen je to místy celkem nezáživné čtení. Co se mi naopak líbilo je dokonalá obálka, jak psali ostatní, bylo by super, kdyby v knize byly fotky, které mi tam taky chyběly a co mě štvalo nejvíc, styl, jakým byla kniha psaná, jako by autorka byla pubertální fanynka a předkládala nám svůj názor na seriál (kniha je plná poznámek jako např. Janine má teď asi škytavku, které prostě podle mě jsou úplně zbytečné a než, aby mi připadaly vtipné, tak mi jen lezly na nervy) a ne fakta a popis příběhu, který všichni milujeme. Navíc v knize neustále omílala, jak jednotlivé série nebyly příliš povedené a jak přátelé dávno spěli ke svému konci, že měl člověk až pocit, že ten seriál vlastně chce spíše kritizovat, než chválit. Přesto všechno je to přece jenom o PŘÁTELÍCH, takže ať už se mi na knize nelíbilo cokoliv, horší hodnocení, než průměr ode mě nedostane.

10.01.2020 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Nejdříve se mi tuhle knihu vůbec nechtělo číst, říkala jsem si, že mě tenhle žánr absolutně nemůže bavit, ale jakmile Malorie zjistila, že je těhotná, začalo mě to zajímat a později jsem se začetla do celého příběhu. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a bavila mě od začátku do konce, určitě doporučuji nejen knihu, ale i film se skvělou Sandrou Bullock:)

25.12.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příběh o tom, že vše se děje z nějakého důvodu a každá maličkost může změnit náš osud tak, že nakonec se celá situace vyvine úplně jinak. Osud si vždy najde svou cestu a i když situace vypadá beznadějně, může se vše obrátit a skončit dobře:). S každou situací je třeba se vyrovnat, ať je jakkoliv těžká a vyrovnanost s sebou přinese i smíření. Moje první kniha od Liane Moriarty, čte se moc dobře a člověk se k ní neustále vrací, protože ho zajímá, kam se děj posune.

14.12.2019 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha i film ukazují, co můžou s člověkem udělat drogy. Jsou tam i fotky. Já si nedokážu představit dostat se do této situace a nechat ji zajít až tak daleko, ale vím, jistě, že pokud se někdy dočkám vlastního dítěte, rozhodně mu knihu koupím, aby si ji přečetl/a. A to ideálně několikrát a poprvé ještě před pubertou. Brzy se chci taky ke knize vrátit, protože si myslím, že jsem ji četla ve věku, kdy jsem ji nedokázala plně pochopit a určitě si ji přečtu znova a doufám, že jednou i její pokračování.

07.12.2019 5 z 5

Amy, má dcera Amy, má dcera Mitch Winehouse

Životopis mé milované Amy, jehož autorem je její otec. Závěrečná část o smrti a pohřbu Amy musí každého fanouška rozplakat, minimálně poslední kapitoly určitě. Miluju styl Amy, její hudbu a obdivuji ji za to jak bojovala o svůj život. Je mi neskutečně líto, že nedostala šanci být tady déle a uspořádat si svůj život tak jak by jí to vyhovovalo a jak si přála. Určitě bychom o ní ještě hodně slyšeli. I když musím přiznat, že jsem četla lepší životopisy, i přesto, pokud máte rádi Amy, stojí za přečtení.

07.12.2019 2 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha mi ukázala, jak myslet pozitivně a i když v mém případě a hlavně v situaci, ve které se zrovna v životě nacházím je to běh na dlouhou trať, snažím se myslet pozitivně každý den. Jsou tam opravdu úžasné motivující citáty, které zapůsobily i na mě "přeučeného pesimistu". Měla jsem ji kdysi půjčenou od kamarádky, pak jsem si ji koupila, takže za mě doporučuji. Mám ji v nočním stolku a sem tam do ní po ránu nebo večer před spaním nakouknu a ty nejvíce motivující části, které mám zvýrazněné si pročítám. Je to super terapie, hlavně když se psychicky necítím dobře nebo když se mi daří být pozitivně zaměřeným člověkem, tato kniha mě v tom podpoří. Neříkám, že po přečtení knihy si nikdy nepostěžuju a ani jsem nezvládla 21 denní výzvu, ale určitě knížka umí podpořit, když se člověk necítí dobře, takže za mě doporučuji.

07.12.2019 5 z 5