Oliver Stone
americká, 1946
Populární knihy
Nové komentáře u knih Oliver Stone
Utajené dějiny Spojených států
„8/10. No už název je zavádějící, protože pro člověka který se zběžně orientuje v dějinách 20. století nejsou zde líčené události žádná novinka ani tajemství. Vše je bráno hrozně povrchně a dost jednostranně ale ne vyloženě nepravdivě. U spoustu události chybí širší kontext, což je škoda. Nelze tomu upřít čtivost a celkovou přehlednost. Jako úvod do dějin 20. století, to rozhodně svojí funkci splní, jen k tomu je zapotřebí přistupovat s určitým odstupem, protože se jedná o spíše vyjádření názoru než ryzí literaturu faktu.“... celý text
— LordKubas369
Utajené dějiny Spojených států
„Kooonečně kniha, která je brilantně a z velkou kuráži napsaná. Předkládá poctivý pohled na intrikářské mocipány Ameriky. Počínaje Trumanem až po dnešního velkodušného Bidena. Z mého pohledu největší šílenec byl Nixon a válečný šílenec Curtis LeMay, který vítal jadernou válku. Jen John F. Kennedy měl odvahu se "vymknout zajetých kolejí" a stálo ho to život. Tuto knihu bych doporučila jako povinnou četbu na středních a vysokých školách a těm, kteří chtějí vstoupit do politiky, nebo už tam jsou.
Některé výroky z výtahu knihy (... a že jsem si jich poznamenala hodně), které mne šokovaly:
Ještě jako senátor Harry Truman na půdě Senátu v roce 1941 prohlásil: "Uvidíme-li. že Německo vyhrává válku, měli bychom pomoci Rusku, a bude-li vyhrávat Rusko, měli bychom pomoci Německu, aby se jich navzájem pozabíjelo co nejvíce."
Albert Einstein později napsal: "V životě jsem udělal jednu velkou chybu - když jsem podepsal dopis Rooseveltovi a doporučil mu, aby se začaly vyrábět atomové bomby"
Přestože se Eisenhower jaderných zbraní kdysi hrozil, řekl britskému velvyslanci: "Dám přednost atomizaci před komunizací."
Všichni Eisenhowerovi nástupci v Bílém domě následovali jeho příkladu v tom, že vyhrožovali těm, koho vnímali jako nepřátele Ameriky, jakmile nechtěli přistoupit na požadavky USA.
Neskutečný výrok, šokující.... LeMay vítal jadernou válku jako nevyhnutelnost a boj, v němž má jeho země pozici jasného vítězství. Další příležitost se možná již nenaskytne. Hřímal proti ruskému medvědovi: " Pojďme mu uříznout nohu až po varlata. Anebo, když o tom tak přemýšlím, pojďme mu sebrat i je."
V projevu Kennedy povzbudil své posluchače, aby se zamysleli nad sovětským lidem z lidského hlediska - a vyzval k ukončení studené války: "Jaký mír to mám na mysli? O jaký druh míru usilujeme? Není to Pax Americana, vnucený světu pomocí amerických válečných zbraní. ...Pojďme se znova zamyslet nad svým přístupem vůči Sovětskému svazu..., je smutné ...si uvědomit, jak veliká je propast mezi námi. A nedokážeme-li své odlišnosti hned překonat, můžeme aspoň pomoci proměnit svět v místo bezpečné pro různorodost. Protože jedno je jisté: Naším nejzákladnějším společným poutem je fakt, že všichni obýváme tuto malou planetu. A všichni dýcháme tentýž vzduch. Všichni chováme v srdcích budoucnost svých dětí. A všichni jsme smrtelní."
S jeho zavražděním však byla pochodeň předána zpátky té staré generaci - Johnsona, Nixona, Forda a Reagana - , generaci vůdců, kteří byli připraveni systematicky likvidovat příslib Kennedyho a kteří této zemi vrátili zpátky války a represe.
Po knihách "Nezákonné války", "Co nesmíte vědět", "Dobytí Evropy Amerikou" ..... a další, které jsem kdy četla.... je tato kniha velmi poctivě napsána a doplněná historickými fotografiemi. Při čtení se nechce ani věřit, čeho všeho jsou schopni. Kolik nevinných lidí zbytečně zaplatilo životem v zemích, které si političtí fanatici vybrali pro své " humanitární akce". Je to neustálý zajetý propletenec, který se co dějiny dějinami USA stojí, samolibí intrikání, kteří si s celým světem hrají jako s panáčky na šachovnici a když ne!.., tak politickou snahou vyvolat války. Doporučuji k přečtení.“... celý text
— PREBURDA
Utajené dějiny Spojených států
„Neobvyklý, alespoň pro mne, úhel pohledu na dějiny USA ve 20. století a na začátku 21. 12 kapitol postupuje chronologicky, jde o jeden dlouhý příběh.
Hvězda dolů za odbytý překlad.“... celý text
— Alto98
Rozhovory s Putinom
„Nojo a sranda je, že Putin má rád Busha :) a opisuje ho ako dobrého človeka čo len mal zlých radcov a tak:). A famózne je tiež aký nízky štátny dlh voči HDP má Rusko oproti USA (napriek tomu sa tam nežije o moc lepšie čiže dlh nie je všetko áno pan Sulík?). Alebo opisy vzťahov s Tureckom a Saudmi atď..“... celý text
— LordByron
Rozhovory s Putinom
„Sympatická a užitočná knižka. Občas je Stone k Putinovi viac milý ako by bolo treba ale neva. A pre prehľad v súčasnom dianí je to určite jeden z top zdrojov.
Asi najviac sa mi ale páči poznámková literatúra na konci ktorá odkazuje na konkrétne linky a články ktoré neraz uvádzajú úplne iný pohľad než aký nám ukazovali naše médiá..Najmä som vdačný za webstránku Counterpunch-ľavicovú a liberálnu ,ale nepodliehajúcu protiruskej štvanici .A na nej som sa dozvedel ešte veľa zaújmavých informácií.
Vedeli ste že Amerika odmietla Rusku vydať moslimského teroristu a nacistického vojnového zločinca? Že milióny ľudí z Ukrajiny po Majdane utekali DO RUSKA(!)? Že milión detí na Donbase bolo v ohrození hladom kvôli blokáde? Ja teda nie..“... celý text
— LordByron
Oliver Stone - knihy
2017 | Rozhovory s Putinom |
2015 | Utajené dějiny Spojených států |
Žánry autora
Literatura světová Fejetony, eseje Literatura faktu Literatura naučná Historie Politologie, mezinárodní vztahy
Štítky z knih
Rusko rozhovory Vladimir Vladimirovič Putin, 1952- americká politika
Stone je 0x v oblíbených.
Osobní web autora