CallidusXM diskuze
To je divné. Dnešní děti (a to mluvím o dětech ve věku 11-17 let) toho moc nečtou, a když čtou, tak jen když musí. Jednu knížečku přečtou cca za měsíc. Ale mobily jsou něco úplně jiného. Někteří učitelé ve svých hodinách dovolují používaní mobilů, i když to jde v rozporu se školním řádem. "Hlavně aby nerušili."
Podle mě by se neměly knihy zabavovat. Ano, číst na hodinách je špatné, ale upozornění by stačilo. Jen málo dnešních dětí dokáže milovat čtení natolik, že knihu čtou o hodině, riskujíc přitom poznámkou.
Richie1: To by mi pomohla nesmrtelnost. Konec konců, když lidé vynalezli "stroj času", proč nevynalézt i nesmrtelnost?
Ráda čtu opakovaně svoje oblíbené knížky z dětství. Např. nedávno jsem si vzpomněla na Pollyannu. Měla bych si pro ni zaskočit do knihovny...
Richie1: Utekla bych před nimi do mini jeskyňky
Proč se skoro každý chce vrátit do starověku-středověku-novověku? To já bych si s sebou vzala knihovničku a přemístila do paleolitu. Jen si představte to krásné ticho a příroda kolem!
To si bohužel nepamatuji. Asi když jsem chodila na první stupeň ZŠ.
Divné, ale co se pamatuji, nikdy jsem nebyla s nikým totožná. Vždy jsem byla jako dvě ÚPLNĚ různé postavy. Např. jako Zlá královna a Sněhurka.
Nejsem si zcela jistá proč, ale mně učitelka zabavila Cestu ke středu země, když jsem si četla po matematickém testu, zatímco mojí spolužáci pracovali. Asi si myslela, že tam mám taháky... A potom, když mi ji vracela, se mi ještě omluvila, protože se zjistilo, že jsem tu písemku napsala nejlépe ze třídy.
tester: Jak bychom se podle vás při této cestě setkali např. s Napoleonem?
Obyčejnou knihu napsanou v angličtině. Podle ní se může člověk i učit i číst ji i překládat, cokoli!
tester: Není to náhodou volná diskuze?
BylA by podle vás možná...
Podle mě ano. Mám na to dokonce i vlastní teorii. Jestli by lidstvo vynalezlo teleportaci, mohli bychom se pravděpodobně přemístit nejen z místa na místo, ale i z alternativy A do alternativy B. A dejme tomu, že trefíme do jedné z alternativ našeho světa, kde čas jde o století později než čas naší alternativy. Je tu ale několik problémů: 1. Nemusíme zrovna trefit do "minulosti". 2. Nemusíme trefit z "minulosti" do našeho času. 3. Pokud takhle najednou zmizíme z naší alternativy, může zaměnit zmizelý organismus něčím jiným a tím úplně zruinovat naše plány na návrat. 4. Tyto skoky mezi alternativami můžou způsobit prostorovo-časový kontinium nebo ještě něco horšího. Černou díru v jiné dimenzi například. 5. Jsem si na 100% jistá, že žádný z normálních lidí nebude tuto cestu podnikat. Příliš mnoho nebezpečí.
Pajonek: Nu dobrá, možná jsem se v něčem zmýlila. Ale co když tester není provokatér, jak psali v minulých příspěvcích, ale prostě člověk se selským rozumem? Člověk, který se na svět dívá jen povrchnostně a vstřebává fakta, které jsou mu před nosem? Není třeba mu proto nadávat. Například já si vždycky ráda poslechnu od člověka se selským rozumem, i když to může být hloupost.
Zajímavě. Z pozice pozorovatele můžu určitě říct, že celý ten spor tak či tak byl součástí tématu... Lidé někoho nepochopili, to se jim nelíbilo a začali obviňovat nepochopeného v bůh ví čem. Typický příklad nepochopení. Takže téma je alespoň trochu v tomto nesmyslném sporu obsaženo.
Ale vtipy stranou. Mohla bych se prosím dozvědět co způsobilo tuto vlnu nenávisti?
siena, woodward: Proč vést hloupé spory? Obzvlášť v diskuzi s takového rodu tématem. Je ovšem pravda, že se chutě mění, ale přece jen existují knihy, které nás provází po celý život. Při jejich čtení si vždy sami pro sebe nacházíme něco nového. Woodwarde, nechtěla bych dělat pospěšné předsudky, ale zdá se, že takovou knihu jste ještě pro sebe neobjevil. Jak jste již napsal každá kniha je originální, stejně jako člověk. Sieno, to ale není právě téma, které je potřeba dále rozvíjet. Když tato kniha příjde do rukou, tak přijde.
Majdule: Zcela souhlasím s Pánem prstenů. Určitě si přečtu i ostatní knihy
Devatenáct minut od Jodi Picoultové. Opravdu smutná a depresivní kniha.