Nové komentáře u knih Charles Moore
Predátor omnibus. Kniha druhá
„"Jsou silní, brutální,
nelítostní,
vedeni zvířecími instinkty
a vybaveni
špičkovou technologií."
"Jde jim jen o jedno radost z lovu."
Začnu tím, že vychválím kresbu titulních listů u všech povídek. Až na malou výjimku jsou prostě perfektní. Dokonce jsou tak dobrý, že firmě FaNaTtiK stály za to z nich udělat předlohu na své obrazy. Je to nádhera, věřte mi, mám je na stěně. V příběhu prvním s názvem Velká hra, který se odehrává v Cibola v Novém Mexiku, je těch povedených kreseb nejvíc. Pravda, sem tam přes ně stříká krev, ale o to víc jsou hororovější. Druhý příběh je nakreslen bez barev, prostě černobíle. A i když je zároveň nejkratší povídkou v tomto svazku, mě osobně se zdá nejlepší.
Citát: Tam venku je někdo, kdo zabíjí lidi modrým ohněm. (Velká hra)
Příběh třetí je trochu o rasizmu. Také má název Rasová válka. Ale věřte, Predátor, který zde vystupuje nemá vůbec ponětí, co rasizmus znamená. S klidem kosí černé, bílé, Mexické a další, kdo mu přijdou do cesty. Jedná se o nejdelší povídku ve svazku. Je v ní hodně celostránkových krásných kreseb. Ale obsahově je dlouhá a ke konci už to nudí. On i konec samotný byl takový, inu nedokončený. Následující čtvrtá povídka je třetí nejkratší v tomto svazku a taky jedna z nejslabších co se týče obsahu i kresby.
Citát: Od Polárního kruhu po rovníkové džungle . . . od nejizolovanější divočiny po nejmodernější město . . . kterékoliv místo může být lovištěm. (Rasová válka)
Číslo pět je Masakr v Two-Witch Mesa. Je to jakýsi pokus o naznačení osudů desátníka Nakkai z prvního příběhu. Ovšem indiánské prostředí vám nažene strach do vašich duší. Předposlední příběh tohoto svazku je popkulturní náhled do starých dobrých časů filmového Hollywoodu. Poslední příběh je jen jedna velká bitva. A objevuje se v ní legendární křesadlovka Rafael Andolfini 1715.
Více informací a remasterované komentáře najdete v sekci Části díla u této knihy. A nebo v odkaze níže. Jako celek je celý svazek perfektním dobrodružstvím.
https://www.databazeknih.cz/povidky-z-knihy/dark-horse-omnibus-predator-omnibus-kniha-druha-89898
Citát: Za mých časů se chodili do kina dívat na hvězdy. Nepotřebovali triky. (Vetřelci ze čtvrté dimenze)“... celý text
— Terva
Predátor omnibus. Kniha druhá
„Sice jsem skoro fanatik, ale tohle není na pět hvězd. Některé kresby se mi nelíbily, a některé scénáře jsou šité horkou jehlou. Nejlepší přínběh je 1715, je perfektní a má parádní pointu.“... celý text
— ShamanElder
Predátor omnibus. Kniha druhá
„Není špatné, ale není to šálek mé kávy“
— Atak
Predátor omnibus. Kniha druhá
„Kresby mě všeobecně moc neoslovily, a to ani u jednoho z příběhů. První příběh Velká hra nebyl tak špatný, ale moc mi tam nesedlo chování hlavního hrdiny. Tento hrdina pak vytupuje také v příběhu Masakr v Two-Witch Mesa, což mi přišlo ještě lepší, a to hlavně díky tomu, že se podíváme do minulosti, na Divoký západ. Rasová válka pak operuje s dobrým nápadem, kdy Predátor loví ve vězení, a skupinka lidí se dá dohromady, aby ho dostala živého, což je nejlepším příběhem celého omnibusu. Vetřelci ze Čtvrté dimenze pak mají humornou podobu. Zbylé tři povídky jsou už jen do počtu a nejsou nijak zajímavé.“... celý text
— Hadati
Predátor omnibus. Kniha druhá
„Po první, skvělé knize muselo samozřejmě přijít vystřízlivění a zklamání. První povídka Velká hra s indiánským vojákem nebyla špatná a její koncept se pak používá dál třeba v povídce Masakr v Two-Witch Mesa, ale nebyla to žádná veliká hitparáda. Prakticky všechny povídky jsou na jedno brdo a spoléhá se na to, že jsou tam prostě predátoři. Tečka. Osobně mi také nesedla graficky Rasová válka. Postavy jsou takové disneyovsky hranaté či co. Příběh také nic moc. Ale co mě dostalo, byla nádherně zábavná povídka Vetřelci ze čtvrté dimenze, kde Jerry Prosser ukázal, jak moc veliký má smysl pro humor. Ten závěrečný mayhem přímo na premiéře filmu a reakce majitele studia je k nezaplacení. :-)“... celý text
— LordSnape