Populární knihy
Nové komentáře u knih Jan Zenkl
Konflikt
„Příjemné čtení, doporučeno a půjčeno kvůli čtenářské výzvě.“
— Sabina335
Konflikt
„První půlka super, přečetl jsem jedním dechem. Pak to začalo čím dál víc drhnout, zápletka se bortila, popisy syrské anabáze čím dál zdlouhavější a méně přehledné a skončilo to tragikomicky - válka skončila, protože byla ropa nahrazena tajemným prvkem, který porušuje zákon zachování energie a jehož princip a složení zůstalo čtenářům (jak by taky ne) utajeno.
Autor nevysvětlil, proč by čínsko-muslimský útok na Evropu měl kvůli tomuto prvku skončit. Ostatně samotná konstrukce, že Arabové útočí na Evropu kvůli ropě, byla nelogická.
Hodný obdivu byl místopis, hlavně ten týkající se Sýrie, až si člověk říká, že bylo škoda ho zmarnit takovou chatrnou pointou.“... celý text
— daniel8548
Konflikt
„Z knihy sem byl nadšený! O něčem by se snad dalo polemizovat, ale za mě velké PLUS!“
— offlineman
Munkdorf
„V historii je mnoho míst, která se dají jen těžko vysvětlit. Monte Alba alias Bílá hora je jedním z nich. Mnoho autorů se snaží nelogický výsledek bitvy nějak logicky vysvětlit. Škála je nevídaně široká - od Součkovy povídky s "UFO verzí" až po naprosto pragmatický Čermákův pohled na "operaci Bílá hora". Zenkl do této sbírky přináší "osudovou" verzi, která sice v detailech občas zakulhá, ale v součtu jde o celkem slušný dobrodružný román s nádechem tajemna.
Po technické stránce je kniha psaná v ich formě poněkud těžkopádná a první pětinu jsem se tím dost těžce prokousával. Neumím říct jestli autor záměrně volil poněkud topornou řeč, aby imitoval co nejvěrněji deníkové zápisy prostého českého zemana, nebo je to jeho vlastní styl. V prvním případě by si asi zasloužil o hvězdičku víc.
Pokud tedy čekáte něco ve stylu Mitchellových Hybatelů či dokonce Atlasu mraků, budete asi zklamaní. Jestli jen hledáte na dovolenou zajímavý historicko-mystický román, je to vcelku dobrá volba.
P.S. Osobně se nejvíc přikláním k Čermákově verzi, podle které byla celá bitva pouze politický manévr, ve kterém hráli povstalci pouze roli užitečných naivů. :-)“... celý text
— ZaS
Konflikt
„Román s potenciálem, ale nezvládnutým zpracováním. Atmosféra hrozby 3. světové války se povedla zachytit věrně, jen brzy začne sklouzávat k učitelské didaxi o politické nepoučitelnosti. Jan Zenkl ovšem paradoxně všechno pokazí fantaskním prvkem, kdy je po tunguzské katastrofě (havárii mimozemského plavidla) objeven vzorec pro obnovitelnou energii. Zápletka se tak najednou začne točit kolem jeho dobrodružného hledání, nesoucího se v duchu Brownova Da Vinciho kódu. Do toho je zcela nevyužit motiv železniční mašinérie, která prochází celosvětovou renesancí. Prostředí je to vymyšlené krásně, ale nějak postrádá v příběhu smysl. Potom je tu těžko uvěřitelné akční drama v Damašku, kdy hrdinové v rychlosti pátrají po něčem, co za desítky let míru nemohli najít. A za finální neřest považuji autorovu tendenci za významné okamžiky dějin cpát Čechy, což je zpočátku okouzlující, ale s přibývajícími „odhaleními“ se to nechtěně mění v grotesku. Celkově škoda, protože napsaný špatně Konflikt není.“... celý text
— trudoš