Populární knihy
/ všech 6 knihNové komentáře u knih Karel Kuklík
Český kras
„Obrazová publikace, na které mě víc než fotografie zaujal doprovodný text. V něm jsou, kromě základních informací, i některé historické zajímavosti. Například citace K. H. Máchy, ve které se zmiňuje o zpustošené kapli sv. Kříže na Karlštejně - většina drahokamů a zlatých hvězdiček v klenbě byla tehdy vykradena... Zajímavé jsou také úvodní informace o geologii od Petra Mouchy.
Co se týká fotografií - převážnou většinu tvoří obrázky bylin a keřů. Možná by se knížka mohla spíš jmenovat Květena Českého krasu. Ze zdejších jeskyní tu není jediná fotka!! Chybí mi tu i fotografie místních architektonických památek (Tetín, Svatý Jan pod Skalou...) a spousta dalších krásných míst (Damil, lomy Mexiko a Velká Amerika, Bacín...).
Co se mi líbí, je seřazení fotografií podle ročních období (od zimy do podzimu), docela zajímavá je textová legenda k jednotlivým obrázkům. Pobavilo i kouzlo nechtěného - charakteristický kosočtverec vyrytý na zobrazeném buku...“... celý text
— David81
České a moravské rybníky
„Karel Kuklík nám ve své tematicky zaměřené fotografické publikaci představuje české a moravské rybníky „v celé škále jejich půvabů, v průběhu dne i roku“. Přesně takto to definuje Jaroslav Hrbáček v úvodním textu, jenž nás zasvětí do tajů zakládání rybníků i rybníkářství jako takového. Přiznám se, že až do chvíle, kdy jsem otevřel tuto knihu a dal se do čtení, jsem nikdy nepřemýšlel o rozdílu mezi rybníkem a jezerem, neslyšel jsem o letnění a zimování, o rybníkářských celebritách (teď nemám na mysli rybáře mediátory, ale slavné zakladatele rybníků), o výtěžnosti ryb na metr krychlový vody a dalších podobných věcech. Poté, co mi dal autor textu nahlédnout na historii, hospodářský význam a další ohromující funkce rybníků, mě Karel Kuklík vzal na výlet, při němž jsme navštívili známé i méně známe vodní plochy v Česku a na Moravě. Dokázal ve mně svým citlivým přístupem a velmi sofistikovanou volbou záběrů probudit nadšení. Dokonce i děčínská tiskárna šla do sebe a soutisk dvoustránkových snímků se jí povedl na jedničku. Nic proto nebránilo, vychutnat si křehkou krásu Kuklíkových fotografií.“... celý text
— ludek.n
České a moravské rybníky
„Protože jsem 7 let bydlel v městě rybníků Třeboni, je tato kniha mou srdeční záležitostí. Fascinován velkými rybníky jsem byl již během základní vojenské služby, kdy jsem v třeboňských kasárnách pobyl 3 měsíce, a to na jaře.
Vidět rybníky Svět, Opatovický, Malý a Velký Tisý,Spolský, Horusický a krále všech, což je rybník Rožmberský je prostě zážitek.
Po přestěhování ze Šumavy bylo koupání v těchto rybnících s příjemně vlažnou vodou i pro děti výborné. Kouzlo mají i v zimě, pokud zamrznou .
Tady člověk pochopí Nizozemce, kteří se o víkendech na bruslích rozjedou do nejbližšího města k sousedům na návštěvu. Češi to řeší plachetnicemi na bruslích, což se praktikuje zejména na Bezdrevu u Hluboké nad Vltavou.
No a kapitolou samou o sobě jsou výlovy rybníků. Kdo neviděl tuto show, neměl by zaváhat, rybáři s tím počítají a návštěvníci se mohou zahřát svařákem i něčím silnějším.
Ale pozor ! Rybníky mají i své mínus - komáry ! Leč kouzlo krajiny s rybníky vždy převáží, zejména u romantických duší.“... celý text
— 1amu
Šumava
„Šumava - to jsou lesy, slatě, řeky, potoky, jezera. Jedním slovem krása. Tuhle krásu pro nás Karel Kuklík zachytil na svých fotografiích.
. . . v hlubokých roklích, . . . na strmých stráních a tu a tam v tichém úkrytě udržely se zbytky dávné slávy lesní . . .
Karel Klostermann“... celý text
— Nočnípták
Karel Kuklík knihy
1993 | Šumava |
1988 | Český kras |
1992 | Český Krumlov |
1984 | České a moravské rybníky |
2004 | Krajiny návratů |
2010 | Praha |
Kuklík je 0x v oblíbených.