Nová kniha
C´est La Vie aneb básně o smrti a žití - Matyáš Tachecí
Slovní spojení C´est la vie (selaví) pochází z francouzštiny. V doslovném překladu jde o povzdech znamenající: „to je život. Narodil jsem se se srdeční vadou a... detail knihy
Populární knihy
Nové komentáře u knih Matyáš Tachecí
C´est La Vie aneb básně o smrti a žití
„Krásné spíš temnější básničky od začínajícího autora. Ale ani nevypadají jako od začátečníka. Mne osobně se tato forma podání moc líbí a sedla mi.
Knížka je malého formátu, tak si ji klidně vezměte někam třeba na krásnou vyhlídku a podumejte o smti a žití.
Doporučuji temnějším a gotickým dušičkám.“... celý text
— Kalidor_CZ
Gronnyho dobrodružství
„Tak knížku jsem si přečetl. Protože mám rád fantasy. A resumé? Čekáte-li od toho dospělé fantasy ve stylu Hra o Trůny, nedostanete jej. Pakliže však chcete příjemnou pohádku ve stylu Hry o Trůny, dostanete ji.
Knížka je od začínajícího autora, pár chyb člověk odpustí. Ale já jsem si raději oblíbil pár charakterů. Opravdu výrazných a zajímavých na scéně fantasy obecně. A celý svět Calluny je barvitě a přitažlivě vykreslen.
Za mne jsem spokojen, dostal jsem to, co jsem čekal. Příjemnou fantasy pohádku na uklidnění a relax. Já osobně se už moc těším na pokračování, které jistě přijde.
A jen dodám, že tištěná kniha je i pěkně zpracována. Takže za mne jednoznačně palec nahoru a jen tak dál!“... celý text
— Kalidor_CZ
C´est La Vie aneb básně o smrti a žití
„Tohle moc nečtu,ale tato kniha nebyla špatná“
— evca7271
C´est La Vie aneb básně o smrti a žití
„Poslední dobou se začínám mezi básníky rozkoukávat. Chodím mezi ně a je skvělé tyto autory poznat jako kamarády a slyšet jejich přednes.
Tato sbírka je se svým básníkem spojena doslova srdcem!
Poznejte Matyáše a pak si přečtěte tuhle jeho knihu!“... celý text
— michaln8TJ
Gronnyho dobrodružství
„Musím hned na začatku dát bod za worldbuilding. Svět příběhu je detailně promyšlený, plný originálních konceptů a bytostí (a jejich skvělých ilustrací). Dokonce i pro fantasy typičtí elfové jsou zde ztvárnění odlišně.
Svět je nicméně nejen hlavním tahounem, ale také téměř jediným. Příběh, jenž se v něm odehrává, působí náhodně a zmateně, i když je přímočarý. A za to můžou z velké části postavy.
Vedlejší postavy jsou méně než archetypy, jsou statické, nudné, mohly by je zrovna tak nahradit kusy dřeva; když mají dvě vlastnosti, je to moc. Co se týče protagonisty, ten nějakou osobnost má - mohla se ale lépe projevit vzhledem k tomu, že je kniha vyprávěná retrospektivně z jeho pohledu.
Jenže jde i o to, jakým způsobem je vyprávěná - a to zkratkovitě. Spousta scén, kde se postavy sbližují, je jen shrnutá do pár vět, a pak se čtenář těžko stará o vztahy mezi nimi. A i když se autor někde více rozepíše, zdá se, jako by se vědomě snažil, aby byl jeho sloh co nejméně zajímavý.
Vraťme se ještě k ději. V jednom aspektu musím opět vyzdvihnout originalitu - a to ohledně faktu, že velká bitva ohrožující celý svět je vlastně jen záminkou k tomu, aby se ústřední skupina dala dohromady a vydala se na to opravdové dobrodružství. Podobné inovace je ovšem lepší zkoušet, když už je autor trochu vypsaný. Gronnymu by spíše prospělo dvě části příběhu více propracovat a vydat je samostatně.
Gronnyho dobrodružství je kniha plná promarněného potenciálu. Pokračování si přečtu s nadějí. Tento díl ale mohu doporučit jen ve dvou případech: pokud máte zálibu v "začátečnické fantasy" nebo pokud jste fanoušci postmodernismu a rádi hledáte v knihách reference na jiná díla.“... celý text
— Misty-K
Matyáš Tachecí knihy
2024 | C´est La Vie aneb básně o smrti a žití |
2024 | Gronnyho dobrodružství |
Žánry autora
Štítky z knih
Tachecí je 3x v oblíbených.