Babouš diskuze
Zajímavé. Mně se líp čte, když jsou písmenka míň kontrastní, pak z toho tak nebolí oči :) Proto mám raději nažloutlý nebo recyklovaný papír než čistě bílý.
Akorát letos se Výstaviště rekonstruuje, tak někteří nakladatelé omezují zboží. Já si jdu pro podpis Shari Lapeny a stoprocentně si knihu už přivezu s sebou, protože to nechci riskovat :)
Já můžu doporučit detektivky Louise Pennyové: je to něco jako případy s Poirotem nebo Vraždy v Midsommeru, ale odehrává se to v malebné kanadské vesničce Three Pines, autorka si dává záležet na popisech nádherné kanadské krajiny, každá kniha se navíc odehrává v jiném ročním období a to příběhu vždycky dodá atmosféru :) Doporučuju začít od první knihy Zátiší.
Já nesouhlasím, člověk si akorát musí umět vybrat. Podívejte na krásné dětské knihy z Meandru, Baobabu nebo třeba Pikoly. Zrovna před Vánoci mě v knihkupectví naopak příjemně překvapilo, kolik krásných a zajímavých knih pro děti vychází třeba i o takových tématech jako je šetření vodou, jak se vyrovnat se smrtí domácího mazlíčka nebo jak funguje potrubí.
K bodu 2 - pokud si dobře pamatuju, dřív to tak i bylo, ale pak došlo k nějaké změně :( Taky by mi to přišlo přehlednější.
Nelamte si s tím hlavu, aspoň je vidět, že se čte! :)
Největší zvrat, který jsem kdy v knize četl, byla Zmizelá od Gillian Flynnové. Ta kniha mě dostala jako žádná jiná. Ale pokud máte rád Interstellar a Inception, rozhodně zkuste knihy Temná hmota a Zhroucený čas - obě od Blakea Crouche :)
Vztah učitele a studentky je v knize Život jedna báseň od Colleen Hooverové. A velký věkový rozdíl v románu Tampa od Alissy Nutting. Obě výborné!
Já jsem četl to z Odeonu z roku 1969 a je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, verše jsou pěkně přeložené a srozumitelné i dnešnímu čtenáři (myšleno českému, nevím, jak to bude působit na slovenského čtenáře) :)
Můj táta moc nečte, ale pár knih ho pod stromečkem vždycky potěší - například Dana Browna si vždycky užije a zhltne za pár dní, v poslední době ho hrozně zaujaly historické romány Dirka Husemanna - vždycky tam je akce, dobrodružství a je to podobně čtivé a plné historických zajímavostí :) Loni ho bavila i Šelma od Andrewa Maynea - detektivka, kde zločiny vyšetřuje biolog.
Já tedy neznám přesná pravidla citátů na Databázi knih, ale za citáty považuju obecně platná rčení nebo věty, které lze vztáhnout na více věcí než jenom děj z knihy.
Např. namátkou "Je zvláštní, jak se člověku může stýskat po něčem, na co předtím pořád jen nadával." - Jojo Moyesová - je podle mě v pořádku, vámi uvedený případ už ne.
Já bych tudíž smazání podpořil, ale takhle to vidím já. A je jasné, že nějaká definice ze strany Databáze a zdejších uživatelů může být jiná :)
@Leanne - teď jsem četl Sparsholtovu aféru a tam je jedna z hlavních postav malířem a taky restaurátorem obrazů :)
Hlava plná přízraků - Paul Tremblay. Nenechte se odradit zdejším nízkým hodnocením! ;)
Já jsem byl mile překvapený z této knihy: https://www.databazeknih.cz/knihy/obrazky-z-modernich-ceskoslovenskych-dejin-1945-1989-310091. Získala i cenu Muriel za nejlepší komiks. Je to napůl komiks a napůl zajímavý a objevný text.
Začal bych Norským dřevem, Honem na ovci nebo Kafkou na pobřeží. Komturova smrt je výborná, ale bojím se, že svou obsáhlostí může nováčkům dát zabrat :)