Stanas513 diskuze
Dovolenou jsem také pojala obecně, protože na opravdové dovolené jsme byli naposled tak před sedmi lety a byli jsme u moře. Tak jsem si našla knihu "Moře". Sice to není Chorvatsko, ale moře tam je. Ještě se poohlédnu po knize "Pláž v Chorvatsku". Uvidím.
Já jsem letošní výzvu pojala tak nějak obecně. Našla jsem si Veselou veterinářku (je to e-kniha) a myslím si, že prostě každý veterinář musí mít rád zvířata a tedy i kočky. Také bych se eventuálně podívala na knihy pana Herriota.
https://www.databazeknih.cz/knihy/havarie-na-sklonku-dne-31708
Až bude, tak bude, stačí sledovat novinky a počkat si na ten pravý titul, který mi bude vyhovovat. Klasické téma a jsem za něj ráda, protože mám alespoň nějaký přehled o nových knihách.
Z našich autorů: Hašek, Poláček, Bass, Neruda a z cizích Terry Pratchett, E.A.Poe a mnoho dalších. Jen by se tu dala rozvířit debata o tom, jestli to musí být žijící autor nebo nežijící? Ty současní mi totiž trochu unikají.
Tady se budu muset inspirovat návrhy dalších čtenářů, protože nikdy mi nepřišlo důležité sledovat, jestli hrdinové pijí kávu, alkohol nebo cokoliv jiného...S alkoholem bych věděla: Jesse Stone Roberta Parkera :-)
Většinou čtu knihy s větším počtem stran, takže pro mě to nebude problém. Prostě jen přečtu knihu, která se nebude hodit jinam (a bude mít víc stránek, samozřejmě).
Hani77 - Mám také problém, po které knížce sáhnout jako první. Třeba se mi líbí i Verne a určitě mi také některé jeho tituly unikly, takže zkusím pátrat. Moc se mi líbila serie od Jackie Collinsové, kde mi stále zbývá přečíst poslední 10. díl "Krev není voda".
https://www.databazeknih.cz/serie/lucky-santangelo-1328
Tady, myslím také nebude žádný problém. Pokud si člověk nevybírá právě ty nejčtenější tituly, tak je spousta knih, které mají málo hodnocení. Například diskuze k tomuto tématu se účastním jako první :-))
Myslím, že do tohoto bodu můžeme počítat jak Ludvíka Součka tak i Ericha von Dänikena. Oba mi vyhovují, i když se možná poohlédnu ještě jinde.
Ivan Klíma, John Banville, Milan Kundera a světe div se, také Václav Havel. A další. Výborný odkaz @wevik, díky.
https://www.databazeknih.cz/knihy/papirova-mesta-205749
Od Johna Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a proto si myslím, že výše uvedený román by mohl být na podobné bázi.
Toto téma je také výborné, je neskutečně mnoho knih, které v názvu nemají písmeno "a". Takže určitě bude z čeho vybírat.
Knihy si vybírám většinou podle názvů, takže strom: "Strom lží" a když je strom na obálce, je to fajn. Teprve potom si přečtu, o čem to je a rozhoduji se dál. Ne každý strom je právě ten můj... :-)
Miluju antologie a většina z nich má předmluvu, takže proč ne? Je to výborné téma, alespoň pro mě.
Švejka jsem četla a takovou klasiku zná člověk málem nazpaměť. Ale jak se píše výše, např. sir A.C.Doyle nejspíš válku neprožil, ale určitě byl v té době na světě... :-) Asi by to mělo být o tom, že se spisovatele alespoň trochu 1. světová válka dotkla a něco málo o ní ví a píše o ní.
Já můžu něco od Ericha von Dänikena nebo třeba Roberta Silverberga. Uvidíme...
F.P.Wilson "Zachraň mne a zemři". Jenže tady se čtenář musí řídit rokem vydání a v tom si opravdu nejsem zcela jistá. Aristokratku na koni jsem bohužel už četla.
Tak sem určitě patří knihy Jefferyho Deavera s Lincolnem Rhymem coby kvadruplegikem. Ještě jsem zdaleka nečetla všechny díly, tak vzhůru do toho!
Hory šílenství - Lovecraft? Je tam něco o horách nebo je to jenom přirovnání? Trhlinu jsem se chystala už několikrát číst a ještě jsem se k ní nedostala. Zkusím další.