Nová kniha
Máma s tátou už nejsou spolu - Lenka Blažejová
Kreativní průvodce pro děti a dospívající. Jak zvládnout rozvod rodičů… Rozvod či rozchod rodičů je nenávratná ztráta. Jak ho lépe zvládnout? Jak zpracovat bole... detail knihy
Populární knihy
/ všech 5 knihNové komentáře u knih Lenka Blažejová
Máma s tátou už nejsou spolu
„Tak se ocitáme, stejně jako u Cíti, u recenze nerecenze. Moc nevím, jak bych toto mohla pojmout bez osobních zkušeností, tak do hodnocení lupnu zkrátka i něco o mně.
Tato kniha mě měla rozhodně potkat při rozvodu mých rodičů. Je to absolutně úžasný průvodce situacemi, emocemi, zkrátka vším, co při rozvodu/rozchodu rodičů nastane.
Oceňuji, že nejde o pouhé čtení, ale aktivní zapojení dítěte. Myslím, že toto může být směrodatné kupříkladu pro další zkoumání, třeba i s psychologem. Protože jít k někomu takovému je někdy nejen potřeba, ale absolutní základ. Já osobně v tomto směru zastávám názor, že každý potřebuje svého terapeuta, protože v dnešní době sociálních sítí normální komunikace mizí a zde je ten základ - smutné. Ale to jsem odbočila!
V této úžasně empatické knížce je spousta prostoru pro vyjádření svých pocitů. Dítě může kroužkovat jednotlivé pocity, nakreslit je, vyčmárat se z nich, zkrátka vše, co vás napadne.
Je zde také spoustu tipů pro rodiče, jak situaci zvládat, takže věřím, že i společné "čtení" s dítkem povede k lepšímu pochopení.
Tak nějak závěrem, protože o čem kniha je a že je nutná, je asi jasné. - Rozvod není lehká a příjemná věc, ale někdy je to to nejlepší, co pro dítě můžete udělat a věřte mi, že ze svého dětství vím, o čem mluvím.
Ale pro lepší vysvětlení a pochopení situace prosím využívejte kupříkladu takovéto literatury. Mně vysvětlení nestačilo, chtělo to něco takového.
Takže díky Lence za opět úžasnou a empatickou knihu, která pomůže s vyrovnáním se se situací nejednomu človíčku.“... celý text
— Jidu
Cíťa: Proč svět nutně potřebuje citlivé introvert(k)y
„Cíťa je krásně napsaná a hlavně nakreslená kniha o citlivých lidech a introvertech. Tady jde hodně cítit, že je to kniha udělaná opravdu s láskou.
Autorka @blaze.je v ní popisuje svůj osobní příběh a dává ho do širšího kontextu dalších citlivých lidí. Co se mi líbilo úplně nejvíc, byly kapitoly Samota, ticho a naše zdroje a Jak na naše dary.
Taky se mi líbí, že se uvádí na pravou míru, že introvert není člověk, který by se s nikým nebavil, ale člověk, který čerpá energii zevnitř. Což u mě naprosto platí.
Posledních několik let totiž zažívám poměrně intenzivní pocit neustálého přehlcení - o čemž tady autorka také píše, nejen fyzického, ale i psychického, které mi nedělá úplně dobře a musím sama sobě slíbit, že energii je potřeba opravdu dočerpávat, nejen neustále odčerpávat. Protože každou buňkou těla cítím, jak musím zpomalit a nebýt jenom v nějakém vleku křečkova kolečka. Zatím to úplně nedokážu zrealizovat, ale často si představuju:
Třeba že se s dětma vydáme na pár měsíců někam karavanem a jenom BUDEME, nic víc. Že nechodím do žádné práce (kde teda už rovnou nechám každý den celou svou energii - a to mě ta práce poměrně baví), že si místo toho píšu všechny ty příběhy, které se mi honí hlavou, že nejsou žádné domácí úkoly, že vstáváme bez budíku a stresu, a že odpadnou všechny ty každodenní "povinnosti" ve kterých často už ani nevidím smysl. Strašně fandím lidem, kteří měli ty koule jít opravdu za svým srdcem navzdory tomu, co si o tom myslelo jejich okolí a neřekli si, že to nejde.
Tak vidím, že jsem se poměrně odklonila od dojmů z knížky Cíťa, ale jsem moc ráda, že mi opět připomněla, jak důležité je čerpat energii ze správných zdrojů“... celý text
— Ivule9
Cíťa: Proč svět nutně potřebuje citlivé introvert(k)y
„Překvapivě dobrá kniha. Čekala jsem jednu z mnoha zaměnitelných seberozvojových knih na téma "nejdřív musíš začít mít rád sám sebe", které v horším případě bývají šmrncnuté ještě ezoterikou. A kdepak! Cíťa je nanejvýš citlivě a upřímně napsaná kniha. Současně se potvrzuje, že formát komiksu knihám tohoto typu nejvíce sluší - kniha není přehlcená textem, kresby jsou milým a trefným doplněním, čtenář se může nad každou stránkou zastavit a přemýšlet. Být učitelem, vpašuju knihu mezi doporučenou četbu, může napáchat spoustu dobra.“... celý text
— JelenSoboLos
Máma s tátou už nejsou spolu
„“Kreativní průvodce, jak zvládnout rozvod rodičů. Napůl kniha, napůl kreativní deník pro děti.
“Dítě rozvod zvládne, když ho zvládnete vy.
Hned z kraje musím říct, že v téhle knize nenajdete jen suché rady, jak tohle obtížné období přečkat. Jsou takové, které vychází z osobní zkušenosti autorky. Hodně sympatické mi je, že publikace vznikla ve spolupráci s dětmi i rodiči. A taky že se dá číst a pracovat s ní na přeskáčku a kreslit do ní.
Kniha je určena především dětem od 10-12 let. Určitě ji mohou společně s rodiči číst i mladší děti nebo jen třeba rodiče jako takový náhled, jak se děti mohou cítit a co prožívají. Děti mají “na výběr spoustu emocí a pocitů a určitě se v některých najdou.
Na konci najdete odkazy a tipy na literaturu, obojí pro děti a dospívající a pro rodiče. A taky odkaz na centrum pro mediaci - řešení konfliktů K dohodě.
Ke knize vyšel také rodičovský rozcestník, rozvodový sešit pro rodiče, který může navést rodiče, na co si dát v této situaci pozor ve vztahu k dětem.
Za mě jedno velké super! Oceňuji, že taková publikace vyšla. Podle mě má smysl a může pomoct jak dětem, tak rodičům, potažmo ostatním rodinným příslušníkům. Není to zrovna veselé téma, ale s touto knihu může být lépe a snadněji zvládnutelné.“... celý text
— hanka_reading
Cíťa: Proč svět nutně potřebuje citlivé introvert(k)y
„Dneska to bude taková polorecenze doplněná o životní zkušenosti. Pojďme se na to podívat. Rovnou říkám, že tuhle knížku jsem měla mít v rukou daleko dřív, ideálně v pubertě.
Jsem obklopena samými extroverty, pro které je nepředstavitelné být chvíli bez lidí. A já to miluju. Slyšeli jste někdy označení introvert v hanebném slova smyslu? Já ano. A NEDEJTE SE! Není nic špatného na tom být extrovert, ambivert ani introvert. Prostě každý jsme nějaký. A to přesně ukazuje tahle kniha.
Když jsme u těch zkušeností - stalo se vám někdy, že jste třeba vnímali lidské emoce beze slov? Mně ano, jsem hypersenzitivní. Na jednu stranu super věc, ale když vám přijde extra rozčílený člověk, nebo jste svědky neustálých hádek, tak je to děs.
Tato úžasná knížečka opět ukazuje, jak s tím pracovat, jak přijmout sebe samu a hlavně jak si stanovit hranice. Dost často se na nás lepí emoční upíři a na ty velký pozor.
Cíťa je dokonalým průvodcem a rádcem pro nás, menšinu. Vede nás k tomu si uvědomit, že svět nás potřebuje a že jsme absolutně ok. Já jsem se díky tomuto naučila říkat ne, nenutit se do situací, které mi nejsou příjemné. A také jsem se naučila vážit sama sebe!
Cíťa je opravdu pro všechny věkové kategorie a já ji doporučuji všemi deseti. A doporučuji ji dát přečíst i svým nejbližším, pokud nejste na stejné vlně. Víc vás pochopí.“... celý text
— Jidu
Lenka Blažejová knihy
Žánry autora
Pro ženy Literatura česká Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika Sociologie, společnost
Štítky z knih
rozvod emoce, pocity rozvoj osobnosti, osobní rozvoj duševní zdraví pracovní sešity, pracovní listy populárně-naučné publikace menstruace sebeuzdravování truchlení sebepřijímání
Blažejová je 7x v oblíbených.
Osobní web autora