whiolet whiolet komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kniha co vás chytí za srdce.
Krásně napsaný příběh o drsné Aljašce, lásce, která bolí a lidech,co i v nejtemnější tmě dokážou najít světlo a naději

13.11.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pro mě je pan Hartl sázka na jistotu.
Vždycky se u jeho knih pobavím, užasnu nad ironií osudu a v neposlední řadě začnu soucítit s hlavní postavou.
Jasně, že jsem několikrát měla chuť Aleše proplesknout, ale přesto jsem mu neskutečně fandila.
Příjemná oddechovka.
Čtení jsem si užila a těším se na další Hartlovinu :)

30.09.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a bylo to příjemné překvapení.
Děj není moc překombinovaný, naopak je to takové dost ze života.
Jak náhoda, zbrklost a pocit, že víme, co si ten druhý myslí může ovlivnit jeho život... smutné.
Komisař Bergman je velký sympaťák, těším se na další knihy.

16.02.2022 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Po všech stránkách je to silná a strhující knížka.
Příběh mě do sebe vcucnul a pohrál si s mými emocemi.
V knize je skvěle popsaný začátek i konec války.
Tuhle knížku budu mít dlouho v paměti, a za to patří velký dík spisovatelce.

24.11.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem do ruky brala se zvědavostí,ale nic jsem od ní neočekávala. Musím se přiznat, že možná o to víc mě dostala. Příběh mě vtáhl a nepustil, smála jsem se, brečela. Knížku jsem chtěla přečíst hned,ale zároveň jsem nechtěla,aby příběh skončil. Po dočtení jsem několik dní nechtěla nic číst,tak silný dojem u mě vyvolala...

29.11.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se velmi dobře četla, líbilo se mi, že byla hodně ze života.
Prostě život dává,ale i dost bere, a někdy i malé rozhodnutí a špatně zvolené slovo může dost uškodit.
Bohužel se mi,ale tahle kniha zdála o něco slabší než jiné knihy od autorky.

25.12.2023 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ne náhodou se tahle kniha řadí mezi tu lepší klasiku :)

29.12.2022 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Pro mě tohle byla zatím nejlepší Carterova knížka ze série, dokonce mi ani Carlos nechyběl.
Celkově mrazivá atmosfera, podtrhnuta šíleným vrahem, který je svým způsobem děsivý a geniální zároveň.
Naneštěstí ho Robert dřív považoval za kamaráda, a tak se rozkrýváji bolesti z let minulých.
Opravdu skvěle čtení.

04.08.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nejdřív jsem se do příběhu nedokázala vžít, jenže pak přišel zlom a dohnali mě emoce. To, že bych takto žila a přišla o svobodu, rozhodnout se jak a kde budu žít, mě nadevše děsí, takže příběh se mnou lehce otřásl.
Strašně bych si přála jiný konec pro hlavní hrdinky, ale o to víc je kniha autentictejsi.

26.06.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Oceňuji, že příběh byl dost uvěřitelný oproti jiným detektivním knihám, neboť tohle mi spíš připomínalo skutečný příběh než jen smyšlenou knihu.
Postavy mi byly sympatické a vrah se dal celkem snáz uhodnout, a přiznám se, že mi to v tomto případě ani nevadilo.
Rozhodně si další knihy od autora přečtu, jelikož mě jeho styl psaní dost baví.

22.12.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Wau! To bylo, tak strašně pohodové čtení, že mi ani nevadilo, to hnusné počasí venku.
Děsně milé jak hlavní postavy, tak i ty vedlejší, a ačkoliv děj byl předvídatelný, stejně jsem hltala každou stránku této knihy!
Pokud hledáte něco odpočinkovéhos krásne vykreslenou krajinou, tahle knížka je přesně pro vás.

20.11.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knihu jsem v ruce nedržela, ale poslouchala a byl to naprosto úžasný zážitek!
Strašně hezký a srdceryvny příběh o pejskovi, který si díky lidem zažil dost otřesné věci a přesto na ně nezanevřel.
Několikrát se mi do očí hrnuly slzy a já si pořád opakovala "proč jsou lidi na zvířata, která se neumí bránit, tak zlý", líbí se mi, že díky knize má veřejnost zase o něco větší zájem o pejsky z útulků, to je jen dobře :)
Škoda jen, že kniha je, tak krátká, protože ten příběh vás pohladí po duši a na chvíli ( možná i na dýl) v ní zůstane.

19.03.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh. Ačkoliv jsem takových příběhu četla už spoustu, pořád mě fascinuje co všechno je schopen člověk snést.
To,že byl Ludvík ze Slovenska je mi bližší a kniha tím dostala trochu jiný (pro mě) rozměr.
Výborná kniha.

25.12.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Právem je tahle knížka v žebříčku sto nejlépe hodnocených knih.
Příběh je z 60% sci-fi a ze 40% fantasy ,ale je to,tak skvěle namíchaná kombinace,že jsem se od čtení nemohla odtrhnout.
Za mě super a těším se na další díl.

26.08.2018 5 z 5

Později Později Stephen King

No, je to takový lepší průměr.
Přesto mě to bavilo. Spojení tragikomických situací, zemřelých duších a nekompletní rodiny, která své tajemství odhalí až na konci knihy. Super!
Ten konec, to je prostě King. Zasáhne vás přímo do hlavy a donutí vás jen vydechnout tiché "fuck".

10.04.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Mě tohle bavilo od začátku až do konce. Obě hlavní postavy sympatické a uvěřitelné. Musím se přiznat, že jsem vraha uhodla, a tedy pro mě se žádný šok nekonal, ale vůbec mi to nevadilo.
Knihu jsem poslouchala v audioverzi a hlas paní co jí předčítala byl úžasný. Ta atmosféra, kterou dokázala vykouzlit byla neskutečná!!

27.01.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Skvělá a zábavná oddechovka.
Oba hlavní hrdinové byly fajn, sexuálních scén, tak akorát, ale ke konci už mě příběh trochu nudil :)

13.10.2021 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Hmm nějak pořádně nevím co o tom mám napsat.
Knížku jsem si přečetla na popud knižní komunity, kde jí všichni vychvalovali do nebes.
Nejsem cílová skupina (ani věkové a ani lgbt), na druhou stranu by to nemělo moc vadit, ne? Jenže...
Styl jakým byla tato knížka mi absolutně nevyhovoval.
Naivní, příběh o ničem, kde mi postavy nepřišly moc sympatické a občas se chovaly na 12 let.
Tohle mě teda neoslovilo, sorry.
Chápu, že na český rybníček je to něco jiného- duhového, ale jinak to není nic extra.

23.04.2020 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Já vám nevím, jako skalní fanoušek Kinga jsem byla sice mile překvapená,že to nebyla jednoduchá jednohubka jak to většinou u jeho novějších knížek bývá, na druhou stranu ,ačkoliv měl příběh všechno,co by měla správná Kingovina mít (mrazivá atmosféra, nechutné detaily, sarkasmus), pořád se to rovnat jeho starším dílům nemůže.

06.02.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ v sobě nese tolik mouder, že tím se vymaňuje z kolonky "dětská kniha" a přesto svoji čistou "dětskou" duši neztratil.
Tato kniha vás donutí přemýšlet, zpomalit a opět se dívat na svět srdcem :)

29.11.2017 5 z 5